Domek interaktywny KuWiH - Kącik wyciszenia i edukacyjnej zabawy + panel Gwiaździste Niebo

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: KuWiH

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 8 924,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 8 924,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  8 924,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Domek interaktywny Kuwih to przestronne miejsce do zabawy dla dzieci w różnym wieku. Posłuży jako teatrzyk, sklepik, baza, warsztat samochodowy czy kryjówka, którą każdy maluszek może sobie wymyślić i zagospodarować według potrzeb. Zmieści się w nim niewielka grupka przyjaciół, rodzeństwo lub rodzic. Wskutek tego namiot do zabawy nadaje się jako przestrzeń do indywidualnej lub grupowej zabawy.

W zestawie znajdują się świetlne długopisy oraz panel Gwiaździste Niebo, który montuje się jako dach. Domek interaktywny jest łatwy w obsłudze oraz lekki, dzięki czemu szybko się go składa bez użycia narzędzi. Po demontażu nie zajmuje wiele miejsca i bez problemu można go przechowywać.

Namiot do zabawy to nie tylko świetne miejsce do zabawy, ale też przytulny kącik w dziecięcym pokoju. Nada mu indywidualnego charakteru, a ze względu na modny design posłuży jako ciekawy dodatek do każdego wnętrza.

 

85-edukacja-przedszkolna2 Wyposażenie przedszkola

Domek to doskonałe narzędzie do aranżowania zabaw dla przedszkolaków.

71-zabawa-swiatlem-panel-swietlny-zabawki-transparentne Zabawa światłem

Podświetlany domek i panel pomagają maluszkom oswoić się z ciemnością i eksperymentować ze światłem

107-kreatywnosc Kreatywność

Domek wykorzystasz do wielu zabaw, jego przeznaczenie można wymyślić i rozwijać w ten sposób wyobraźnię

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka z drewna

Domek został wykonany z drewna brzozowego, jest trwały i wytrzymały

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Proste w obsłudze

Montaż domku nie wymaga narzędzi i odbywa się w ciągu 2-3 minut

56-praca-w-grupie-komunikacja Praca w grupie

Bawiąc się w grupie, dziecko doskonali kompetencje społeczne i zdolność komunikacji

 

 

 

Dlaczego warto wybrać namiot do zabawy?

Namiot do zabawy to niekończące się źródło pomysłów do zabawy. Dzięki jego przytulności i prostemu wzornictwu, najmłodsi mogą wykorzystać go do tworzenia teatru cieni, sklepu, bazy lub zwykłego namiotu do biwakowania.

Świetlne długopisy umożliwiają tworzenie unikatowych wzorów, które ozdobią fluorescencyjną ścianę domku. Ponadto panel mocowany na dachu z błyszczącymi i zmieniającymi kolory gwiazdami nada mu indywidualnego i magicznego charakteru. Taka przestrzeń pozwala na stymulowanie wyobraźni i kreatywności dziecka.

Domek interaktywny KuWiH z zasłonami i długopisami świetlnymi + panel Gwiaździste Niebo (namiot do zabawy)

 

Domek interaktywny KuWiH z zasłonami i długopisami świetlnymi + panel Gwiaździste Niebo

 

 • Zapewnia poczucie bezpieczeństwa

Dzieci potrzebują czuć się komfortowo w swoim pokoju i mieć w nim miejsce tylko dla siebie. Szczególnie trudno zadbać o taką indywidualną przestrzeń, gdy przedszkolak dzieli sypialnię z rodzeństwem. Dzięki Domkowi KuWiH jest to możliwe. Jego wnętrze nie tylko posłuży do zabawy, lecz także zapewni sferę do bezpiecznego wypoczynku i da dziecku schronienie w trudnych chwilach.

Opowiadanie bajek przed snem, gra w ulubioną planszówkę czy układanie klocków staną się o wiele ciekawsze, jeśli najmłodsi będą mogli skryć się w ulubionym kąciku Domku KuWiH, na dodatek pod naprawdę świecącymi gwiazdami! Ponadto maluszek będzie miał szansę wyciszyć emocje lub spędzić czas w wybrany przez siebie sposób.

 

Domek interaktywny KuWiH z zasłonami i długopisami świetlnymi + panel Gwiaździste Niebo

 

Bawiąc się w grupie, mali użytkownicy Domku KuWiH rozwijają umiejętności interpersonalne. Uczą się współpracy, wzajemnego szacunku oraz przestrzegania zasad. By wymyślić przeznaczenie Domku interaktywnego i zaaranżować jego przestrzeń, muszą się porozumiewać i wymieniać pomysłami. Taka aktywność daje im szansę na usprawnianie komunikacji i słuchania innych.

Dzięki wspólnej zabawie, dzieci doskonalą kompetencje społeczne, stają się pewniejsze siebie i empatyczne.

 

Domek interaktywny KuWiH z zasłonami i długopisami świetlnymi + panel Gwiaździste Niebo

 

 • Pomaga oswoić strach przed ciemnością

Jednym z etapów rozwoju jest lęk dzieci przed ciemnością. Podświetlany namiot do zabawy oraz panel Gwiaździste Niebo spełniają funkcję terapeutyczną. Pokazują, że różne oświetlenie może uwypuklać inne cechy przedmiotu lub zmieniać jego wygląd. Dowodzą, że światło i cień się doskonale uzupełniają i mogą stanowić nieskończone źródło zabawy, np. w teatrzyk.

Do panelu Gwiaździste Niebo dołączony jest pilot, którym można zmieniać światło i sekwencję kolorów. Dzięki takim zabawom pozwolisz dzieciom oswoić ciemność i zmniejszyć lęk przed nią.

 

 • Miejsce odpoczynku i wyciszenia

Każde dziecko czasem potrzebuje zregenerować się, odpocząć od nadmiaru bodźców, którymi jest bombardowane w ciągu dnia. Odczuwa potrzebę odcięcia się od tego, co go otacza. Dzieci przestymulowane często nie radzą sobie ze swoimi emocjami, potrzebują wsparcia, aby dojść do równowagi, do swojej kondycji. Dlaczego jest to ważne? Zrelaksowane dziecko, będzie potrafiło regulować swoje emocje. Będzie potrafiło radzić sobie ze swoim pobudzeniem czy złością. Takie wyciszenie ma także wpływa na umiejętność koncentrowania się nie tylko na kolejnych zadaniach, które są przed dzieckiem stawiane, ale i na tym, co się do niego mówi. Tutaj doskonale sprawdzą się domki, namioty, które oprócz zalet edukacyjnych (w zależności od wyposażenia), sprzyjają wyciszeniu. Taki domek interaktywny, namiot zaopatrzony dodatkowo w miękkie poduszki, pluszaki, gniotki, itp., w którym panuje półcień, w którym są wyeliminowane zbędne bodźce dźwiękowe, sprzyja wyciszeniu. Taki kącik staje się miejscem odpoczynku, chwilą wytchnienia i regeneracji sił w czasie intensywnego dnia.

 


Pomysły na zabawę


 • Zabawa w dom: kreatywność, wyobraźnia, język opisowy

Dziecko urządza wnętrze domku według własnego pomysłu, może aranżować przestrzeń dla lalek, kryjówkę, sklep itp. Opisuje, w jaki sposób może wykorzystać to miejsce i proponuje swoją zabawę.

 

Co zawiera?

 • 1 podświetlana ściana panelowa, 1 ściana z teatrzykiem kukiełkowym/ladą sklepową

 • 2 panele boczne z drzwiami i oknami, 1 panel dachowy

 • 2 listwy podłogowe

 • 3 zasłony

 • 2 świetlne długopisy

 • Panel Gwiaździste Niebo z pilotem (zestaw nie zawiera baterii)

 • zestaw montażowy

 

Główne informacje - domek interaktywny KuWiH

 • Materiał wykonania: drewno brzozowe, tkanina

 • Wymiary domku: 133x103x83 cm

 • Wymiary panelu Gwiaździste Niebo: 74x126x0,9 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej