Deska do balansowania z dyskiem + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888671302

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 449,10 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 650,00 zł

  499,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 650,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 151,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 499,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  499,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Ruch odgrywa niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka. Zapewnianie mu możliwości trenowania w domu może być dla rodziców sporym wyzwaniem. Na szczęście z pomocą przychodzi fantastyczna Deska do balansowania z dyskiem.

To ciekawe urządzenie zostało wykonane z drewna, jest trwałe i ponadczasowe. Co więcej – mogą korzystać z niego jednocześnie 2 lub 3 osoby.

Trening na Drewnianej desce do balansowania z dyskiem wspomaga ogólną sprawność fizyczną, równowagę i koordynację, a jednocześnie w przyjazny sposób doskonali wiarę we własne możliwości.

Deska do balansowania może być wykorzystywana na różne sposoby, dzięki czemu jest idealna zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Zapewnia nie tylko bezpieczną aktywność, ale również niekończącą się zabawę.  Jej przeznaczenie zależy od wyobraźni sportowców, wyzwalając w nich kreatywność. Nadaje się również do celów terapeutycznych, m.in. terapii SI lub ćwiczeń korekcyjnych.

 

48-od-4-roku-zycia Wiek 4+

Deska zapewni ciekawą zabawę dzieciom po 4. roku życia.

3-balansowanie-rownowaga Ćwiczenia równowagi

Balansowanie na desce to doskonałe ćwiczenia równowagi dla dzieci w różnym wieku

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Deska z dyskiem daje wiele możliwości doskonalenia kondycji i sprawności fizycznej dziecka

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Na desce mogą bawić się 2 lub 3 osoby, dzięki czemu doskonalą komunikację

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka z drewna

Deska wykonana jest z drewna, zapewnia więc długoletnie użytkowanie.

 

 

 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga rozwój fizyczny, doskonali równowagę, sprawność i kondycję

Drewniana deska do balansowania może być wykorzystywana jako dysk do ćwiczenia równowagi. Dziecko może na niej usiąść, uklęknąć lub bawić się na stojąco. W ten sposób uczy się utrzymywać prawidłową postawę, doskonali zręczność i zwinność.

Utrzymując się na desce, dziecko usprawnia kontrolę nad ciałem. Kształtuje się ona wraz z jego rozwojem i ułatwia radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chroni przed urazami, gdyż dzięki niej dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.

 

Deska do balansowania z dyskiem

 

 • Wspiera rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej

Drewniana deska do balansowania ma wyciągany dysk i daje różne możliwości zabawy dołączonymi kulkami. Można je przemieszczać po torach za pomocą dłoni lub podczas balansowania. Taka aktywność doskonali koordynację wzrokowo-ruchową.

Ta funkcja jest niezbędna w codziennym życiu a także podczas nauki w szkole. Dziecko może synchronizować ruch dłoni i gałki ocznej, co ułatwia mu naukę pisania oraz czytania, a także wykonywanie ćwiczeń sportowych.

 

Deska do balansowania z dyskiem

 

 • Pozwala trenować motywację, podnosi wiarę w siebie

W trakcie zróżnicowanego treningu na Drewnianej desce z dyskiem dziecko uczy się radzenia sobie z trudnościami, co motywuje go do pracy nad sobą.

Balansując na desce, dziecko usprawnia swoje ciało, ma szansę pokonywać słabości oraz podnosić swoje wyniki, np. czas utrzymania się na dysku lub przemieszczania kulek po platformie. Umacnia w ten sposób swój charakter.

Ponadto dzięki możliwości dostosowania poziomu trudności do wieku i umiejętności użytkownika, mały sportowiec ma szansę odnieść sukces, co buduje jego wiarę w siebie.

 

 • Rozwija kompetencje społeczne

Na Desce z dyskiem mogą bawić się dwie lub trzy osoby. Taka aktywność jest doskonałym pretekstem do wdrożenie zasad i ich przestrzegania.

Mali użytkownicy muszą czekać na swoją kolej, co uczy ich cierpliwości. Ponadto kibicują sobie nawzajem, wymieniają się doświadczeniami i dzielą wrażeniami. Gdy razem balansują, muszą dostosować swój ruch do drugiego użytkownika i zbudować wspólną strategię. Takie zabawy integrują grupę oraz ułatwiają komunikację między uczestnikami.

 

Deska do balansowania z dyskiem

 

 • Wspomaga rozwój sensoryczny: dotyk

Deska do balansowania z dyskiem daje okazję do stymulowania czucia głębokiego i powierzchownego. Dostarcza stopom dziecka wrażeń dotykowych, pozwalając na odbiór bodźców, przetwarzanie ich i organizowanie zgodnie z potrzebami.

Poprzez usprawnianie czucia głębokiego dziecko lepiej odbiera informację o położeniu, ruchu i działaniu części ciała w przestrzeni, co poprawia jego ogólną kondycję fizyczną.

 


Pomysły na zabawę


 • Zabawa w parach: komunikacja, równowaga, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Wybieramy dysk z okrągłym labiryntem i 1 kulkę. Zabawa polega na przemieszczaniu kulki na dysku podczas balansowania dwóch osób. Należy jak najszybciej pokonać tor, by umieścić kulkę w jego środku.

 • Tor przeszkód: kondycja, wytrzymałość, sprawność fizyczna, orientacja w przestrzeni

Wykorzystaj deskę z dyskiem do zorganizowania biegu z przeszkodami. Wyznacz trasę. Rozłóż wybrane akcesoria w pokoju, np. piłkę do przeskoczenia lub odbijania, deskę do pokonania w dowolnej formie (np. z zadaniem przemieszczania kulek lub nie) itp. Pokaż dziecku, jak ma pokonywać kolejne etapy trasy. Mierz czas, by mogło się doskonalić i podnosić wyniki.

 

Co zawiera?

 • Deska,

 • wyjmowany dysk,

 • 3 kulki

 

Deska do balansowania z dyskiem

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

Tylko u nas, kupując produkt, otrzymasz dodatkowe 60 plansz dotyczących zabaw ruchowych.

Plansze przedstawiają różne pozycje. Karty można wykorzystać w formie wzorcowych plansz, gdzie dziecko ma odwzorować najlepiej jak potrafi pozycję. Można także stworzyć z nich ciekawe zabawy ruchowe jak te poniżej:

 1. Memo ruchowe: Wyginam śmiało ciało – wydrukuj  x2 karty. Odkrywaj karty. Wykonuj pozę, gdy znajdziesz parę.
 2. Ciepło zimno – schowaj karty, zapamiętaj gdzie. Pomóż dziecku znaleźć kartę przez podpowiedź ciepło lub zimno. Po odnalezieniu karty wykonaj z dzieckiem pozę.
 3. Zabawa w stop klatkę – prowadzący pokazuje kartę z pozą, odwraca się plecami do dziecka. Dziecko idzie w jego kierunku. Gdy prowadzący odwraca się, dziecko zastyga we wskazanej na początku pozycji.

Ruch to zdrowie, dlatego baw się! Ćwicz! Wyginaj śmiało ciało!

 

 

Główne informacje - deska do balansowania

 • Wiek: 4 lata +

 • Materiał wykonania: drewno

 • Wymiary: 49,5 x 37 x 5,5 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej