Deska sensoryczna (55x25 cm.) - 8 elementów

 • 185,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 185,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  185,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Deska sensoryczna (55x25 cm) - 8 elementów dla dzieci +0 miesięcy

Deska sensoryczna to produkt handmade wykonywany z dbałością o każdy szczegół. Jej elementy zamontowane są na stałe, przez co zabawka jest bezpieczna nawet dla najmłodszych. Brak luźnych części nie powoduje zagrożenia zachłyśnięciem.

Drewniany panel składa się z 8 okienek różniących się zawartością. Wypełnione są naturalnymi produktami oraz materiałami zanurzonymi w żywicy bezpiecznej dla człowieka. Elementy deski pokryto jadalnymi olejami odpowiednimi również dla niemowląt. Dzięki tym właściwościom zabawka może być używana od pierwszych miesięcy życia zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinetach terapeutów. Świetnie sprawdzi się w każdym wieku, również jako pomoc dydaktyczna w żłobkach, przedszkolach i w edukacji wczesnoszkolnej.

Deska sensoryczna to najlepszy sposób na stymulowanie dziecięcych zmysłów. Umożliwia celowe i zorganizowane dostarczanie bodźców do układu nerwowego, na skutek czego dziecko uczy się je odbierać, przetwarzać i wykorzystywać do poznawania świata. Prawidłowo rozwinięta sensoryka wpływa na rozwój dziecka oraz na jego emocje.

Niezwykle ważne jest, by od narodzin stymulować niemowlęta w zorganizowany sposób i nie dostarczać im zbyt wielu bodźców jednocześnie. Może to prowadzić do rozdrażnienia maluszków, płaczu oraz trudności z zaśnięciem.

Pokaż dziecku drewniany panel wypełniony kształtami i kolorami. Pozwól go dotykać, chodzić po nim lub delikatnie masuj nim stopy maluszka. W ten sposób uruchomisz czucie powierzchowne i głębokie niezbędne do prawidłowego rozwoju fizycznego i emocjonalnego najmłodszych.

Fabryka Małego Odkrywcy zadbała o to, by dzieci w każdym wieku mogły poznawać świat poprzez zmysły i w ten sposób pozytywnie wpływać na swoją ciekawość, motorykę oraz intelekt. W trakcie zabawy panelem konieczna jest obecność osoby dorosłej, która będzie nadzorowała aktywność dziecka oraz inspirowała małych odkrywców.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Dostarcza wrażeń zmysłowych - wspomaga integrację sensoryczną

Deska sensoryczna powstała z myślą o stymulacji dziecięcych zmysłów. To za pomocą dotyku, wzroku i smaku najmłodsi odbierają bodźce oraz uczą się je przetwarzać. Zabawa okienkami dostarcza zróżnicowanych wrażeń. Dzięki nim dziecko doświadcza nowych faktur, konsystencji i struktur.

Angażując w zabawę dotyk, najmłodsi rozwijają ten zmysł, poprzez co uczą się reagować na ból czy temperaturę. Jest on niezwykle istotny przy nawiązywaniu i pogłębianiu relacji z innymi ludźmi, wpływa na emocje dziecka.

W trakcie zabawy panelem najmłodsi stymulują wzrok. Obserwując różniące się między sobą elementy, uczą się je rozpoznawać oraz porównywać. Jedne kształty będą ciekawiły je bardziej od innych, przez co skupią na nich uwagę i zapamiętają je.

Deska może być przez dzieci smakowana, szczególnie przez niemowlęta, które badają świat, wkładając wszystko do buzi.

Stymulowanie receptorów dotyku, wzroku i smaku powoduje ich integrację i wspiera harmonijny rozwój sensoryczny. Dzięki temu dziecko jest spokojniejsze, łatwiej zasypia oraz chętniej doświadcza nowych wrażeń. Dodatkowo reaguje adekwatnie do sytuacji w momentach konfliktu, zmartwienia lub złości.

Ścieżka sensoryczna wspomaga integrację sensoryczną

 • Wzmaga ciekawość i chęci poznawcze

Różnorodność wypełnienia deski daje dziecku możliwość poznania kształtów, kolorów, smaku i konsystencji. Przetwarzając docierające bodźce, najmłodsi budują swoją wiedzę o świecie i rozwijają chęci poznawcze. Kształtują swoją inteligencję oraz zdolność obserwacji, porównywania wrażeń i doświadczania.

Barwne elementy to pretekst do wprowadzania najmłodszych w świat kolorów, mówienia o nich i zachęcania do powtarzania. Podobnie można wykorzystać różnorodne kształty na panelu. W ten sposób dziecko uczy się nowych pojęć i bogaci swoje słownictwo oraz trenuje pamięć krótkotrwałą niezbędną w procesie edukacyjnym.

 

Ścieżki sensoryczne angażują zmysł dotyku dziecka

 

 • Uatrakcyjnia oddziaływania terapeutyczne

Elementy deski sensorycznej pozwalają na stymulowanie czucia głębokiego i powierzchownego. Poprzez dotykanie różnych faktur, najmłodsi uczą się poznawać świat. Możesz także masować bose stopy dziecka zatopionymi w żywicy kształtami, by dostarczać mu nowych bodźców oraz uaktywnić czucie głębokie.

Zachęcaj dziecko do zabawy na panelu. Pozwól mu chodzić boso po wybranych okienkach, by mogło w pełni odczuwać fakturę i kształt elementów. Młodsze dzieci podtrzymuj, by miały możliwość doświadczenia delikatniejszych bodźców. Taka zabawa to doskonałe ćwiczenie sensoryczne oraz terapeutyczne. Stymulowanie stóp w trakcie takiego treningu zapobiega płaskostopiu oraz wadom postawy. Pomaga w utrzymaniu równowagi oraz rozwoju motorycznym najmłodszych.

Poprzez usprawnianie czucia głębokiego dziecko lepiej odbiera informację o położeniu, ruchu i działaniu części ciała w przestrzeni, co poprawia jego ogólną kondycję fizyczną. Dodatkowo ten zmysł odpowiada za koordynację wzrokowo-ruchową dziecka, a ta za proces czytania i pisania.

Deska sensoryczna może być wykorzystywana w domu do indywidualnych ćwiczeń dziecka lub zabawy z rodzeństwem oraz przyjaciółmi. Świetnie sprawdzi się w większej grupie, np. w żłobku i przedszkolu oraz w gabinetach specjalistów od terapii SI.

Ścieżka sensoryczna w domu zapewni wiele godzin zabawy

 • Jest bezpieczna i trwała

Drewniany panel sensoryczny to odpowiednia zabawka dla młodszych i starszych dzieci. Wystarczy masować nim stopy dziecka, pozwolić na chodzenie po nim i dotykanie poszczególnych elementów, by zapewnić bogate doświadczenia zmysłowe i świetną zabawę.

Dzięki wysokiej jakości materiałów deska sensoryczna może być używana przez wiele pokoleń: nie niszczy się i można ją łatwo utrzymać w czystości oraz konserwować za pomocą bezpiecznych dla dzieci olejów.

 

Pomoce sensoryczne przeznaczone dla dzieci w każdym wieku

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera panel z 8 okienkami, w których znajdują się:

 • cynamon,

 • goździki,

 • kamień czarny,

 • kamień drobny mix,

 • nakrętki,

 • orzech włoski,

 • pompony,

 • szyszki

Ścieżka sensoryczna dla dzieci składająca się z 8 różnych materiałów

Główne informacje

Wiek: +0 miesięcy

Wielkość: 55x25 cm

Materiał wykonania: drewno, cynamon, goździki, kamień czarny, kamień drobny mix, nakrętki, orzech włoski, pompony, szyszki

Do produkcji paneli użyto bezpiecznej dla śliny ludzkiej żywicy oraz oleju jadalnego, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt.

Produkt posiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny).

Panele z wypełnieniem nie mogą być poddawane działaniu czynników zewnętrznych, takich jak zmienna temperatura i wilgoć.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Nauka cyfr w przedziale 1-10 u dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu (ASD) i nie tylko

Nauka cyfr w przedziale 1-10 u dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu (ASD) i nie tylko

20-03-2023
Matematyka, ze względu na swoją abstrakcyjność, jest dziedziną nauki, która sprawia trudność niejednemu dziecku. Dla dziecka z autyzmem pojęcia matematyczne, w tym cyfry są często bardzo trudne do zrozumienia i opanowania. Dlatego przy wprowadzaniu zagadnień matematycznych tak ważne...

więcej

Wykorzystanie "dmuchajek" w terapii logopedycznej

Wykorzystanie "dmuchajek" w terapii logopedycznej

03-03-2023
Oddychanie to czynność niezbędna do życia. To także czynność, która jest ściśle związana z mową. Oddychając prawidłowo nie mamy zwykle problemu z ograniczoną pojemnością płuc, ze zbyt częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych, z płynnością mowy, czy z wadą zgryzu. W...

więcej

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

17-02-2023
Profesor Edyta podkreśla w swoich pracach, że ponad połowa polskich dzieci wykazuje uzdolnienia matematyczne już w przedszkolu. Niestety po ośmiu miesiącach nauki w szkole programowej już tylko co ósme dziecko przejawia wysokie zdolności matematyczne! To niezwykle smutna i zatrważająca...

więcej