Dać rzeczy słowo. Historyjki obrazkowe 2

 • Producent: KOMLOGO
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 75,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 86,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  86,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Dać rzeczy słowo. Historyjki obrazkowe 2 dla dzieci i dorosłych

Historyjki obrazkowe to zestaw kart z ilustracjami i podpisami do nich. Zawiera 110 obrazów z życia codziennego: 10 historyjek 3-elementowych, 10 historyjek 4-elementowych i 8 historyjek 5-elementowych. Zadanie polega na ułożeniu ich w odpowiedniej kolejności i dopasowaniu do nich podpisów. Tego typu aktywność angażuje percepcję wzrokową oraz wspomaga logiczne myślenie i koncentrację.

Zestaw Dać rzeczy słowo jest doskonałą propozycją do stymulowania funkcji językowych u osób z zaburzeniami o typie afazji. Będzie również nieocenioną pomocą dydaktyczną do pracy z dziećmi, które stawiają swoje pierwsze kroki w czytaniu i pisaniu oraz zaczynają tworzyć dłuższe wypowiedzi. Zestaw poszerza i utrwala słownictwo oraz skłania do budowania prostych zdań i łączenia ich w całość przyczynowo-skutkową.

Różnorodność historyjek oraz dołączone do nich ćwiczenia sprawiają, że zestaw Dać rzeczy słowo może być wykorzystywany w trakcie lekcji języka polskiego w młodszych klasach, terapii logopedycznej oraz  podczas zajęć specjalistycznych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspierają rozwój językowy dzieci

Historyjki obrazkowe to narzędzie edukacyjne, które przydaje się w trakcie nauki czytania i pisania. Z powodzeniem może być używane w domu przez rodziców lub na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej.

Ilustracje na kartonikach ukazują życie codzienne, przez co są łatwe do zrozumienia i czytelne nawet dla najmłodszych. Tym, które nie potrafią jeszcze czytać i pisać, możesz pokazywać obrazki i zachęcać do opowiadania zaprezentowanych sytuacji.

Możesz pomóc dziecku, podpowiadając mu trudniejsze wyrazy i zachęcając do ich powtarzania. Zadając pytania pomocnicze sprawisz, że dziecko się nie zniechęci. W ten sposób rozwiniesz jego słownictwo, pobudzisz wyobraźnię oraz dasz okazję do budowania prostych zdań.

Do pracy z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym wykorzystasz karty do nauki czytania i pisania. Pokazuj historyjki a potem proś dziecko, by powiedziało Ci, co na nich widzi i odnalazło kartonik z podpisem. Zachęć je do odczytywania napisów pojedynczo a potem jako całość. Dziecko może również przepisywać zdania do zeszytu lub uzupełniać zadania w załączonej książeczce. Takie ćwiczenia to doskonała okazja do nauki czytania i pisania, utrwalenia nowego słownictwo oraz zapoznania się z zasadę budowania zdań. Dodatkowo dzięki nim doskonalisz spostrzegawczość oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

 

Pomoc logopedyczna lub zestaw ćwiczeń do rozwoju mowy. Idealny również do nauki pisania i czytania.

 

 • Stymulują funkcje językowe u osób z zaburzeniami o typie afazji

Zestaw Dać rzeczy słowo przeznaczony jest do terapii osób z zaburzeniami o typie afazji. Ilustracje odzwierciedlają proste sytuacje z życia codziennego, a podpisy nazywają osoby, przedmioty oraz czynności. Praca na materiale obrazowo-językowym pozwala na stymulowanie funkcji językowych.

Ćwiczenia z historyjkami w prosty sposób przypominają, jak zbudować najprostsze zdania. Będą pomocą dla tych, którzy mają problem z nazywaniem przedmiotów i potrzebują treningu mowy z udziałem logopedy.

Wykorzystując zestaw Dać rzeczy słowo w trakcie terapii domowej lub w gabinecie specjalisty, osoba z zaburzeniami doskonali pamięć semantyczną. Historyjki dają też pretekst do ćwiczenia pamięci proceduralnej oraz roboczej (krótkotrwałej). Dodatkowo wspomagają rozumienie i rozwiązywanie problemów poprzez trenowanie ciągu przyczynowo-skutkowego.

 

 • Doskonalą umiejętność opowiadania

Zestaw Dać rzeczy słowo zawiera gotowe scenariusze wydarzeń, które przydają się do nauki opowiadania. Dziecko, spoglądając na ilustracje, buduje zdania na temat przedstawionych wydarzeń. Wspomaga to jego funkcje językowe oraz utrwala formy gramatyczne części mowy.

Karty można wykorzystać w kreatywny, niekonwencjonalny sposób np. zachęcając dziecko do wymyślenia dalszego ciągu wydarzeń. Po ułożeniu wszystkich elementów zestawu, poproś je o ułożenie kolejnej przygody, która mogłaby się zadziać jako następna. W ten sposób pobudzisz wyobraźnię dziecka oraz nauczysz je tworzenia twórczych historyjek.

 

 • Rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe

Układanie historyjek w kolejności to doskonałe ćwiczenie wspomagające myślenie przyczynowo-skutkowe. Dzięki tabliczkom, dziecko ustala bieg wydarzeń i rozwija logiczne myślenie.

Stymulacja tych obszarów pomaga w prawidłowym rozpoznawaniu powiązań między wydarzeniami. Poprzez to w przyszłości dziecko będzie potrafiło przewidywać konsekwencje swoich działań oraz wskazywać ich powody. To przygotowuje je do rozumienia zasad społecznych i ich respektowania.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera:

 • 110 ilustracji przedstawiających scenki z życia codziennego,
 • 110 podpisów do ilustracji,
 • instrukcja z przykładami ćwiczeń

 

Główne informacje

 • Wiek: bez ograniczeń wiekowych

 • Wymiary:

  • ilustracje: 14,8x10,5 cm

  • podpisy: 14,8x3 cm

  • pudełko: 20x20x5,5 cm

 • Rok wydania: 2022

 • ISBN: 978-83-66224-58-2

 • Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej