Zakupy bez konieczności rejestrowania się!
Bezpłatna dostawa: Paczkomaty InPost - od 100 zł | Kurier 48 - od 300 zł | UPS - od 700 zł Facebook

Czytak Plus

 • Producent: NPN
 • Czas realizacji: 1-5 dni

Dodatkowe informacje na temat produktu:

Posiadamy w ofercie również inne urządzenia i oprogramowanie przeznaczone dla osób niewidomych i niedowidzących. Wśród programów tego typu można wyróżnić SuperNova Reader Magnifier, ZoomText MagReader oraz SuperNova Access Suite. Programy te umożliwiają odczyt informacji znajdujących się na ekranie monitora.
Jeżeli opisywane urządzenie nie spełnia wymagań, to polecamy Czytak npn lub Czytak PC

Uwaga: W naszym sklepie realizujemy także zamówienia dofinansowane na sprzęt dla niepełnosprawnych. Wejdź by poznać szczegóły.

Czytak Plus jest urządzeniem przeznaczonym do czytania różnych treści zapisanych w urządzeniu lub karcie SD. Urządzenie posiada wbudowany syntezator mowy Ivona i ma możliwość czytania różnego rodzaju plików tekstowych. Jest on w pełni przystosowane do potrzeb osób niewidomych.

W zestawie znajduje sie karta SD o pojemności 16 GB.

Czytak Plus może zostać podłączony do komputera poprzez złącze USB, dzięki czemu można przenosić dane między urządzeniem, a komputerem lub wieloma komputerami. Jego funkcjonalność dodatkowo zwiększa możliwość podłączenia kart pamięci SD do pojemności 32 GB.
Dzięki wbudowanemu syntezatorowi Ivona możliwe jest czytanie zeskanowanych książek czarnodrukowych. Wielkość urządzenia odpowiada średniej wielkości telefonowi bezprzewodowemu. Jego wymiary wynoszą: 124x54x23mm, natomiast waga urządzenia to ok 115 g.

Urządzenie posiada wbudowany dyktafon, który umożliwia przechowywanie plików zarówno w pamięci wewnętrznej jak i zewnętrznej (na kartach SD). Czytak plus posiada również wejście na zewnętrzny mikrofon, dzięki czemu można uzyskać lepszą jakość nagrań.
Z kolei wbudowany głośnik pozwoli na odtwarzanie nagrań bez konieczności podłączania jakichkolwiek innych urządzeń (można oczywiście urządzenie podłączyć do sprzętu audio)!
Urządzenie posiada również wbudowane radio FM.

Obsługa urządzenia nie powinna powodować trudności, a dzięki szerokiej gamie odtwarzanych formatów, takich jak mp3, DAISY, format czytaka, pliki tekstowe możliwe jest m.in. odtwarzanie muzyki, książek oraz słuchowisk. W urządzeniu jest możliwość przewijania nagrań, przyspieszania i zwalniania tempa, przemieszczania się pomiędzy zapisanymi książkami, zakładkami (samodzielnie stworzonymi w dowolnych miejscach nagrań).

Czytak plus posiada standardową klawiaturę telefoniczną, która została dodatkowo wzbogacona o dwa przyciski przeznaczone do włączania i wyłączania urządzenia oraz do obsługi dyktafonu.
Urządzenie zasilane jest z wewnętrznego akumulatora lub z zasilacza, który pełni jednocześnie rolę ładowarki.

Dane techniczne:

 • odtwarzane pliki PCM, WAV oraz MP3 do 320 kb/sek,
 • odtwarza format DAISY
 • Posiada wbudowane radio FM
 • odczytuje pliki tekstowe w formacie .txt
 • Posiada slot na karty SD do 16 GB
 • Posiada wbudowany dyktafon - zapisuje w formacie mp3
 • Zawiera złącze mikrofonowe typu mini Jack 3,5mm
 • Zawiera złącze słuchawkowe typu mini Jack 3,5mm
 • Posiada złącze USB 2.0
 • Moc głośnika w urządzeniu wynosi 0,5 W

 

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupując ten produkt otrzymujesz dodatkowy gratis. Szczegóły w opisie

Kupując ten produkt otrzymujesz dodatkowy gratis. Szczegóły w opisie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

NOWOCZESNE PROGRAMY DO WSPIERANIA KOMUNIKACJI. SPRAWDŹ CZY ZNASZ!

NOWOCZESNE PROGRAMY DO WSPIERANIA KOMUNIKACJI. SPRAWDŹ CZY ZNASZ!

05-07-2019
Normalne funkcjonowanie wiążę się z komunikacją z innym osobami, bo dzięki niej możemy się z każdym porozumieć, realizując swoje plany, spełniając potrzeby. To niby oczywiste, ale nie dla wszystkich łatwe do zrealizowania, bo są osoby, które z racji swoich niepełnosprawności –...

więcej

Zamówienie z dofinansowaniem w Arante – to nie problem !

Zamówienie z dofinansowaniem w Arante – to nie problem !

26-06-2019
Jeżeli ubiegasz się o dofinansowanie produktu, to z pewnością będziesz potrzebował fakturę proforma, aby przedstawić ją w odpowiedniej instytucji. W naszym sklepie to żaden problem i w bardzo szybki sposób można taką fakturę pozyskać.

więcej

8 rozwijających gier dla Twojego Dziecka na wakacje

8 rozwijających gier dla Twojego Dziecka na wakacje

12-06-2019
Już niebawem rozpoczynają się wakacje, a więc czas, w którym dzieci mają więcej czasu na zabawę.Przedstawiamy Wam ciekawe produkty uatrakcyjniające spędzanie wolnego czasu, zarówno w domu jak i podróży, czy na wakacjach.

więcej