Drewniane bryły geometryczne - zestaw 12 sztuk

 • 115,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Drewniane bryły geometryczne - zestaw 12 sztuk dla dzieci 6 lat+

Drewniane klocki to nieodłączny element dzieciństwa, zna je większość maluszków oraz ich rodziców. A co powiesz na taki pomysł, żeby wzbogacić je zestawem Drewnianych brył geometrycznych i rozwijać przy tym zdolności matematyczne swojej pociechy?

Pomoce dydaktyczne, które kojarzą się małemu użytkownikowi z zabawą, są dla niego o wiele ciekawsze i bardziej efektywne od tradycyjnych narzędzi edukacyjnych. Drewniane bryły geometryczne to strzał w dziesiątkę dla tych rodziców, nauczycieli i terapeutów, którzy wykorzystują naturalną ciekawość dzieci i rozbudzają ją podczas interesującej zabawy.

Drewniane bryły geometryczne to zestaw 12 różnych klocków, wśród których znajdziesz m.in. stożek, ostrosłup, kulę i sześcian. Dzięki nim urozmaicisz wyposażenie matematycznego kącika w szkole czy w przedszkolu. Zestaw świetnie sprawdzi się w pracy z młodszymi i starszymi użytkownikami. Można wykorzystać go do tworzenia budowli, poznawania i opisywania kształtów oraz rozwijania wyobraźni przestrzennej poprzez wprowadzanie zagadnień geometrycznych, np. pojęcia bryły, objętości, pola itp.

Ćwiczenia z Drewnianymi bryłami geometrycznymi to nie tylko doskonałe połączenie nauki i zabawy, ale też świetna stymulacja układu sensorycznego, pamięci roboczej oraz motoryki małej. To dlatego warto wprowadzić ten zestaw do codziennej aktywności dziecka!

 

 

 

88-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-4-8-szkola-podstawowa Wzbogacają zasoby dydaktyczne w szkole

Bryły pozwalają na zapoznanie dzieci z zagadnieniami geometrii, są ciekawą pomocą dydaktyczną dla młodszych i starszych dzieci.

33-nauka-ksztaltow-geometria Pomagają uczyć o kształtach i bryłach

Drewniane modele obrazują pojęcia z zakresu geometrii, rozwijają wyobraźnię przestrzenną

64-sortowanie-dopasowywanie3 Rozwijają myślenie matematyczne

Bryły wykorzystasz do zabaw w sortowanie i tworzenie zbiorów. W ten sposób uczysz logicznego myślenia.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Pozwalają rozwijać pamięć i koncentrację uwagi

Tworząc układy czy wzory oraz poznając budowę brył i ich nazewnictwo, dziecko usprawnia pamięć a także uczy się skupiać uwagę na zadaniu.

107-kreatywnosc Rozwijają kreatywność

Bryły można wykorzystać do tworzenia konstrukcji przestrzennych, co rozwija wyobraźnię i kreatywność użytkowników

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Wspomagają motorykę małą

Zabawa bryłami pomaga w rozwoju motoryki małej. Dziecko usprawnia dłonie, ruchy nadgarstka oraz prawidłowy chwyt niezbędny do prowadzenia długopisu.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Wykonane z drewna

Naturalne drewno to gwarancja jakości oraz bezpieczeństwa dla każdego użytkownika.

 

Dlaczego warto?

 • Wspomagają rozwój wyobraźni przestrzennej

Świadomość ułożenia przedmiotów w przestrzeni i położenia ich względem siebie jest istotną umiejętnością w życiu człowieka. Ułatwia rozpoznawanie stron i kierunków świata, orientowanie się w schemacie własnego ciała. Ponadto przydaje się w trakcie nauki pisania i czytania, a także przyswajania wiadomości z nauk ścisłych.

Rozumienie relacji przestrzennych nie jest wrodzoną zdolnością. Nabywa się ją w trakcie rozwoju i doskonali z wiekiem. Można wspomagać dziecko w kształtowaniu inteligencji przestrzennej poprzez wprowadzanie przeznaczonych do tego zabawek i pomocy edukacyjnych. Taką z pewnością są Drewniane bryły geometryczne.

Dzięki zestawowi brył, mali użytkownicy mają szansę samodzielnie organizować przestrzeń. Dodatkowo figury obrazują abstrakcyjne pojęcia i pozwalają lepiej je zrozumieć.

Dzięki zestawowi brył, mali użytkownicy mają szansę samodzielnie organizować przestrzeń. Dodatkowo figury obrazują abstrakcyjne pojęcia i pozwalają lepiej je zrozumieć.

 • Ułatwiają rozumienie pojęć matematycznych: kształty, bryły,

12 Drewnianych brył geometrycznych w znaczny sposób ułatwia rozumienie pojęć matematycznych. Wykorzystasz je jako model edukacyjny dla różnych grup wiekowych. Możesz z ich pomocą wprowadzać i utrwalać pojęcie kształtów, a później brył i ich budowy.

Drewniany zestaw pomoże zobrazować zagadnienia z geometrii, np. obwód, pole, objętość, podstawa, bok, krawędź itp. To pewne, że dzięki tym klockom nauka stanie się świetną zabawą!

 

 • Wspomagają rozwój fizyczny: motoryka mała, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Zabawa Drewnianymi bryłami geometrycznymi naturalnie wiąże się z doskonaleniem zdolności motorycznych. Obojętnie, z jaką grupą wiekową pracujesz, ćwiczenia ręki piszącej są zawsze doskonałym sposobem na poprawę zdolności grafomotorycznych dziecka.

Przekładając bryły, tworząc konstrukcje czy po prostu układając klocki według konkretnego klucza, użytkownik doskonali mięśnie dłoni, nadgarstek i palce. Uczy się poprawnego chwytu lub go utrwala. To są również zdecydowanie świetne ćwiczenia na usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki temu, że funkcjonuje ona sprawnie, dziecko szybciej uczy się pisać i czytać.

 

Zabawa Drewnianymi bryłami geometrycznymi naturalnie wiąże się z doskonaleniem zdolności motorycznych.

 

 • Wzbogacają zasoby: trwała, drewniana pomoc dydaktyczna

Nauka matematyki jest o wiele przyjemniejsza, jeśli połączysz ją z zabawą i ciekawymi narzędziami, np. drewianymi modelami brył geometrycznych. To narzędzie jest nie tylko pomocne w opanowaniu wiadomości z matematyki, ale przyda się młodszym dzieciom w trakcie ćwiczeń motorycznych. Ta zabawka z pewnością posłuży wielu pokoleniom!

Jednym z atutów Drewnianych brył geometrycznych jest ich trwałość oraz podaczasowość. Wybierając naturalne produkty, wspierasz środowisko i uczysz młodych użytkowników świadomości w zakresie ekologii!

 


Pomysły na zabawę


 • Figury geometryczne: spostrzegawczość, koncentracja, percepcja wzrokowa

Możesz zapoznać małego użytkownika z budową brył poprzez rozpoznawanie i nazywanie figur geometrycznych, z których się składają. To świetna lekcja powtórzeniowa dla każdego!

Rozłóż bryły, pozwól się nimi pobawić i każdą po kolei omów. Wskazuj podstawy i boki, proś o nazywanie rozpoznanych figur. Z mniejszym dzieckiem możesz liczyć rogi, boki itp.

 

 • Bryła i jej właściwości: kompetencje matematyczne, inteligencja przestrzenna, percepcja wzrokowa

Gdy dziecko rozpozna już kształty, które odnajdzie na bryłach, wprowadź je w świat geometrii i właściwości brył. Nazywaj je po kolei i opowiadaj o ich właściwościach, np. liczbie boków, kształcie podstaw itp. Pytaj, z czym się dziecku kojarzą te kształty i jaki ma inny pomysł na ich nazwanie. To może być naprawdę ciekawe doświadczenie!

Jednym z atutów Drewnianych brył geometrycznych jest ich trwałość oraz podaczasowość.

 • Bryły wokół nas: spostrzegawczość, wyobraźnia, kompetencje matematyczne

Wykorzystaj przedmioty codziennego użytku do nauki nazw brył i utrwalania wiadomości na ich temat. Poproś dziecko, by odnalazło np. walec, prostopadłościan itp. Porównujcie kształty i sprawdzajcie, czy pasują do siebie.

 

 • Kategoryzowanie, segregowanie: spostrzegawczość, myślenie logiczne

Poproś dziecko o stworzenie zbiorów według podanego klucza, np. w zbiorze mają się znaleźć bryły, w których dziecko odnajdzie koło, innym razem te o jednej podstawie itp.

 

 • Dotykowe memory: sensoryka, logiczne myślenie, skupienie

Włóż klocki do pudełka lub do woreczka a następnie zasłoń maluchowi oczy. Zadaniem dziecka jest rozpoznanie wybranej bryły za pomocą samego dotyku i nazwanie jej. Tę grę wykorzystasz do zabawy w parach lub w mniejszej grupie rówieśników. Wtedy dzieci kontrolują się nawzajem, utrwalając wiadomości na temat brył.

Wybierając naturalne produkty, wspierasz środowisko i uczysz młodych użytkowników świadomości w zakresie ekologii!

Co zawiera?

Zestaw zawiera 12 brył.

 

Główne informacje

Wiek: 6 lat +

Materiał wykonania: drewno

Wysokość brył: 5-8 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej