Domek z tektury do złożenia i pomalowania

 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972100153
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 99,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 110,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  110,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Które dziecko nie marzy o domku w swoim pokoju? Miejscu tylko dla siebie, przyjaciół, misiów i lalek? Domek z tektury z otwieranymi drzwiami i oknami nie tylko spełni te marzenia, ale zapewni wspaniałą przygodę. Zanim dziecko się w nim pobawi, musi go złożyć i pokolorować! Dzięki temu kartonowy domek to idealna zabawka dla małych konstruktorów, budowniczych i artystów! Doskonale sprawdzi się u młodszych i starszych dzieci, a jego uniwersalny design pozwala na umieszczenie go zarówno w sypialni dziewczynek, jak i chłopców. 

Domek z tektury do samodzielnego montażu został wykonany z odpornych na ścieranie materiałów, przez co może posłużyć w domu i na zewnątrz: na balkonie, tarasie lub w ogródku. Ochroni dzieci przed słońcem i owadami, a także zapewni bezpieczną przestrzeń do zabawy oraz miejsca narad lub spotkań z przyjaciółmi. 

Konstrukcja z kartonu jest lekka i łatwa do złożenia, nie wymaga użycia specjalistycznych lub niebezpiecznych narzędzi. Poprzez to w montażu domku mogą uczestniczyć nawet młodsze dzieci i czerpać satysfakcję ze swojego udziału w powstawaniu ich wymarzonej budowli. 

Rozłóż domek razem z dzieckiem, by dać mu szansę czynnego uczestniczenia w montowaniu konstrukcji. Zachęć do pomalowania go dowolnymi przyborami: kredkami, pisakami, farbami. Poprzez to rozwiniesz zdolności manualne dziecka oraz jego kreatywność i pomożesz trenować rękę piszącą.

Samodzielnie złożony i ozdobiony domek będzie świadectwem pracy dziecka, da mu okazję do odniesienia sukcesu, co podwyższy jego samoocenę i doda mu pewności siebie. Pozytywnie podbudowane dziecko jest bardziej aktywne i otwarte na nowe wyzwania, nie boi się porażki i chętniej nawiązuje relacje w grupie.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zabawa dla małego konstruktora

Domek z tektury do złożenia i pomalowania to zabawa na długi czas. Jego konstrukcja jest łatwa w montażu, nie wymaga wielu narzędzi, a daje imponujący efekt. Po złożeniu budowla świetnie imituje rzeczywistość: posiada komin, otwierane duże drzwi i okna.

Składanie domku wymaga zręczności i zaangażowania, dlatego to idealna zabawka dla małych konstruktorów, którzy lubią sklejać modele. Jest dostosowana również do dzieci rozpoczynających przygodę z przyborami plastycznymi, m.in. nożyczkami, kredkami i farbami. Z pomocą osoby dorosłej będą mogły czynnie uczestniczyć w montażu, co pozytywnie wpłynie na ich zdolności organizacyjne, manualne i orientację przestrzenną.

Zabaw się z dzieckiem w architektów i konstruktorów. Zapoznaj je z instrukcją montażu i kolejnością poszczególnych czynności. Wybierzcie miejsce, w którym domek będzie stał po złożeniu. Angażuj dziecko do pracy nad łączeniem ścian i części dachu, by mogło samo dopasować elementy do siebie, asystować w wycinaniu okien i drzwi. Dzięki temu poczuje się ważne i pomocne, co doda mu pewności siebie i zachęci do pokonywania trudności na dalszym etapie rozwoju.

Domek do kolorowania rozwinie kreatywność dzieci

 • Inspiracja do zabawy z odgrywaniem ról

Domek z tektury to idealne miejsce do zabawy indywidualnie, z rodzeństwem lub grupką przyjaciół. Stanowi przestrzeń do zagospodarowania według pomysłu dzieci. Jest tym, co najmłodsi do niego wniosą. Z tego względu doskonale spełni rolę: bazy i kryjówki, domku dla lalek i misiów, przestrzeni do grania w planszówki, warsztatu samochodowego, sklepu, imitacji prawdziwego domu i wielu innych miejsc, które dzieci sobie wymyślą.

Zabawa w domku pozwala na szybką zmianę ról i aranżacji wnętrza, dynamizuje tempo. W jednym momencie dziecko jest sprzedawcą, w kolejnej chwili podróżnikiem lub weterynarzem i leczy chorego pluszaka. Domek do samodzielnego montażu urozmaici każdą zabawę, zapewni bezpieczną przestrzeń do nowych doświadczeń i wyzwoli kreatywność.

Inspiruj dziecko do wykorzystywania domku na różne sposoby. Pokaż, jak może zagospodarować jego wnętrze, by stworzyć tematyczne miejsce do zabawy w dom, sklep a nawet szkołę czy restaurację dla misiów i lalek. Zachęć do wcielania się w poszczególne role, by rozwijać zdolności poznawcze i wyobraźnię dziecka. Dzięki temu, że będzie działało w grupie, dziecko nauczy się ustalania i przestrzegania zasad oraz komunikacji, co podniesie jego kompetencje społeczne.

Wykorzystaj domek w ciepłe dni w ogrodzie lub na tarasie, by najmłodsi mogli schować się przed słońcem i owadami oraz pobawić według własnego pomysłu. Domek jest lekki i ma stabilną konstrukcję, więc łatwo go przeniesiesz w wybrane miejsce. Dzięki temu zainspirujesz dziecko do nowej zabawy w domku oraz stworzysz dogodną przestrzeń do odpoczynku.

 

Domek z tektury zapewnia wytrzymałość i stabilność konstrukcji

 

 • Rozwijanie zdolności manualnych

Domek po złożeniu lub jeszcze przed nim wymaga ozdobienia. Dziecko może go samodzielnie lub z rodzeństwem i przyjaciółmi pokolorować kredkami i pisakami albo pomalować farbami. Taka zabawa rozwija zdolności manualne i może być jednym z elementów terapii ręki piszącej.

Zachęć dziecko do ozdabiania domku w kilku etapach. Rozłożona praca nie zniechęci ani nie zmęczy dziecka i będzie cały czas świetną zabawą. Pozwól, by dziecko samo wybrało odpowiadające mu przybory plastyczne. Tekturę może kolorować dowolnymi kredkami i mazakami, pomalować farbami lub wyklejać barwnymi wydzierankami z bibuły. W ten sposób rozwinie zdolności manualne i usprawni rękę.

W kolorowanie tak dużej powierzchni - szczególnie po złożeniu domku - zaangażowana jest zarówno motoryka duża, jak i mała. Dzięki temu dziecko uczy się koordynacji całego ciała, trenuje mięśnie kończyny górnej i przygotowuje się do nauki pisania. Dodatkowo stymulowanie ręki w trakcie kolorowania usprawnia uchwyt narzędzia pisarskiego, utrwala ruchy pisarskie i poprawia zdolności grafomotoryczne.

Zabawki z kartonu zapewniają wiele godzin zabawy

 • Miejsce do relaksu i wyciszenia się

Domek pozwala na wyznaczenie przestrzeni dobrej do relaksu i wyciszenia się. Dziecko ma możliwość zaaranżowania wnętrza według własnego pomysłu, wyposażenia w ulubiony kocyk, poduszkę i przytulankę, przez co stworzy swoją bezpieczną kryjówkę. Posłuży mu ona w razie zmęczenia, chęci pobawienia się w ciszy, poczytania książek czy schowania się w celu opanowania emocji lub oddania się ulubionemu zajęciu.

Stwórz razem z dzieckiem jego komfortową przestrzeń. Zanieś mu do domku ulubione gry, książki i zabawki, by czuło się raźniej oraz mogło ukryć swoje skarby. Daj dziecku szansę przemyślenia jego spraw w przyjaznym otoczeniu. Dzięki temu będzie mogło się odprężyć i rozładować emocje. Wyjdzie z domku spokojniejsze i gotowe do dalszej zabawy.

Taka kryjówka jest niezwykle istotna dla zapewnienia dziecku intymnej przestrzeni - ciepłej i przytulnej. Ograniczone miejsce zmniejsza aktywność ruchową, co pozytywnie wpływa na emocje. Zamknięty domek nie przepuszcza bodźców zewnętrznych, przez co dziecko ma okazję skierować uwagę na siebie i swoje uczucia. Najmłodsi uczą się w ten sposób bycia samemu z sobą, lepiej rozumieją swoje emocje i są bardziej świadome swoich zachowań. Dzięki temu lepiej radzą sobie z przebywaniem wśród ludzi, są bardziej otwarte na relacje i komunikatywne.

 

Domek kartonowy zapakowany w estetyczne pudełko

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera domek do samodzielnego montażu.

Domek z kartonu dla dzieci powyżej 3 roku życia

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: tektura

Wymiary po montażu: 87x71x88 cm

Waga z opakowaniem: 1,81 kg

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej