Drewniany but do nauki sznurowania

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972118875

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 34,50 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 44,00 zł

  38,90 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 44,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 5,10 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 54,80 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  54,80 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Drewniany but do nauki sznurowania w stylu retro to zabawka wyzwalająca kreatywność nawet u najmłodszych. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu możesz bawić się z dzieckiem na różne sposoby, jednocześnie zachęcając je do zdobywania nowych umiejętności.

Wykorzystaj zabawkę do nauki trudnej sztuki sznurowania butów lub przeplatania sznurowadeł przez dziurki i zawiązywania pętelek. Usprawnisz w ten sposób zdolności manualne dziecka i wspomożesz jego zręczność.

Minimalistyczny design drewnianego buta w stylu retro pasuje do każdego wnętrza, więc zabawka może również ozdabiać dziecięcy pokój. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z jej przechowywaniem.

Ta pomoc terapeutyczna to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wdraża do samoobsługi

Pokaż dziecku, jak powinno zawiązywać sznurówki, używając nowoczesnego drewnianego buta o stabilnej konstrukcji. Wielkość jego dziurek oraz szerokość sznurowadeł są dopasowane do małej i jeszcze niewprawionej ręki dziecka, dzięki czemu szybciej nabędzie tę trudną umiejętność. Drewniana zabawka do nauki wiązania butów to ciekawa pomoc edukacyjna wdrażająca dziecko do samoobsługi. Na etapie przedszkolnym ta umiejętność jest istotna, gdyż oswaja najmłodszych ze zwyczajami i normami panującymi w społeczeństwie.

 

Wykorzystaj sznurowadła i dziurki w bucie jako zabawkę do ćwiczenia motoryki małej. Pozwól dziecku nawlekać sznurek, by doskonaliło ruchy nadgarstka. Jest to przydatne na późniejszym etapie nauki pisania. Możesz wykorzystać zabawkę w terapii ręki piszącego już dziecka, które np. ma problem ze starannością zapisu lub szybką męczliwością ręki. Dzięki ćwiczeniom z nawlekaniem i przeplataniem sznurowadeł stymuluje mięśnie nadgarstka, przyzwyczajając je do większego wysiłku koniecznego przy dłuższym pisaniu.

 

Drewniany but do nauki sznurowania

 

Potraktuj but jako tradycyjną przeplatankę i zachęć dziecko do zabawy sznurowadłami. Dzięki temu usprawnisz jego chwyt pęsetkowy (inaczej opuszkowy, czyli sprawne łączenie kciuka z palcem wskazującym). Umiejętność takiego chwytania to jeden z etapów rozwojowych i jest niezbędny np. w wykonywaniu prac manualnych. Dodatkowo pozwala trenować zręczność dziecka i precyzję.

 

 • Uczy cierpliwości i wytrwałości

Związywanie sznurowadeł i przewlekanie ich przez dziurki buta to dobry trening cierpliwości. W trakcie wykonywania tych czynności dziecko musi się skoncentrować i poświęcić swoją uwagę na precyzyjne ruchy. Nauka sznurowania może wiązać się z początkowym niepowodzeniem. Daje to dziecku szansę przeżycia porażki, oswojenia jej i podejmowania dalszego wysiłku w drodze do sukcesu. Są to niezwykle ważne czynniki w kształtowaniu inteligencji emocjonalnej dziecka, panowania nad gniewem i wytrwałości w dążeniu do celu. Te umiejętności budują charakter dziecka i pomagają mu w dalszych etapach rozwojowych.

 

Drewniany but do nauki sznurowania

 

 • Wyzwala kreatywność

Nie musisz drewnianego buta wykorzystywać tylko do nauki sznurowania. Pozwól dziecku samodzielnie zdecydować o sposobie przewlekania sznurowadeł przez dziurki, zachęć do wykazania się pomysłowością. Pokaż mu również, że może zawiązywać kokardki o dowolnej wielkości, wiązać pętelki na różne sposoby. To ćwiczenie zachęci dziecko do wykorzystania wyobraźni i pobudzi jego kreatywność.

 

 • Odpowiednia dla dzieci w różnym wieku

Drewniany but to zabawka dla dzieci w różnym wieku. Dzięki niemu starsze nauczą się wiązania sznurowadeł, a młodsze ich przewlekania. Te ćwiczenia są wartościowe na każdym etapie rozwoju, gdyż stymulują koordynację wzrokowo-ruchową.
Z uwagi na swój minimalistyczny design zabawka może być wykorzystywana przez wiele pokoleń. Wysokiej jakości drewno powoduje, że się nie niszczy i długo zachowuje swój estetyczny wygląd.

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: drewno

Waga z opakowaniem: 0,22 kg

Wymiary: 15x6x8 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Drewniany but do nauki sznurowania

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka - nowa wersja narzędzi

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka - nowa wersja narzędzi

15-05-2024
Do prawidłowego żucia niezbędne są ruchy boczne – lateralne języka, a do prawidłowego połykania i artykulacji głosek niezbędne jest uzyskanie prawidłowej pionizacji języka, a więc wklejenia jego masy w podniebienie. Terapię logopedyczną w wyćwiczeniu tych ruchów mogą wesprzeć... Więcej
Kiedy do logopedy? Czy moje dziecko potrzebuje logopedy? 9 sygnałów, które powinny wzbudzić Twoją czujność.

Kiedy do logopedy? Czy moje dziecko potrzebuje logopedy? 9 sygnałów, które powinny wzbudzić Twoją czujność.

19-04-2024
Dlaczego moje dziecko nie naśladuje dźwięków zwierząt, gdy jego rówieśnicy to robią?  Czy to normalne, że moje dziecko nie wypowiada określonej głoski w danym wieku? Czy wysuwanie języka podczas mowy powinno zachodzić? Z tymi i wieloma innymi pytaniami często borykają się rodzice... Więcej
Program Aktywna Tablica 2024: jakie pomoce można zakupić w ramach aktywnej tablicy? Jak zdobyć dofinansowanie?

Program Aktywna Tablica 2024: jakie pomoce można zakupić w ramach aktywnej tablicy? Jak zdobyć dofinansowanie?

16-04-2024
​W 2024 roku MEN realizuje kolejną, ostatnią już, edycję rządowego Programu Aktywna Tablica 2020-2024, w ramach którego placówki szkolne mogą otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych. W budżecie Programu jest do rozdania aż 55 mln. zł a wszystko... Więcej