Czego brakuje? - Gra pamięciowa

 • 369,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 369,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  369,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Gra Czego brakuje? to doskonała pomoc do trenowania pamięci roboczej dla młodszych i starszych dzieci oraz dorosłych. Zabawa w odgadywanie różnic rozwija funkcje poznawcze, w tym umiejętność obserwacji, koncentracji i logicznego myślenia.

Dzięki kolorowym kartom, mały użytkownik stymuluje percepcję wzrokową i doskonali spostrzegawczość. Odgadywanie zmian na obrazkach wpływa na zdolność spostrzegania detali i analizę obrazów.
Ponadto Gra pamięciowa – Czego brakuje? daje okazję do organizowania zabaw grupowych. Dzieci uczą się komunikacji oraz przestrzegania zasad społecznych.

Proste ilustracje na kartach pozwalają na naukę rozpoznawania liczb, kształtów i kolorów. Dzięki temu gra jest fantastycznym narzędziem edukacyjnym do ćwiczeń w domu i placówkach oświatowych. Zgrabne pudełko chroni karty przed zniszczeniem i zagubieniem a także pozwala na wygodne przechowywanie wszystkich elementów.

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 4 roku życia.

 

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Manipulowanie kartami i żetonami to doskonały sposób na doskonalenie zręczności i precyzji ruchów.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja uwagi i pamięć

Bawiąc się kartami, dziecko doskonali pamięć roboczą i uczy się skupiać uwagę na szczegółach.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Dziecko musi zapamiętać ułożenie kart i elementów na nich, co rozwija jego percepcję wzrokową.

48-od-4-roku-zycia Wiek 4+

Gra jest doskonałą zabawką dla dzieci po 4. roku życia.

33-nauka-ksztaltow-geometria Nauka kształtów

Zestaw zawiera karty z kształtami, dziecko utrwala wiadomości o nich i uczy się je rozróżniać.

34-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123 Nauka liczenia

Gra zawiera karty z cyframi, dziecko uczy się ich kolejności i uczy się liczyć.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Utrwala wiadomości o kształtach, kolorach i liczbach

Ilustracje na kartach Gry pamięciowej – Czego brakuje? przedstawiają owoce, kształty i liczby. Obserwując zawartość obrazków, dziecko utrwala wiadomości na ich temat oraz trenuje myślenie matematyczne. Uczy się rozróżniania figur geometrycznych oraz cyfr. Może przeliczać elementy, dodawać je do siebie i odejmować. W trakcie gromadzenia żetonów również doskonali tę umiejętność i obrazuje sobie abstrakcyjne pojęcia.  

Ponadto owoce na obrazkach występują w różnych kolorach. Mały gracz nie tylko poznaje ich nazwy, ale doskonali umiejętność rozróżniania ich i odnajdowania w swoich otoczeniu.

 

Czego brakuje? - Gra pamięciowa

 

 • Wpływa na zdolności motoryczne

Zabawa kolorowymi kartami i żetonami Gry pamięciowej – Czego brakuje? usprawnia zręczność palców, pozwala trenować precyzyjny chwyt pęsetowy, ruchy nadgarstka i siłę mięśni. Dzięki temu wyregulujesz pracę małej ręki i usprawnisz ją. Dziecko będzie chętniej wykonywało czynności manualne i wdrażało się do samoobsługi.

Ponadto w trakcie układania i porównywania kart, mały gracz doskonali koordynację wzrokowo-ruchową. Sprawne funkcje psychomotoryczne ułatwiają dzieciom naukę pisania i czytania.

 

Kolorowe ilustracje i zagadki Gry pamięciowej – Czego brakuje? dostarczają bodźców receptorom wzroku. Mały użytkownik musi dokonać analizy wizualnej obrazków, porównać je ze sobą i odgadnąć, którego elementu brakuje.

W trakcie takiej aktywność doskonali ruch gałki ocznej oraz spostrzegawczość. Dzięki temu zabawa Grą pamięciową – Czego brakuje? wpływa na integrację sensoryczną, na zdolność poznawania świata i dostrzegania relacji przestrzennych.

Czego brakuje? - Gra pamięciowa

 • Wspiera rozwój funkcji poznawczych

Zabawa Grą pamięciową – Czego brakuje? polega na odgadywaniu różnic na obrazkach. Można też dostosować poziom trudności do wieku i liczby graczy.

Mali użytkownicy muszą skupić się na szczegółach i zapamiętać je. W ten sposób trenują zdolność koncentracji uwagi oraz pamięć krótkotrwałą (operacyjną) i długotrwałą. Nabywają też zdolność wiązania faktów i logicznego myślenia.

Czego brakuje? - Gra pamięciowa

 • Wspomaga rozwój kompetencji społecznych

Kolorowe karty Gry pamięciowej – Czego brakuje? to świetna okazja do organizowania zabaw w parach lub mniejszych grupach. Mogą brać w niej udział zespoły 6-osobowe. W trakcie odgadywania różnic na ilustracjach, dzieci doskonalą zdolność komunikacji oraz wdrażają się do przestrzegania zasad społecznych, np. czekania na swoją kolej. 

 


Pomysły na zabawę


 • Zabawa pamięciowa: spostrzegawczość, koncentracja, analiza wzrokowa

Gracze otrzymują planszę z zestawem obrazków. Następnie jeden z obrazków jest usuwany, a gracze muszą odgadnąć, który element zniknął. Można dostosować poziom trudności, dodając więcej elementów do planszy lub skracając czas na zapamiętanie.

 

Co zawiera?

 • 24 karty „Który owoc zniknął?”

 • 24 karty „Który kształt zniknął?”

 • 24 karty „Który numer zniknął?”

 • po 30 żetonów niebieskich, czerwonych i pomarańczowych

 

Główne informacje

Wiek: 4 lata+

Liczba graczy: 2-6

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej