Drewniany but do nauki sznurowania

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972118875

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 39,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 44,00 zł

  34,50 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 44,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 9,50 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 50,40 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  50,40 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Drewniany but do nauki sznurowania w stylu retro to zabawka wyzwalająca kreatywność nawet u najmłodszych. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu możesz bawić się z dzieckiem na różne sposoby, jednocześnie zachęcając je do zdobywania nowych umiejętności.

Wykorzystaj zabawkę do nauki trudnej sztuki sznurowania butów lub przeplatania sznurowadeł przez dziurki i zawiązywania pętelek. Usprawnisz w ten sposób zdolności manualne dziecka i wspomożesz jego zręczność.

Minimalistyczny design drewnianego buta w stylu retro pasuje do każdego wnętrza, więc zabawka może również ozdabiać dziecięcy pokój. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z jej przechowywaniem.

Ta pomoc terapeutyczna to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wdraża do samoobsługi

Pokaż dziecku, jak powinno zawiązywać sznurówki, używając nowoczesnego drewnianego buta o stabilnej konstrukcji. Wielkość jego dziurek oraz szerokość sznurowadeł są dopasowane do małej i jeszcze niewprawionej ręki dziecka, dzięki czemu szybciej nabędzie tę trudną umiejętność. Drewniana zabawka do nauki wiązania butów to ciekawa pomoc edukacyjna wdrażająca dziecko do samoobsługi. Na etapie przedszkolnym ta umiejętność jest istotna, gdyż oswaja najmłodszych ze zwyczajami i normami panującymi w społeczeństwie.

 

Wykorzystaj sznurowadła i dziurki w bucie jako zabawkę do ćwiczenia motoryki małej. Pozwól dziecku nawlekać sznurek, by doskonaliło ruchy nadgarstka. Jest to przydatne na późniejszym etapie nauki pisania. Możesz wykorzystać zabawkę w terapii ręki piszącego już dziecka, które np. ma problem ze starannością zapisu lub szybką męczliwością ręki. Dzięki ćwiczeniom z nawlekaniem i przeplataniem sznurowadeł stymuluje mięśnie nadgarstka, przyzwyczajając je do większego wysiłku koniecznego przy dłuższym pisaniu.

 

Drewniany but do nauki sznurowania

 

Potraktuj but jako tradycyjną przeplatankę i zachęć dziecko do zabawy sznurowadłami. Dzięki temu usprawnisz jego chwyt pęsetkowy (inaczej opuszkowy, czyli sprawne łączenie kciuka z palcem wskazującym). Umiejętność takiego chwytania to jeden z etapów rozwojowych i jest niezbędny np. w wykonywaniu prac manualnych. Dodatkowo pozwala trenować zręczność dziecka i precyzję.

 

 • Uczy cierpliwości i wytrwałości

Związywanie sznurowadeł i przewlekanie ich przez dziurki buta to dobry trening cierpliwości. W trakcie wykonywania tych czynności dziecko musi się skoncentrować i poświęcić swoją uwagę na precyzyjne ruchy. Nauka sznurowania może wiązać się z początkowym niepowodzeniem. Daje to dziecku szansę przeżycia porażki, oswojenia jej i podejmowania dalszego wysiłku w drodze do sukcesu. Są to niezwykle ważne czynniki w kształtowaniu inteligencji emocjonalnej dziecka, panowania nad gniewem i wytrwałości w dążeniu do celu. Te umiejętności budują charakter dziecka i pomagają mu w dalszych etapach rozwojowych.

 

Drewniany but do nauki sznurowania

 

 • Wyzwala kreatywność

Nie musisz drewnianego buta wykorzystywać tylko do nauki sznurowania. Pozwól dziecku samodzielnie zdecydować o sposobie przewlekania sznurowadeł przez dziurki, zachęć do wykazania się pomysłowością. Pokaż mu również, że może zawiązywać kokardki o dowolnej wielkości, wiązać pętelki na różne sposoby. To ćwiczenie zachęci dziecko do wykorzystania wyobraźni i pobudzi jego kreatywność.

 

 • Odpowiednia dla dzieci w różnym wieku

Drewniany but to zabawka dla dzieci w różnym wieku. Dzięki niemu starsze nauczą się wiązania sznurowadeł, a młodsze ich przewlekania. Te ćwiczenia są wartościowe na każdym etapie rozwoju, gdyż stymulują koordynację wzrokowo-ruchową.
Z uwagi na swój minimalistyczny design zabawka może być wykorzystywana przez wiele pokoleń. Wysokiej jakości drewno powoduje, że się nie niszczy i długo zachowuje swój estetyczny wygląd.

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: drewno

Waga z opakowaniem: 0,22 kg

Wymiary: 15x6x8 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Drewniany but do nauki sznurowania

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej