Dopasowywanie Kształtów - gąsienica

 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888110085
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 85,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 96,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  96,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Drewniana układanka Gąsienica do nauki liczenia Beleduc to połączenie nauki i zabawy. Może być używana przez dzieci, które jeszcze nie znają cyferek, lecz potrafią dopasować do siebie elementy kolorowej gąsienicy.

Bawiąc się z dzieckiem drewnianą układanką, pozytywnie wpływasz na jego funkcje poznawcze. Kolorowa gąsienica to dobry pretekst do nauki kolorów i kształtów. Dzięki drewnianym klockom dziecko trenuje spostrzegawczość oraz poznaje podstawowe zagadnienia matematyczne.

Puzzle w kształcie gąsienicy możesz wykorzystać w celach terapeutycznych, wspomagając rozwój emocjonalny dziecka oraz stymulując koordynację wzrokowo-ruchową.

Drewniane klocki do nauki liczenia to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

Dzięki pasującym do siebie klockom w formie gąsienicy, dziecko skupia się na ich kształcie i stara się je dopasować do całości. Te czynności wzmagają koncentrację uwagi niezbędną w procesie uczenia się, a także wspomagają koordynację oko-ręka. Pokaż dziecku, że elementy różnią się od siebie rysunkami i można je dopasować według kolorów. Zachęcisz je do wzmożonego wysiłku intelektualnego, dzięki czemu wspomożesz pamięć krótkotrwałą niezbędną do przetwarzania informacji.

 

Dopasowywanie Kształtów - gąsienica

 

 • Układanie puzzli uspokaja i wycisza

Gdy dziecko ma za sobą męczący lub stresujący dzień, układanka w formie puzzli jest jednym z najlepszych sposobów na wyciszenie. Nie wymaga wzmożonej aktywności ruchowej, przez co dziecko ma szansę się uspokoić i skupić na dopasowywaniu do siebie poszczególnych elementów gąsienicy. To również dobra zabawa przed snem, gdy rodzic nie chce nadmiernie rozbudzać dziecka wytężonym wysiłkiem ruchowym. Dzięki temu najmłodsi przygotują się do odpoczynku i wyciszą emocje zebrane w ciągu dnia.

 

 • Gąsienica pokazuje, że matematyka może być przyjemna

Dzieci są ciekawe świata i z chęcią się uczą. Drewniana układanka w kształcie gąsienicy ułatwia ten proces i dodaje mu atrakcyjności. Kolorowe cyferki oswajają z podstawami liczenia. Dzięki wzorkom na każdym klocku, dziecko otrzymuje wizualne wyobrażenie liczby. To konkretyzuje abstrakcyjne informacje i pozwala je lepiej zrozumieć.

 

Dopasowywanie Kształtów - gąsienica

 

Namalowane wewnątrz obudowy kolorowe kostki do gry wtajemniczają najmłodszych w działanie dodawania. Pokaż dziecku, co kryje się pod klockami, wykorzystaj je do nauki prostych rachunków w zakresie 10.
Poprzez tę przyjazną formę dziecko chętniej się uczy działań i łatwiej je zapamiętuje. Matematyka będzie mu się lepiej kojarzyła na dalszym etapie edukacji szkolnej.

 

Z młodszym dzieckiem baw się kolorami i kształtami na klockach. Nazywaj je, porównuj, pokazuj podobieństwa i różnice, głośno je licz. Dzięki temu wzbogacisz wiedzę dziecka i wykorzystasz zabawę do doskonalenia funkcji poznawczych.
Naucz porównywania zawartości klocków - daj dziecku szansę odkryć, który zbiór jest większy. Wdrożysz je w ten sposób do szacowania i samodzielnego myślenia.

Te wszystkie pomysły pomogą dzieciom zrozumieć podstawę matematyki i zagadnienie ilości, a także zaspokoić potrzebę poznawania świata, nazywania jego kolorów i kształtów.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera drewnianą obudowę z 10 kolorowymi klockami.

 

Dopasowywanie Kształtów - gąsienica

 

Główne informacje

Wiek: 3+
Materiał wykonania: drewno

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej