Drewniana tablica kołkowa

 • Producent: PLAN TOYS
 • Kod producenta: 8854740053992
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 165,00 zł

  155,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 10,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 155,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  155,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Drewniana tablica kołkowa od firmy Plan Toys przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Podczas zabawy dziecko doskonali swoją sprawność manualną, dzięki czemu kształtuje umiejętności z zakresu małej motoryki. Oprócz tego trenuje koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczy logiczne myślenie, pobudza kreatywność i wyobraźnię. Dodatkowo maluch ma szansę na poznanie podstaw matematyki i przyswojenie takich umiejętności jak liczenie, sortowanie, dopasowywanie kształtów. To doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu w grupie – dzieci mogą wymieniać się pomysłami na zabawę, co uczy ich pracy zespołowej i integracji. Produkt jest w pełni ekologiczny, wykonany z ponownie przetworzonego drewna kauczukowego i pokryty nietoksycznymi farbami na bazie wody. Marka PlanToys to pionier na rynku zabawek ekologicznych, dzięki czemu możemy być spokojni o bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy.

 

 

 

Dlaczego warto?

Podczas zabawy głównym zadaniem dziecka jest umieszczanie kołków w otworach planszy, co wymaga niezwykle precyzyjnych ruchów. Dzięki temu, że elementy są niewielkie, maluch musi odpowiednio dostosować chwyt i napięcie mięśniowe dłoni. W rezultacie ćwiczy sprawność manualną oraz trenuje ważną umiejętność małej motoryki, która w przyszłości pomoże w wykonywaniu wielu codziennych czynności, takich jak np. ubieranie się czy pisanie.

 

 • Początek przygody z matematyką

Drewniana plansza to doskonała okazja do rozpoczęcia pierwszych lekcji matematyki. Produkt daje możliwość przyswojenia takich umiejętności jak liczenie, sortowanie, dopasowywanie kształtów. Dziecko uczy się podczas zabawy i otwiera swój matematyczny umysł już od najmłodszych lat – to przygotowanie do dalszej edukacji, która może stać się znacznie bardziej efektywna!

 

 • Trening sprawności ręka- oko

Ważnym zadaniem dla malucha jest skoordynowanie wzroku z wykonywanym ruchem.  Po pierwsze – przy dopasowaniu planszy do otworów, po drugie – przy umieszczaniu kołków w otworach. Sprawność ręka- oko to kolejna cenna umiejętność, którą dziecko nabywa podczas zabawy, a która korzystnie wpłynie na jego rozwój. Koordynacja wzroku z ruchem pozwoli na lepszą sprawność manualną oraz zmniejszenie dziecięcej niezdarności.

 

 

 • Działa na wyobraźnię i wyzwala kreatywność

Podczas użytkowania produktu można wspomóc się dołączoną do zestawu książką z pomysłami na zabawę lub pozwolić dziecku samemu wymyślić zasady gry. Dzięki temu rozwiązaniu maluch uruchamia swoją wyobraźnię i kreatywność, które pozwolą mu zrozumieć, że jedną zabawką można bawić się na wiele sposobów, a przy tym ciekawie spędzić czas i uwolnić się od niechcianej nudy.

 

 • Uczy kolorów

Kołki w 5 różnych kolorach pozwalają dziecku poznawać podstawowe barwy, nazywać je i utożsamiać z elementami, które otaczają go w życiu codziennym. W trakcie zabawy maluch pozna takie kolory jak: niebieski, żółty, zielony, czerwony i pomarańczowy.

 

Początkowo maluch może się denerwować i nie radzić sobie z wykonaniem zadania, jednak przy odpowiednim skupieniu w końcu osiągnie cel gry. Umieszczanie kołków w otworach tablicy wymaga nie tylko precyzyjnych ruchów, ale również spokoju i koncentracji, które dziecko trenuje podczas zabawy. 

 

 • Świetna zabawa w grupie

Zabawka idealnie sprawdzi się do zabawy w grupie. Dzieci mogą wymieniać się kolorowymi elementami, tworzyć schematy na planszy, sortować, układać i wspólnie dzielić się pomysłami na zabawę. Ogranicza ich jedynie wyobraźnia.

Ta ciekawa zabawka edukacyjna będzie idealnym prezentem dla 3-latka. Rozwija na wielu płaszczyznach: motorykę małą, kreatywność czy umiejętność sortowania.

 • Bezpieczny i ekologiczny produkt

Wszystkie elementy wykonane są z naturalnego drewna.  Producent wykorzystuje wyłącznie nietoksyczne farby, barwniki i lakiery na bazie wody. Dzięki temu można być spokojnym o to, że zabawka jest w pełni bezpieczna dla dziecka i nie zawiera sztucznych materiałów, które mogłyby być dla malucha szkodliwe. Warto dodać, że PlanToys to pierwsza marka, która do produkcji swoich zabawek zaczęła wykorzystywać ponownie przetworzone naturalne drewno kauczukowe. Firma jest pionierem wśród producentów zabawek ekologicznych.

 

 • Łatwość przechowywania

Zawartość zestawu spokojnie „schowa się” we wnętrzu dziecięcego pokoju. Zabawkę można trzymać w kartonowym pudełku lub szufladzie. Produkt z pewnością sprawdzi się również jako wyposażenie przedszkolnej sali zabaw.

 

Co zawiera?

 • Drewniana tablica

 • 3 dwustronne karty z 6 różnymi obrazkami

 • 50 kolorowych kołków w 2 różnych rozmiarach i 5 kolorach

 • Książka z 12 pomysłami na zabawę

Ta intrygująca zabawka edukacyjna będzie idealnym prezentem dla 3-latka. Rozwija na wielu płaszczyznach: motorykę małą, kreatywność, koncentrację czy umiejętność sortowania.

Główne informacje

Wiek: Powyżej 3 roku życia

Wymiary: 17.5 x 17.5 x 15.0cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Rysowanie oburącz - karty pracy

Rysowanie oburącz - karty pracy

08-12-2022
Ćwiczenia obiema rękoma jednocześnie pomagają wypracować u dziecka wiele umiejętności. W trakcie takich zabaw pobudzamy do pracy obie półkule mózgowe, ale to nie wszystko... Pobierz nasze darmowe karty pracy i zobacz co jeszcze można z nimi ćwiczyć.

więcej

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej