Czytak 4 - odtwarzacz audiobooków dla seniora/niewidomych

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: NPN
 • Kod producenta: 5901793636009

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 775,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 795,00 zł

  775,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 795,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 20,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 775,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  775,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
 • Niedostępny
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  775,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  775,00 zł Kurier - DPD (bezpłatnie)
  775,00 zł Kurier - InPost (bezpłatnie)
  775,00 zł Kurier - DHL24 (bezpłatnie)
 • Kod: npn_czytak_4

Dla kogo?

Czytak 4 jest urządzeniem umożliwiającym odtwarzanie książek mówionych w formacie Czytaka, słuchanie audiobooków i odtwarzanie muzyki w formatach mp3. Polecany jest osobom niewidomym, słabowidzącym i seniorom, którzy nie mogą czytać tradycyjnych książek. Dzięki dużym i wyczuwalnym klawiszom można korzystać z urządzenia w sposób bezwzrokowy.

 

Czytak 4 odtwarzacz audiobooków dla seniora - pigułka informacyjna

 

Dlaczego warto wybrać odtwarzacz audiobooków dla seniora Czytak 4?

 • Ten odtwarzacz audiobooków dla senioraobsługuje nagrania w formacie mp3, więc za pomocą Czytaka można słuchać audiobooków
 • Dzięki niewielkim wymiarom i zarazem dużym przyciskom Czytak 4 został przystosowany dla osób niewidomych, niedowidzących i seniorów
 • Umożliwia nagrywanie dźwięków poprzez wbudowany mikrofon
 • Obsługuje karty SD o pojemności 128 GB, dzięki czemu można przechowywać wiele książek i nagrań
 • W przypadku książek w formacie Czytaka można ustawiać tzw. zakładki i w dowolnym momencie rozpocząć odtwarzanie książki od tego miejsca
 • Mówiący zegarek pozwala na sprawdzenie godziny i daty w dowolnej chwili

Czytak 4

 

Potrzebujesz więcej informacji? Szczegółowy opis 

Czytak 4 jest urządzeniem o niewielkich rozmiarach, dzięki czemu można z niego swobodnie korzystać poza domem. Dzięki wydajnemu i pojemnemu akumulatorowi można przez kilkadziesiąt godzin słuchać książek i muzyki. Dostępne materiały można słuchać poprzez wbudowany i głośno brzmiący głośnik lub za pomocą słuchawek, ponieważ Czytak 4 posiada wyjście słuchawkowe mini jack.

Czytak 4 obsługuje książki w formacie Czytaka (ogg) oraz pliki w formacie mp3. Dzięki obsłudze niezwykle popularnego formatu mp3 można za pomocą urządzenia słuchać audiobooków oraz muzyki. Do dyspozycji użytkownika jest również mikrofon, który zapisuje nagrania w wewnętrznej pamięci urządzenia w formacie ogg. Mikrofon można wykorzystywać do zapisywania notatek głosowych, które można w łatwy sposób odtwarzać. W pamięci urządzenia można zapisać kilkaset godzin tego typu notatek.

Czytak 4Dostępna w zestawie karta pamięci służy do przechowywania nagrań i książek mówionych. Istnieje oczywiście możliwość wymiany jej na inną, np. o większej pojemności - Czytak obsługuje karty o pojemności do 128 GB. Kartę pamięci można wyjmować z urządzenia i podłączyć np do czytnika w komputerze, by zapisać lub skasować książki i/lub muzykę.

Odtwarzanie można w dowolnym momencie zatrzymać, przewinąć lub przejść do następnej książki/utworu. Po zatrzymaniu książki urządzenie zapamiętuje to miejsce (tworzona jest tzw. zakładka) by w późniejszym czasie była możliwość kontynuowania odtwarzania danej książki od tego miejsca.
Podczas słuchania muzyki lub książek można w dowolnym momencie sprawdzić godzinę i datę poprzez uruchomienie opcji mówiącego zegarka.

Osoby korzystające z Czytaka 4 nie muszą mieć dokładnej koordynacji ruchów oraz precyzji gestów, ponieważ duże i wyczuwalne przyciski ułatwiają korzystanie z urządzenia. Nie występuje tutaj problem z obsługą jak w typowych urządzeniach z ekranami dotykowymi.

 

Czytak 4

 

Zawartość zestawu:

 • Odtwarzacz audiobooków dla seniora Czytak 4 wraz z wbudowanym akumulatorem
 • Zasilacz/ładowarka
 • Karta pamięci SD o pojemności 16 GB
 • Karta gwarancyjna

Dane techniczne Czytak 4:

 • Odtwarzanie plików mp3 i ogg
 • Obsługiwane pojemności kart SD do 128 GB (zalecane są kart firmy SanDisk)
 • Wbudowany głośnik o mocy 1W
 • Wymiary 150x92x30 mm
 • Waga 250 g

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej