Drewniane narty letnie

 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972115836
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 89,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 100,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  100,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Drewniane narty letnie dla dzieci 3 lata+.

Jazda na nartach latem i bez śniegu? Czemu nie! Firma Small Foot zadbała o miłośników sportów zimowych, tworząc niepowtarzalne Drewniane narty letnie do użytku przez cały rok. Dzięki nim jazda możliwa jest kiedy tylko zechcesz. Dodatkowo dostarcza małym sportowcom wiele radości. Narty wykonane są z certyfikowanego drewna, odporne na uszkodzenia i świetnie nadają się dla dzieci od 3 lat.

Jeśli myślisz o tym, by zachęcić swojego maluszka do zabaw ruchowych, wspomóc jego całościowy rozwój i wpoić zdrowe nawyki aktywnego spędzania czasu - wybierz Drewniane narty letnie. Dzięki nim Twoja pociecha polubi sport i będzie sprawniejsza fizycznie.

Ruch odgrywa istotną rolę w rozwoju człowieka, dlatego warto zachęcać do niego dzieci od najmłodszych lat. Drewniane narty Small Foot dają możliwość ćwiczenia równowagi i koordynacji ciała. Pozwalają na trenowanie wytrzymałości oraz wspomagają całościowy rozwój fizyczny dziecka.

Narty letnie posłużą zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Zestaw może być wykorzystany do ćwiczeń indywidualnych i grupowych. Świetnie nadaje się do trenowania pracy zespołowej i zręczności. Ich wykorzystanie gwarantuje udaną zabawę.

Narty Small Foot znajdą więc zastosowanie w domowym placu zabaw oraz placówkach edukacyjnych i terapeutycznych. Mogą być wykorzystywane na zajęciach z gimnastyki, ale również lekcjach wychowawczych czy specjalistycznych jako ćwiczenie integrujące zespół. Świetnie sprawdzą się na imprezach plenerowych, rodzinnych piknikach, festynach czy przyjęciach urodzinowych małych sportowców.

 

 

 

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Rozrywka z użyciem drewnianych nart to okazja do trenowania motoryki dużej. Doskonaląc tą cechę dbasz o prawidłową koordynację ruchów całego ciała bądź jego poszczególnych części.

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawy na dworze

Narty letnie pozwalają na zabawę zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz.

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Do jednej pary nart możesz dobrać dwoje lub troje uczestników, więc zabawka świetnie sprawdzi się również do wspólnej rozrywki. 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój fizyczny: równowaga, koordynacja, wytrzymałość

Zestaw nart można wykorzystać jako pomoc do indywidualnych ćwiczeń, by dziecko doskonaliło utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała i uczyło się balansować nim. Usprawniana w ten sposób koordynacja rozwija zręczność i zwinność najmłodszych. 

Zabawy w grupie (z nart może korzystać troje dzieci jednocześnie) jeszcze bardziej rozwijają zmysł równowagi i usprawniają kontrolę nad ciałem. Kształtuje się ona wraz z rozwojem człowieka i ułatwia radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chroni przed urazami, gdyż dzięki niej dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.  

Wykorzystując Drewniane narty letnie w zabawie grupowej, dajesz małym użytkownikom okazję do trenowania precyzji ruchów oraz koordynacji oko-noga. Dzięki temu usprawniają swój rozwój motoryczny. Świadomość ruchowa jest niezwykle istotna w sprawowaniu pełnej kontroli nad ciałem, czego najmłodsi dopiero się uczą. W przyszłości przekłada się to na poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz koncentrację i podzielność uwagi.

Poruszając się po wyznaczonym torze, użytkownicy trenują wytrzymałość i poprawiają kondycję. Poprzez ćwiczenia z nartami doskonalą równowagę, są sprawniejsi fizycznie, szybciej uczą się jazdy na rowerze, rolkach i łyżwach.

 

 • Rozwój osobisty: wspólna zabawa

Narty letnie Small Foot mogą być wykorzystywana zgodnie z potrzebami i umiejętnościami dzieci. Dzięki temu zestaw jest odpowiedni dla różnych grup wiekowych i „rośnie” razem z użytkownikiem.

Drewniane narty to doskonały pretekst do zabaw ruchowych w domu i na świeżym powietrzu. Świetnie sprawdzi się w trakcie przyjęć urodzinowych lub spotkań w gronie małych przyjaciół. Posłuży do trenowania sprawności fizycznej, co pozytywnie wpływa na całościowy rozwój Twojej pociechy. Poza tym wspólna zabawa z nartami integruje uczestników oraz zapewnia im dużo radości. Dzięki takiej aktywności mali sportowcy zapomną o nudzie!

Jeśli szukasz ciekawej alternatywy dla dziecka, które za dużo czasu spędza przed telewizorem lub laptopem, Drewniane narty letnie są idealnym pomysłem!

Aktywność ruchowa na nartach w trzyosobowej drużynie poprawia koncentrację uwagi oraz rozumienie relacji przestrzennych. Dodatkowo w trakcie treningu dziecko uczy się radzenia sobie z trudnościami i ma możliwość odniesienia sukcesu, co buduje jego wiarę w siebie.

 

 

Używając nart w parze lub trójce, mali uczestnicy powinni wypracować wspólny system poruszania się. By iść do przodu, drużyna musi wykonywać te same ruchy jednocześnie. Ta konieczność uczy ich porozumiewania się i współdziałania. Są to umiejętności niezwykle przydatne w edukacji. Dodatkowo ułatwiają dzieciom prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

Praca w grupie wyzwala kreatywność uczestników. Dzieci szukają wspólnych rozwiązań, by odnieść sukces i uruchamiają wyobraźnię. Dzięki temu sprawniej radzą sobie z problemami i potrafią rozwiązywać je w twórczy sposób. Są bardziej otwarte na relacje społeczne i pewniejsze siebie. Ułatwia im to nawiązywanie nowych znajomości i pomaga w nauce.

 

Pomysły na zabawę

 • Wyścigi w grupie: komunikacja w grupie, koordynacja, równowaga

Zaproponuj drużynom bieg z nartami na czas. Możesz dobrać do jednej pary nart dwoje lub troje uczestników. Wyznacz trasę. W przypadku posiadania jednego kompletu nart, mierz czas każdej drużynie, by wyłonić zwycięzców.

Takie ćwiczenia uczą pracy zespołowej oraz porozumiewania się z innymi. Pozwalają na trening równowagi oraz koordynacji ciała.

 

 • Wyścigi indywidualne: sprawność fizyczna, zręczność, refleks

Dzieci pokonują trasę indywidualnie. W przypadku większej liczby kompletów nart, startują jednocześnie, w przypadku jednego - mierz każdemu czas.

Możesz urozmaicać zabawę o dodatkowe atrakcje, np. bieg na nartach slalomem, omijanie przeszkód, wykonywanie zadań. W tym celu rozstaw pachołki lub inne przedmioty imitujące je. Zrób stacje zadaniowe, np. ustaw karton z piłkami lub woreczkami. By dziecko mogło ruszyć dalej, musi wykonać 3 trafne rzuty itp.

Poprzez taką aktywność uczestnicy rozwijają sprawność fizyczną, trenują zręczność oraz koncentrację uwagi.

 

 

 • Sztafeta: komunikacja, współdziałanie, równowaga, koordynacja

Do tej zabawy potrzebujesz minimum 2 pary nart i 2 pałeczki lub inne przedmioty do przekazania. Wyznacz 6-osobowe drużyny. Ustalcie trasę ze startem, metą i dwoma przystankami. Każdą drużynę podziel na 3 pary uczestników.

Pierwsze pary wkładają narty i ustawiają się na mecie. W ręku trzymają pałeczkę. Na przystanku nr 1 ustawiają się kolejne pary z każdej drużyny z nartami na nogach lub bez nich. Na drugim przystanku podobnie. Na znak prowadzącego drużyny ruszają. Jak w tradycyjnej sztafecie, zadanie polega na jak najszybszym dotarciu z przekazywaną sobie pałeczką do mety. Gdy drużyny mają po jednej parze nart, muszą je sobie również przekazywać. To utrudnia im zadanie, ale też urozmaica zabawę.

Te ćwiczenia uczą komunikacji i współpracy w grupie. Rozwijają fizycznie, dając możliwość trenowania równowagi i koordynacji ciała.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera parę nart.

 

Główne informacje

 • Wiek: 3 lata+

 • Materiał wykonania: drewno

 • Wymiary: 74 x 8 x 1,5 cm

 • Waga: 1,05 kg

 • Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej