Dotykowe litery z tkaniny

 • Producent: YELLOWDOOR
 • Kod producenta: 5060213760622
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 169,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 169,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  169,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Dotykowe litery z tkaniny to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życiaAlfabet z tkaniny to zestaw kolorowych liter o wysokości 10-17 cm w poręcznym worku. Zabawka stymuluje zmysły dziecka i pozwala na zdobywanie nowych umiejętności w przyjazny i atrakcyjny sposób.

Wielkość liter ułatwia manipulowanie nimi nawet przez młodsze dzieci. Kolorowe wzorki przykują ich uwagę i zachęcą do zabawy.

Wykorzystaj alfabet do nauki liter oraz ich wymowy. Pokaż, w jaki sposób zapisać wyrazy i je odczytywać.

Kolorowy alfabet ułatwia przyswojenie nowych umiejętności i poszerzanie kompetencji językowych. Ze względu na rozmiar, literki mogą być zawieszone na sznurku i ozdabiać dziecięcy pokój, pracownię językową lub gabinet terapeuty. Nadają się jako pomoc dydaktyczna w przedszkolu i szkole. Można ich używać indywidualnie lub w większej grupie.

Zachęcaj dziecko do zabaw językowych z wykorzystaniem literek. Proste gry w szukanie wyrazów na wybraną literkę, układanie rymów do stworzonych sylab czy rozróżnianie spółgłosek i samogłosek. Zabawa literkami z tkaniny nie ma końca, wystarczy, że uruchomisz wyobraźnię i zachęcisz do tego samego dziecko. Dzięki temu dostarczysz mu wrażeń sensorycznych, usprawnisz naukę czytania i pisania oraz przygotujesz do przyswojenia zagadnień fonetycznych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zapoznają z alfabetem

Kolorowe literki z tkaniny ułatwiają naukę alfabetu. Bawiąc się nimi, dziecko oswaja się z kształtem liter, zapamiętuje je, a potem ma okazję ułożyć w kolejności. Barwne wzory zapadają w pamięć, więc dziecko szybciej zdobywa nowe kompetencje językowe.

Daj dziecku literki do zabawy, by poznało ich fakturę, mogło ich dotknąć i układać według własnej koncepcji. Powoli zapoznawaj je ze znaczeniem literek, wymawiaj głośno głoski i zachęcaj dziecko do powtarzania. W ten sposób stymulujesz aparat mowy dziecka i przyczyniasz się do jego rozwoju.

Literki z tkaniny pomagają w nauce alfabetu oraz tłumaczeniu zagadnień fonetycznych starszym dzieciom, również tym mającym problem z wadą wymowy.

Pokazuj literki, łącz je w pary i wymawiaj dźwięki, zachęcając dziecko do ich powtarzania. Dzięki takiej zabawie dziecko szybciej zrozumie różnicę między literą a głoską oraz będzie miało okazję ćwiczyć wymowę problematycznych dźwięków.

 

 

 • Uczą pisania i czytania

Zabawa literkami z tkaniny to dobry moment na naukę pisania i czytania. Gdy dziecko zna już alfabet i rozumie różnicę między literą i głoską, jest gotowe do składania sylab, prostych wyrazów oraz odczytywania ich. To kolejny etap w podnoszeniu kompetencji językowych.

Zachęcaj dziecko do wodzenia palcem po każdej literce. Ręce młodszych dzieci możesz początkowo prowadzić, by pokazać, o jaką czynność Ci chodzi. Kreśląc na tkaninie kształt liter, dziecko stymuluje motorykę małą odpowiedzialną za proces pisania. Rozwija mięśnie palców i nadgarstka, upłynnia ruchy ręki piszącej. Dodatkowo stymuluje koordynację wzrokowo-ruchową, która również wpływa na sprawność pisania i czytania.

Zaproponuj dziecku odwzorowanie kształtu liter na kartce. Dasz mu szansę na rozwój manualny i udoskonalenie ruchów pisarskich. Potraktujcie to jako zabawę, by dziecko nie zniechęciło się, lecz czerpało z tych ćwiczeń przyjemność.

Znając literki i potrafiąc je rozpoznawać, dziecko jest gotowe do tworzenia sylab i prostych wyrazów. Kolorowy alfabet pomoże mu opanować tę sztukę i ją uatrakcyjni.

Dotykowe litery z tkaniny

Pokaż dziecku, jak może tworzyć sylaby a z nich - wyrazy. Układaj je z literek i odczytuj, zachęcaj dziecko do powtarzania a później do samodzielnej aktywności w układaniu i odczytywaniu wyrazów. Poprzez połączenie nauki i zabawy, rozwiniesz w dziecku ciekawość i chęć do zdobywania wiedzy, co pozytywnie wpłynie na jego funkcje poznawcze i kompetencje językowe.

Literki można przywieszać do sznurka za pomocą klamerek. Taka czynność w przyjazny sposób usprawnia motorykę dużą i doskonali zręczność ruchową dziecka.

Pobaw się w zawieszanie wyrazów na lince lub sznurku. Możesz skorzystać z suszarki do prania. Zachęcaj dziecko do tej aktywności, by angażować jego aparat ruchu i stymulować go. Ćwiczenia motoryki ułatwiają koordynację całego ciała i przyczyniają się do sprawności fizycznej dziecka.

 

 • Ułatwiają naukę kolorów

Alfabet dotykowy z tkaniny składa się z różnokolorowych liter, dzięki którym wprowadzisz dziecko w świat barw oraz utrwalisz ich nazwy w trakcie przyjemnej zabawy.

Wykorzystaj literki do nazywania kolorów, wskazywania ich oraz zabawy w wyszukiwanie podobnych barw w otoczeniu dziecka. Dzięki takiej aktywności, wspomożesz jego percepcję wzrokową, rozwiniesz spostrzegawczość oraz poszerzysz zasób słownictwa.

Litery ozdobione są wzorami, dzięki czemu zapadają w pamięć dziecka i kojarzą się z czymś pozytywnym. Poproś je o segregowanie literek według wzorów, by wspomóc koncentrację uwagi oraz stymulować koordynację wzrokowo-ruchową niezbędną do prawidłowego rozwoju dziecka.

 

Dotykowe litery z tkaniny

 

 • Wspomagają zmysły

Kolorowy alfabet dotykowy to uczta dla zmysłów dziecka. Zabawa nimi angażuje jego receptory i daje okazję do ich integracji. Jest to niezbędny proces w rozwoju sensoryki i wpływa pozytywnie na harmonijny rozwój dziecka.

Daj dziecku literki, by je dobrze poznało. Stymuluj jego dotyk, by dobrze wyczuło ich fakturę i kształt, wodziło po nich palcem i obrysowało je. Wymawiaj głośno głoski i zachęcaj dziecko do tego samego. Połączenie dotyku, ruchu, wzroku i słuchu daje okazję do odbierania bodźców, organizowania ich i przetwarzania. Jest to niezbędne w integracji sensorycznej odpowiedzialnej za sferę emocjonalną i motoryczną dziecka.

 

Dotykowe litery z tkaniny

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 26 liter alfabetu w worku.

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: tkanina

Wymiary: 10-17 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej