Dmuchajka logopedyczna

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: PILCH
 • Kod producenta: 5902596180379

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 63,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 78,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  78,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Dmuchajka logopedyczna to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Dmuchnij w słomkę i zobacz jak piłeczka unosi się w górę i wiruje radośnie. Czary? Nie, to potęga Twojego oddechu! Im dłużej dmuchasz tym dłużej piłeczka pozostaje w powietrzu. Ale uważaj, jeśli się zagapisz piłeczka błyskawicznie spadnie w dół.

Dmuchawka to doskonała zabawa logopedyczna dla dzieci, a jednocześnie świetna i niezwykle skuteczna pomoc logopedyczna. Uatrakcyjni mozolne i nudne ćwiczenia i zamieni je w przyjemność. Może być używana zarówno w gabinecie logopedycznym jak i do samodzielnych ćwiczeń i zabaw w domu.

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Dmuchajka logopedyczna przeznaczone jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

Dlaczego warto?

Dmuchając w słomkę i wydmuchując piłeczkę dziecko usprawnia swój aparat oddechowy, artykulacyjny i fonacyjny. Podczas wyśmienitej zabawy kontroluje oddech, wydłuża fazę wydechową i uczy się ekonomicznego gospodarowania powietrzem. Zabawa rozwija również umiejętność koncentracji.

Dmuchajka logopedyczna

 


Pomysły na zabawę


 • Kto wytrzyma dłużej?

Zadanie uczestników zabawy jest następujące: trzeba jak najdłużej utrzymać piłeczkę w powietrzu. W zależności od tego, jaką liczbą Dmuchajek dysponujemy, zawodnicy mogą startować kolejno po sobie lub też rywalizować ze sobą równocześnie.

 

 • Kto ma mocniejszy oddech?

W tej rywalizacji nie liczy się czas, a osiągnięty wynik. Zadaniem uczestników zabawy jest uniesienie piłeczki jak najwyżej do góry. Konkurencja wymaga wyznaczenia sędziego decydującego o tym, która z piłeczek osiągnęła najwyższy pułap.

 

 

 • Kto szybciej dotrze do mety?

Dmuchajkę można wykorzystać w zawodach sportowych. Dmuchajka to bezpieczniejsza i efektowniejsza pod względem wizualnym alternatywa dla łyżki i jajka. Ścigamy się, a piłeczka cały czas musi unosić się w powietrzu.

 

 • Sprawdź swój refleks

Dysponując Dmuchajką, możesz zorganizować zabawę, która sprawdzi refleks i precyzję ruchów u Twojej pociechy. Zasady zabawy są proste: Ty, wykorzystując różną siłę oddechu, utrzymujesz piłeczkę w powietrzu, a Twoje dziecko próbuje ją złapać.

 

Dmuchajka

 

 • Zdobądź kolejny poziom

Zabawę z Dmuchajką możemy zamienić w klasyczną grę, której uczestnik ma do pokonania różne poziomy. Utrudnienia, jakie stawiamy przed naszą pociechą, mogą być różne. Można na przykład włączać do gry kolejne elementy.

 

 • Domowe laboratorium

Dmuchajkę możemy wykorzystać do przeprowadzenia prostego doświadczenia. Wystarczy, że zamiast piłeczki w otworze umieścimy inne lekkie przedmioty, np. różnej wielkości kulki z bibuły czy kawałki materiału.

Dmuchajka

 • Pokaz magicznych sztuczek

Każde dziecko lubi prezentować sztuczki. Przygotowywane przez nie pokazy rozwijają jego kreatywność. Dzięki Dmuchajce dziecko może poczuć się jak prawdziwy czarodziej, który za pomocą magicznej różdżki sprawia, że przedmioty latają.

 

Co zawiera?

Dmuchajka logopedyczna pojedyncza:

 • dmuchajka wykonana z drewna bukowego o średnicy 6 cm i wysokości 5 cm

 • 2 piłeczki styropianowe o średnicy 2,5 cm

 • słomka

 • instrukcja

Dmuchajka

Główne informacje - Dmuchajka logopedyczna

Kolor dmuchajki może się różnić od widocznego na zdjęciu. W zależności od dostępności wysyłane są dmuchajki w różnych kolorach.

 

Sprawdź pozostałe pomoce terapeutyczne i zabawki sensoryczne.

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej