Domek-zgadywanka (skrzynka zgadula)

 • 299,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 299,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  299,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Domek zgadywanka (skrzynka zgadula) dla dzieci 3 lata+

Stymulacja zmysłów dziecka może być niezwykle ciekawym doświadczeniem, jeśli skorzystasz z Domku zgadywanki. Ta fantastyczna pomoc terapeutyczna dostarcza delikatnych bodźców układowi dotykowemu, wpływając na integracją sensoryczną użytkownika.

Zabawa domkiem polega na rozpoznawaniu przedmiotów bez patrzenia na nie. Taka aktywność wspomaga rozwój funkcji poznawczych: pamięci operacyjnej i koncentracji. Dziecko doskonali umiejętność skupienia uwagi na zadaniu oraz wykorzystywania zdobytych wiadomości. Uczy się przy tym logicznego myślenia i pobudza wyobraźnię. Staje się bardziej kreatywne i twórcze, dzięki czemu rozwija zdolność rozwiązywania problemów.

Domek zgadywanka to zabawka dla dzieci w każdym wieku. Dostarcza radości i dreszczyku emocji, bo użytkownik nigdy nie wie, co na niego czeka w środku pudełka. Każda stymulacja to po prostu nowa sensoryczna przygoda!

 

47-od-3-roku-zycia Od 3 lat

Zabawa dotykowym domkiem przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat

78-zmysl-dotyku3 Wspomaga dotyk

Rozpoznawanie przedmiotów za pomocą dotyku to doskonała stymulacja tego zmysłu

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Ćwiczenia koncentracji uwagi

Dotykanie ukrytych przedmiotów i opisywanie ich wymaga skupienia. Dzięki tym czynnościom dziecko trenuje koncentrację uwagi

106-kreatywnosc2 Kreatywność

Zabawa domkiem w odgadywanie przedmiotów oraz opisywanie ich rozwija wyobraźnię dziecka oraz pobudza jego kreatywność

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga czucie

Wspomaganie dotyku może odbywać się poprzez masaż dziecka, pocieranie różnorodnych przedmiotów czy korzystanie z zabawek sensorycznych. Domek zgadywanka łączy te wszystkie aktywności i na dodatek robi to w niezwykle ekscytujący sposób. Dlaczego? Możesz wkładać do niego, co tylko zechcesz: materiały, wstążki, klocki, ziarna, masy kinetyczne, liście itp.
Dzięki takiej różnorodności pobudzisz czucie każdego użytkownika, a intensywność bodźców dopasujesz do jego wieku i potrzeb. To naprawdę świetne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy potrzebują stymulacji lub dbają o prawidłową integrację sensoryczną dziecka.

 

Zgadywanki z sensorycznym domkiem są świetną zabawą, bo dostarczają bodźców dotykowych oraz ogromnej porcji radości.

 

 • Rozwija funkcje poznawcze: pamięć, koncentracja

Zgadywanki z sensorycznym domkiem są świetną zabawą, bo dostarczają bodźców dotykowych oraz ogromnej porcji radości. Aby dziecko odgadło, co jest ukryte w tym magicznym pudełku, musi się skoncentrować. Ta umiejętność przydaje się na każdym etapie życia, np. w trakcie nauki czy wykonywania codziennych czynności.
Ponadto dzięki zgadywankom, mały użytkownik trenuje pamięć operacyjną, co ułatwia mu wykorzystywanie i przetwarzanie zdobytej wiedzy.

 

Z tym ciekawym domkiem możesz zorganizować zabawę w parach oraz grupach, w których jedna osoba opisuje wrażenia dotykowe, a inni uczestnicy zgadują nazwę ukrytego przedmiotu.
Dzięki temu Domek zgadywanka doskonali zdolności komunikacyjne dziecka oraz kompetencje kluczowe: pracę z innymi osobami.

 

 • Wzbogaca słownictwo sensoryczne

Ciepły, zimny, szorstki, miękki, drewniany, metalowy… To tylko nieliczne z określeń, które poznaje dziecko w trakcie zabawy Domkiem zgadywanką. Opisując ukryte przedmioty, mały użytkownik uczy się nazywać wrażenia sensoryczne i poszerza zasób słownictwa.
Dzięki takiej aktywności dziecko buduje wypowiedzi, poszukuje adekwatnych do bodźca wyrazów i podnosi swój poziom elokwencji.

Zabawa domkiem polega na rozpoznawaniu przedmiotów bez patrzenia na nie. Taka aktywność wspomaga rozwój funkcji poznawczych: pamięci operacyjnej i koncentracji.


Pomysły na zabawę


 • Dobierz pary: dotyk, koncentracja uwagi

Włóż do domku 3 pary takich samych przedmiotów, np. klocków, pudełek itp. Zadanie dziecka polega na wyciąganiu par odszukanych za pomocą samego dotyku.
Możesz wykorzystać pomoce sensoryczne dostępne w naszym sklepie: memory dotykowe, woreczki itp.

 

 • Co tam mam: dotyk, koncentracja uwagi, język opisowy, kreatywność

Wkładaj do domku wybrany przedmioty, np. mniejsze zabawki, klucz, zamek błyskawiczny itp. Zadaniem dziecka jest rozpoznać je za pomocą samego dotyku oraz opisywać swoje wrażenia sensoryczne, np. temperaturę, twardość, rodzaj materiału itp.

Domek zgadywanka doskonali zdolności komunikacyjne dziecka oraz kompetencje kluczowe: pracę z innymi osobami.

Co zawiera?

1 sztuka

 

Główne informacje

Wiek: 3 lata+

Materiał wykonania: drewno

Wymiary: 36 x 33 x 19 cm

Liczba graczy: 1-2

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej