Drewniane kafelki - Cykle życia

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060155731681

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 159,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 170,00 zł

  139,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 170,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 31,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 154,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  154,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Drewniane kafelki – Cykle życia to pomysł na wiele rozwijających zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Elementy wykonane z wysokiej jakości sklejki brzozowej zawierają obrazki przedstawiające cykl życia motyla, kury, pszczoły, żaby, jabłoni i człowieka. Za ich pomocą dziecko może poszerzyć swoją wiedzę o roślinach, zwierzętach i człowieku. Dopasowując kafelki tematycznie i układając je w prawidłowy cykl, można ćwiczyć logiczne myślenie, percepcję wzrokową i umiejętność sortowania. A chwytając kafelki, doskonalona jest motoryka mała. Zestaw sprawdzi się w przedszkolach, szkołach, świetlicach i w domu, umożliwiając wspólne, wartościowe spędzenie czasu z dzieckiem. Piękne, kolorowe ilustracje zachęcają do nauki i zabawy!

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Bezpieczny produkt, z certyfikatem EN71

Produkty marki TickiT są certyfikowane, ocenione zgodnie z dyrektywą bezpieczeństwa zabawek i według norm branżowych.

24-logiczne-myslenie Doskonalenie logicznego myślenia

Układanie cykli życia żaby, pszczoły, kury, motyla, jabłoni i człowieka to dobre ćwiczenie logiczne, podobnie jak inne zabawy z wykorzystaniem zestawu.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Sięganie po elementy zestawu, chwytanie ich i układanie to czynności, które doskonalą motorykę małą.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Doskonalenie percepcji wzrokowej

Wyszukiwanie elementów pasujących do danego cyklu to dobre ćwiczenie percepcji wzrokowej.

63-sortowanie-dopasowywanie Ćwiczenia sortowania i dopasowywania

Układanie elementów w cykle życia różnych gatunków to trening segregowania i dopasowywania ilustracji, a następnie układania ich według prawidłowej kolejności.

22-ksiazka-podrecznik-w-zestawie Przewodnik w zestawie

Do zestawu dołączony jest przewodnik, tłumaczony na 8 języków.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

Zestaw Drewniane kafelki – Cykle życia to pomysł na wyposażenie przedszkoli, jako pomoc w przygotowaniu do nauki szkolnej.

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Edukacja wczesnoszkolna

W młodszych klasach szkoły podstawowej z wykorzystaniem zestawu Drewniane kafelki – Cykle życia można prowadzić zabawy matematyczne i dostarczać wiedzy o przyrodzie.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Poszerzanie wiedzy o przyrodzie i środowisku

Drewniane kafelki – Cykle życia pomogą wprowadzić dzieci w świat przyrody. Możliwość samodzielnego ułożenia całego cyklu przemiany skrzeku w żabę lub pokazania, jak z jajka wykluwa się pisklę, które rośnie aż do dorosłej postaci – kury to dla dziecka nauka pełna ciekawostek. Widząc ilustracje na obrazkach i dopasowując elementy do wybranego cyklu przedszkolak lub uczeń łatwiej zapamięta etapy wzrostu i rozwoju przedstawionych gatunków. Poszerzy także wiedzę o otaczającej nas przyrodzie. Informacje te można rozszerzać, wymyślając różnorodne zabawy z wykorzystaniem zestawu.

 

 

 • Trenowanie logicznego myślenia

Dobierając prawidłowo z rozsypanki elementy należące do danego cyklu i układając je po kolei, zgodnie z fazami, jakie przechodzą dane gatunki, ćwiczy umiejętność logicznego myślenia. Dziecko uczy się w czasie takiej zabawy korzystać ze zdobytej wcześniej wiedzy.

 

 • Zabawa z elementami doskonalenia motoryki małej

Kafelki z cyklami życia to także możliwość doskonalenia motoryki małej. Sięganie po elementy, chwytanie i układanie ich stanowi ćwiczenie dla palców. Takie zabawy warto wprowadzać u przedszkolaków przygotowujących się do nauki pisania, u pierwszoklasistów uczących się stawiać pierwsze litery, ale też u dzieci z różnorodnymi dysfunkcjami. Ćwiczenia motoryczne bardzo korzystnie wpływają m.in. na rozwój dzieci z zaburzeniami dystalnego napięcia mięśniowego, które charakteryzuje się m.in. problemami z funkcją ręki. Podobnie jest w mózgowym porażeniu dziecięcym. Dzieci te powinny, w miarę możliwości mieć wprowadzane ćwiczenia manualne w różnorodnej formie. Przykładem takiego ćwiczenia, a jednocześnie zabawy rozwijającej wiele innych funkcji, jest układanie cykli życia, jakie zachodzą w przyrodzie.

 

Drewniane kafelki - Cykle życia

 

 • Usprawnianie koordynacji oko-ręka i percepcji wzrokowej

Wyszukiwanie odpowiedniego elementu z całej układanki i sięganie po niego to ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej i percepcji wzrokowej. Kolorowe ilustracje na kafelkach przyciągają uwagę dziecka, co także korzystanie wpływa na skupienie się na wykonywanej czynności.

 

 • Kształtowanie zdolności opisowych

Drewniane kafelki – Cykle życia można zastosować też do doskonalenia umiejętności porównania i zdolności opisowych. Dziecko może każdy element opisać ze szczegółami, ale też budować coraz szerszy opis, opowiadając o całym cyklu życia motyla, żaby i innych gatunków. Następnie może znaleźć podobieństwa i różnice pomiędzy poszczególnymi cyklami. Umiejętności te warto ćwiczyć, aranżując kreatywne zabawy z wykorzystaniem zestawu.

 

Drewniane kafelki - Cykle życia

 

 • Nauka dodawania, odejmowania i mnożenia

24 kafelki (po 4 dla każdego z 6 gatunków) można wykorzystać też do ćwiczeń matematycznych. Przeliczanie kolejno, ile elementów należy do każdego cyklu, po czym układanie ich w określonych sekwencjach pozwoli wprowadzić do zabawy zagadnienie tabliczki mnożenia. Kafelki będą też bardzo przydatne w nauce tworzenia wzorów matematycznych.

 


Pomysły na zabawę


 • Dopasowywanie do siebie elementów z rozsypanki – doskonalenie umiejętności logicznego myślenia i percepcji wzrokowej

Z rozłożonych na stole wszystkich elementów dziecko ma za zadanie ułożyć cykl życia: motyla, pszczoły, żaby, kury, jabłoni i człowieka. W tym celu musi dopasować elementy układanki (po 4 do każdego gatunki) i poukładać je w prawidłowej kolejności. Zabawa ćwiczy percepcję wzrokową, gdy dziecko, układając wybrany cykl, skupia wzrok na całości, próbując odnaleźć pasujące elementy. Ułożenie cyklu prawidłowo wymaga z kolei logicznego myślenia i wykorzystania wiedzy o otaczającym świecie.

 

 • Losowanie elementu z woreczka i odgadywanie, do jakiego cyklu należy – trenowanie pamięci, utrwalanie wiedzy o przyrodzie

Wszystkie elementy zestawu należy umieścić w woreczku. Dziecko wyjmuje z niego jeden element i podaje nazwę gatunku pasującą do przedstawionej na nim ilustracji. Przykładowo, wyjmując element obrazujący skrzek, dziecko podaje gatunek: żaba, widząc z kolei jajko – odgaduje, że jest ono częścią cyklu życia kury. Jeżeli dziecko wcześniej bawiło się, układając wszystkie cykle, uruchomi swoją pamięć wzrokową. Będzie też czerpać z zasobów zdobytej wcześniej wiedzy, skojarzeń i umiejętności rozwiązywania problemów.

 

Drewniane kafelki - Cykle życia

 

 • Losowanie 4 elementów z woreczka i tworzenie opowieści – ćwiczenia logicznego myślenia, nauka rozwiązywania problemów

Z wszystkich elementów umieszczonych w woreczku dziecko wyjmuje cztery. Na ich podstawie próbuje ułożyć opowieść. Przykładowo, wyjmując element obrazujący człowieka, drzewo, gąsienicę i pszczołę można połączyć w jedną historię o tym, jak człowiek zjada owoce z drzewa, gąsienica – liście rosnące na drzewie, a pszczoła zapyla kwiaty, które pokazują się na drzewie przed przekształceniem się w owoce. W ten sposób wprowadza się nowe ciekawostki biologiczne, a dziecko uczy się łączenia faktów.

 

Co zawiera?

 • 24 kafelki z cyklem życia: motyla, pszczoły, żaby, kury, jabłoni i człowieka (po 4 kafelki dla każdego gatunku)

 • bawełnianą torbę

 • przewodnik metodyczny

 

Główne informacje

Wymiary: 12 mm x 70 mm

Materiał: sklejka brzozowa

Certyfikaty: EN71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej