Drewniane buciki do nauki sznurowania + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972064752

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 75,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Drewniane buciki do nauki sznurowania w stylu retro to zabawki wyzwolą kreatywność nawet u najmłodszych. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu możesz bawić się z dzieckiem na różne sposoby, jednocześnie zachęcając je do zdobywania nowych umiejętności.

Ta zabawka edukacyjna to idealne rozwiązanie do nauki trudnej sztuki sznurowania butów lub przeplatania sznurowadeł przez dziurki i zawiązywania pętelek. Taka forma zabawy usprawni zdolności manualne dziecka i wspomoże jego zręczność.

Minimalistyczny design drewnianego buta w stylu retro pasuje do każdego wnętrza, więc zabawka może również posłużyć jako dekoracja pokoju dziecięcego. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z jej przechowywaniem, a także będzie łatwo dostępna do ponownej zabawy.

Ta pomoc terapeutyczna to pomysł na ciekawy prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Uczą samodzielności

Używając nowoczesnych drewnianych butów z łatwością pokażesz dziecku, jak powinno zawiązywać sznurówki. Wielkość dziurek oraz grubość sznurowadeł są dopasowane do małej i jeszcze niewprawionej ręki dziecka, dzięki czemu szybciej nabędzie tę trudną umiejętność. Drewniana zabawka do nauki wiązania butów to niecodzienna pomoc edukacyjna ucząca najmłodszych samodzielności. Na etapie przedszkolnym ta umiejętność jest istotna, gdyż oswaja dzieci ze zwyczajami i normami panującymi w społeczeństwie.

 

 

Wykorzystaj sznurowadła i dziurki w bucie jako zabawkę do ćwiczenia motoryki małej. Pozwól dziecku nawlekać sznurek, by doskonaliło ruchy nadgarstka. Jest to przydatne na późniejszym etapie nauki pisania. Możesz wykorzystać zabawkę w terapii ręki piszącego już dziecka, które np. ma problem ze starannością zapisu lub szybką męczliwością ręki. Ćwiczenia z nawlekaniem i przeplataniem sznurowadeł stymulują mięśnie nadgarstka, przyzwyczajając je do większego wysiłku koniecznego przy dłuższym pisaniu.

 

 

Potraktuj buty jako tradycyjną przeplatankę i zachęć dziecko do zabawy sznurowadłami. Takie zabawy usprawnią jego chwyt pęsetkowy (inaczej opuszkowy, czyli sprawne łączenie kciuka z palcem wskazującym). Umiejętność takiego chwytania to jeden z etapów rozwojowych i jest niezbędny np.  podczas wykonywania prac manualnych. Pozwala także trenować zręczność dziecka i precyzję.

 

Buciki do nauki sznurowania

 

 • Uczą cierpliwości i wytrwałości

Związywanie sznurowadeł i przewlekanie ich przez dziurki butów to ciekawy trening cierpliwości. W trakcie wykonywania tych czynności dziecko musi się skoncentrować i poświęcić swoją uwagę na precyzyjne ruchy. Nauka sznurowania może wiązać się z początkowym niepowodzeniem i frustracją. Daje to dziecku szansę przeżycia porażki, oswojenia jej i podejmowania dalszego wysiłku w drodze do sukcesu. Te czynniki są niezwykle w kształtowaniu inteligencji emocjonalnej dziecka, panowania nad gniewem i wytrwałości w dążeniu do celu. Te umiejętności budują charakter dziecka i pomagają mu w dalszych etapach rozwojowych.

Przewlekanka drewniana to doskonały pomysł na rozwój motoryki małej

 • Wyzwalają kreatywność

Drewniane buciki mogą służyć nie tylko do nauki sznurowania. Pozwól dziecku samodzielnie zdecydować o sposobie przewlekania sznurowadeł przez dziurki, zachęć do wykazania się pomysłowością. Pokaż mu również, że może zawiązywać kokardki o dowolnej wielkości, wiązać pętelki na różne sposoby. To ćwiczenie zachęci dziecko do wykorzystania wyobraźni i pobudzi jego kreatywność.

 

Przewlekanka wykonana z wysokiej jakości drewna

 

 • Odpowiednie dla dzieci w różnym wieku

To zabawka przeznaczona dla dzieci w różnym wieku. Starsze nauczą się wiązania sznurowadeł, a młodsze ich przewlekania. Te ćwiczenia są wartościowe na każdym etapie rozwoju, gdyż stymulują koordynację wzrokowo-ruchową.

Wykonane z drewna zapewniają trwałość i solidność, a co za tym idzie mogą być wykorzystywane przez wiele pokoleń. Wysokiej jakości drewno powoduje, że się nie niszczy i długo zachowuje swój estetyczny wygląd.

 

 • Kup teraz, a otrzymasz darmowe karty pracy

Kupując ten produkt otrzymasz darmowe karty pracy - Drewniane buciki do nauki sznurowania i nie tylko...

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się:

 • W jaki sposób wykorzystać buciki, gdy dziecko nauczyło się już wiązać sznurówki?

 • Otrzymasz pakiet kart do wykorzystania podczas zabawy z bucikami

 

Przewlekanka wykonana z wysokiej jakości drewna

 

Co zawiera drewniany but do nauki wiązania?

drewniany but do nauki wiązania

W skład zestawu wchodzą 2 drewniane buciki.

 

Nawlekanka drewniana przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: drewno

Waga z opakowaniem: 0,22 kg

Wymiary: 15x6x9 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej