Good Wood - drewniany bujak Montessori

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: GOODWOOD POLAND

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 650,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1 - 5 dni.
 • 795,00 zł

  770,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 795,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 25,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 770,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  770,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Good Wood - drewniany bujak Montessori znajdzie zastosowanie od pierwszych dni życia dziecka. Jeśli wnętrze bujaka wyłożysz miękkim materiałem, możesz chwilę pokołysać w nim niemowlę. Jeśli maluch już siedzi, może się w nim bujać dowolnie długo. Wynika z tego, że nie ma minimalnego wzrostu, wagi czy wieku, które ograniczają użytkowanie bujaka. Każde dziecko będzie mogło go stosować na różne sposoby - w zależności od swoich potrzeb i ulubionych zabaw. Ta drewniana zabawka wpłynie korzystnie na rozwój motoryki oraz równowagi dziecka.

Ta zabawka sensoryczna została zaprojektowana do użytku wraz z innymi akcesoriami  GOOD WOOD, które dodatkowo rozwiną jej możliwości:

Dzięki dodatkowym modułom drewniany bujak zmienia się razem z dzieckiem, dostosowując swoje zastosowania do bieżących potrzeb Twojej pociechy i jej ulubionych zabaw.

Good Wood - drewniany bujak Montessori świetnie sprawdzi się jako pomoc dydaktyczna dla przedszkola czy szkoły. To także doskonała zabawka rozwojowa do samodzielnej rozrywki w zaciszu domowym.

 

 

 

infografika

 

Dlaczego warto wybrać drewniany bujak?

 • Bujak dzięki dodatkowym modułom zapewnia nieskończenie wiele frajdy

Bujak możesz uzupełniać o kolejne moduły: blat, drabinkę, krzesło, taborecik, które dodatkowo rozwiną jego możliwości. Tak stworzysz dla malucha prawdziwy domowy plac zabaw, który będzie służył przez lata. Bujak drewniany rośnie i zmienia się razem z dzieckiem, dostosowując swoje zastosowania do bieżących potrzeb Twojej pociechy i jej ulubionych zabaw.

Stolik GOOD WOOD

Bujak służy do zabawy równoważnej i wspiera rozwój motoryki dziecka.

Proces ten ma kluczowe znaczenie dla nauki czytania i pisania czy wyrabiania orientacji przestrzennej. Koordynacja wzrokowo-ruchowa to kolejna zdolność, którą dziecko ćwiczy poprzez korzystanie z zabawki.

 • Z wykorzystaniem bujaka z łatwością stworzysz dla dziecka własny kącik sensoryczny

Kącik

 • Stymuluje układ przedsionkowy

Podczas bujania lub kołysania stymulujemy układ przedsionkowy, czyli część układu nerwowego, która wpływa na regulację napięcia mięśniowego i organizację uwagi.

 • Świetna metoda na uspokojenie dziecka

Bujanie to szansa na wygaszanie niepokoju i rozrywka, która reguluję gospodarkę hormonalną. To zabawa, która uspokaja i zapewnia subtelną stymulację. Pozytywnie oddziałuje na mechanizm oddychania i wentylacji, a także na układ krążenia i przemiany materii.

 

 

Myślą przewodnią pedagogiki Montessori są słowa, wypowiedziane przez jednego z uczniów „pozwól mi zrobić to samemu”.

Bujak idealnie wpasowuje się w tą konwencję, ponieważ pozwala na naukę poprzez własną aktywność, pracę i spontaniczne działanie. Stawia więc na samodzielność pociechy. Cechuję się ponadto nieskomplikowaną forma i estetycznym wykonaniem.

 • Bezpieczeństwo użytkowania

Bujaki dla dzieci GOOD WOOD to zabawki projektowane i wykonywane w trosce o bezpieczeństwo i rozwój najmłodszych. Wykonano je tylko i wyłącznie z wysokiej jakości atestowanych materiały. Nie zawierają zakończeń i rogów, które mogłyby stanowić potencjalne niebezpieczeństwo podczas zabawy. Bujak został także odpowiednio wyważony, tak aby był maksymalnie bezpieczny.

 • Ciekawa forma zachęci dzieci do zabawy

Bujak to zabawka, która pomoże nam stymulować prawidłowy rozwój ruchowy dziecka poprzez atrakcyjną i zróżnicowaną zabawę. W połączeniu z drabinką GOOD WOOD oferują praktycznie nieograniczone możliwości zabawy.

Bujak i drabinka GOOD WOOD

 • Wykonane ze sklejki liściastej - bezpiecznego i wytrzymałego materiału, łatwego do konserwacji i czyszczenia.

Dzięki wykorzystaniu tego materiału masz pewność, że korzystasz z pomocy najwyższej klasy. Płozy bujaka, to również sklejka brzozowo-olchowa pokryta filmem – papierem nasączonym żywicą. Tego typu powierzchnia chroni płozy bujaka przed wilgocią i podwyższa odporność sklejki na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie oraz warunki atmosferyczne. Sprawia to, że powierzchnia jest dziecinne łatwa w utrzymaniu i myciu. Płozy bujaka bez problemu można myć i dezynfekować, bez zagrożenia, że mogłoby to wpłynąć na odbarwienia czy wypłowienie koloru. Fakt, że szczebelki bujaka wykonano ze sklejki, sprawia, że bujak jest niezwykle wytrzymały. Celowo szczebelek nie pokryto lakierem, olejem, bejcą czy farbą, aby był on w pełni bezpieczny i nietoksyczny. "Naturalność" drewna daje dziecku możliwość poznania faktury drewna. Jest to również doskonała okazja do personalizacji bujaka wedle własnych upodobań. 

 

Co zawiera?

Drewniany bujak do samodzielnego złożenia. Montaż jest prosty i jest to dodatkowa szansa na zabawę z naszymi dziećmi.

 

Główne informacje

 • Bujak GOOD WOOD przeznaczony jest do użytku jedynie pod opieką osoby dorosłej.؜

 • Bujak waży 8,5 kg i jest odpowiednio wyważony, tak aby był maksymalnie bezpieczny.

 • Rekomendowana i minimalna przestrzeń do swobodnego bujania powinna mieć 1,5 m x 1,5 m.

 • Zbadane i przetestowane zgodnie z normami obciążenie bujaka to 50 kg.

 • Długość bujaka (od uchwytu do uchwytu) to 100 cm. Wysokość (w pozycji mostka, od podłogi do szczytu) to 60 cm, Szerokość (od płozy do płozy) to 50 cm.

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej