Dania z całego świata - kamienie do zabawy sensorycznej

 • Producent: YELLOWDOOR
 • Kod producenta: 5060213762725
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 119,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Dania z całego świata – kamienie do zabawy sensorycznej dla dzieci 2+

Kamyczki do zabawy sensorycznej to doskonała zabawka dla małych odkrywców smaków. Dzięki niej najmłodsi mogą wcielać się w role kucharzy, kelnerów i gości restauracji, a także tworzyć własne kompozycje kulinarne.

Zestaw składa się z ośmiu potraw z całego świata. Każda z nich została wykonana z przyjemnej w dotyku mieszanki kamienia i żywicy. W związku z tym kamienne elementy są bardzo odporne na uszkodzenia i łatwo je czyścić, będą idealnym pomysłem do zabaw na świeżym powietrzu.

Najmłodsi zapoznają się z niespotkanymi wcześniej potrawami. Regularne zabawy z wykorzystaniem zestawu usprawnią motorykę oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Rozmiar elementów został dostosowany do małych rączek, więc zabawka sprawdzi się również dla młodszych dzieci oraz całych grup, np. przedszkolnych i szkolnych. Podczas zabaw z rówieśnikami, dziecko uczy się komunikacji oraz zasad społecznych, co pozytywnie wpływa na rozwijanie kluczowych kompetencji w zakresie współpracy. Dzięki temu dasz możliwość poznania upodobań rówieśników oraz wzajemnej zachęty do próbowania nowych smaków.

Kamienie do zabawy sensorycznej to niekończące się źródło zabawy w domu i na zewnątrz!

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zapoznają dzieci z pozytywnymi nawykami żywieniowymi

Dzieci często niechętnie poznają nowe smaki, więc ich nawyki żywieniowe należy wdrażać od momentu przechodzenia na pokarmy stałe. W tym zadaniu sprawdzają się zabawki w kształcie imitującym prawdziwe jedzenie. Dzięki nim dziecko może samodzielnie bawić się w gotowanie, oswajać z nowymi smakami i kompozycjami, a później powtarzać je w trakcie realnych posiłków.

Wykorzystaj kamienne elementy do zabaw kulinarnych. Gotuj je razem z dzieckiem w jego domowej kuchni lub przygotuj mu taką na zewnątrz: w ogródku, na balkonie lub na wycieczce. Wykopcie dołek z piasku, by mogło tam mieszać swoje kamienne potrawy i polewać je wodą. Takie zabawy rozwijają najmłodszych na wielu różnych obszarach: tworzą więź z rodzicem, stymulują zmysły, wyzwalają kreatywność oraz rozwijają funkcje poznawcze w zakresie żywienia i gotowania. Zabawa z kamieniami sensorycznymi może być także świetną przygodą dla małych odkrywców!

By poszerzyć zbiór elementów żywieniowych, zabawę możesz urozmaicić innymi elementami z serii Yellow Door, np. kamiennymi owocami i warzywami do nawlekania na patyki (Kliknij tutaj).

 

 

Najmłodsi lubią naśladować dorosłych i chętnie bawią się w zabawy odzwierciedlające codzienne czynności. Jedną z nich jest gotowanie. Zestaw dań świetnie nadaje się do urozmaicenia zabawy zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Taki zestaw daje dziecku szansę na poznanie zasad społecznych i doskonalenie zdolności komunikacyjnych.

Zaproponuj najmłodszym wcielanie się w różne role i tworzenie domowej kuchni oraz restauracji. Zabawa świetnie sprawdzi się podczas zabaw w grupie, dając dzieciom szansę na budowanie swojej tożsamości oraz usprawniając komunikację między uczestnikami. Samodzielna zabawa kamiennym zestawem wyzwoli w dziecku kreatywność i nauczy je samodzielności.

Poprzez naśladowanie sytuacji z życia codziennego, dziecko uczy się zasad społecznych. Dzięki temu łatwiej mu je zaakceptować i wdrożyć. Odtwarzając wizytę w restauracji, pomożesz dziecku zrozumieć normy zachowania w miejscach publicznych, wskutek czego będzie ich bardziej świadome i pewniejsze siebie.

 

Zabawkowe jedzenie to doskonała okazja na zapoznanie dziecka z nowymi potrawami

 

Kolorowe elementy wykonane są z przyjemnej w dotyku mieszanki żywicy i kamieni, a ich wielkość pozwala na zabawę nawet młodszym dzieciom. Manipulując potrawami, dziecko wykonuje ruchy usprawniające rękę, palce i nadgarstek. To poprawia jego zdolności manualne i stanowi świetne przygotowanie do prawidłowego uchwytu narzędzia pisarskiego. W ten sposób usprawnisz dziecięcą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową oraz mięśnie dłoni.

Jaki to ma wpływ na rozwój człowieka? Sprawne manualnie dziecko lepiej operuje nożyczkami, szybciej uczy się zawiązywania sznurowadeł i zapinania guzików a w konsekwencji - przygotowuje się do nauki pisania.

 

Jedzenie do zabawy wpłynie także na stymulację zmysłów dziecka

 

 • Niezastąpione wsparcie podczas terapii integracji sensorycznej

Zabawa kamiennymi elementami to uczta dla oka, ucha i dotyku. Dziecko, doświadczając bodźców z zewnątrz, uczy się je odbierać, przetwarzać i wykorzystywać. Integracja sensoryczna odpowiada za funkcjonowanie społeczne i emocjonalne, dlatego pełni ważną funkcję w rozwoju każdego człowieka.

Pozwól dziecku polewać kamyczki wodą i posypywać piaskiem. Takie zabawy stymulują dotyk, dostarczają jego dłoniom zróżnicowanych wrażeń sensorycznych, przez co dziecko uczy się rozpoznawać i organizować bodźce.

Angażuj pozostałe zmysły dziecięce w trakcie zabawy. Mów do niego, nazywając kształty, kolory oraz nazwy kamiennych elementów. Zachęcaj do powtarzania, układania rymowanek lub przepisów kulinarnych. Twórz własne kompozycje i proś o ich odwzorowanie. To pobudzi receptory słuchu i wzroku, dając im odpowiednie warunki do integracji. Dzięki temu dziecko trenuje koordynację wzrokowo-ruchową, pamięć słuchową i wzrokową oraz koncentrację uwagi, co pozytywnie wpływa na jego całościowy rozwój poznawczy.

 

Zestaw do gotowania dla dzieci to zbiór charakterystycznych potraw z całego świata

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 8 kamiennych kształtów:

 • bułkę bao,

 • empanadę,

 • kalitsounię,

 • pizzę,

 • samosę,

 • sajgonki,

 • sushi,

Jedzenie zabawkowe zapakowane w eleganckie pudełko

 

Główne informacje

Wiek: 2+

Materiał wykonania: mieszanka kamienia i żywicy

Wymiary kamieni: od 38 do 75 mm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej