Drewniana waga wiaderkowa

  • 469,00 zł z VAT

  • Cena produktu z transportem od: 469,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

    Cena produktu z transportem od:
    469,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Drewniana waga wiaderkowa to świetna zabawka dla przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Posłuży także nauczycielom, terapeutom i opiekunom jako narzędzie dydaktyczne do wprowadzania dzieci w fascynujący świat pomiarów i eksperymentowania.

Zabawa w ważenie uczy szacowania i rozumienia pojęć matematycznych zanim mali odkrywcy opanują umiejętność liczenia. Ponadto zapewnia bogate doświadczenie w zrozumieniu relacji ilościowych. Dziecko zdobywa wiedzę na temat pomiaru w trakcie zabawy i podczas praktycznych ćwiczeń, co zachęca je do wzbogacania wiadomości i dalszego wykorzystywania ich.

Waga wiaderkowa nadaje się do użytku w domu i na zewnątrz. Świetnie sprawdzi się w zabawie indywidualnej oraz grupowej. Drewniana konstrukcja jest trwała i ponadczasowa, dzięki czemu ta pomoc edukacyjna posłuży wielu dzieciom.

Waga edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 4 roku życia.

 

48-od-4-roku-zycia Wiek 4+

Zabawa w ważenie jest doskonałą stymulacją funkcji poznawczych dla dzieci od 4. roku życia.

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Nauka liczenia, rozumienie pojęć matematycznych

W trakcie zabawy w ważenie dziecko zdobywa podstawowe umiejętności matematyczne.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Wspomaga koncentrację uwagę

Ważenie różnych produktów i porównywanie ich ciężaru to ćwiczenia doskonalące zdolność koncentrowania uwagi.

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Waga nadaje się do organizowania zabaw grupowych i doskonalenia komunikacji.

64-sortowanie-dopasowywanie3 Szacowanie, grupowanie, klasyfikowanie

Zabawa w ważenie pozwala na dokonywanie klasyfikowania przedmiotów na ciężkie i lekkie, segregowania ich i szacowania ciężaru.

 

 

 

Dlaczego warto?

  • Rozwija funkcje poznawcze

Który przedmiot jest cięższy? Czy połówki jabłka ważą tyle samo? Bawiąc się w odważanie, dziecko może eksperymentować i doświadczać matematyki w codziennym życiu.

Zabawa Drewnianą wagą wiaderkową pobudza bowiem umysł dziecka, rozwija umiejętności logicznego myślenia, koncentracji oraz rozwiązywania problemów. Dzięki temu mały odkrywca nauczy się dostrzegać ciąg przyczynowo-skutkowy zdarzeń a także przetwarzania informacji.

 

  • Wspomaga naukę matematyki: ważenie, liczenie, szacowanie i porównywanie

Na szalkach wagi dziecko może umieszczać klocki, kamyki, piasek, masy plastyczne, ziarna i różne produkty spożywcze. Obserwując, w którą stronę przechyli się urządzenie, mają szansę szybciej zrozumieć pojęcia matematyczne: cięższy, lżejszy, mniej i więcej.

Zabawa w odważanie wybranych przedmiotów uczy liczenia, porównywania i rozumienia pojęć związanych z ciężarem i pomiarami. Rozwija zdolności matematyczne i przygotowuje dzieci do nauki bardziej zaawansowanych zagadnień w przyszłości.

Drewniana waga wiaderkowa

  • Wspomaga rozwój zmysłów: wzrok

Zabawa Drewnianą wagą wiaderkową może odbywać się z użyciem mniejszych zabawek czy produktów spożywczych. Dziecko ma okazję samodzielnie napełniać szalki i obserwować ich przechylanie się. W ten sposób dostarcza bodźców receptorom wzroku i pozytywnie wpływa na ich rozwój. Staje się bardziej spostrzegawcze i sprawniej dokona analizy wzrokowej materiałów wizualnych.

 

Przesypywanie produktów i napełnianie nimi szalek Wagi wiaderkowej to czynności stymulujące motorykę małą. Zabawa w ważenie poprawia zdolności manualne, dzięki czemu mały użytkownik doskonali precyzję ruchów, zręczność oraz rozwija mięśnie ręki piszącej.

Śledzenie przesypywanej zawartości w przyjemny sposób łączy ruch z percepcją wzrokową. W ten sposób dziecko trenuje koordynację ręka-oko. Poprzez takie ćwiczenia Twoja pociecha przygotowuje się do nauki pisania oraz czytania.

 


Pomysły na zabawę


  • Ważymy: rozumienie pojęć matematycznych, motoryka mała, zręczność

Przygotuj 2 rodzaje sypkich produktów, np. ziarna i mąkę. Dziecko eksperymentuje z wagą - nakłada na każdą szalkę zawartość tej samej łyżki, ale z innymi substancjami i porównuje, czy waga produktów się zgadza.

 

Główne informacje

Wiek: 4 lata+

Materiał: drewno

Wymiary: 45 x 38 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej