Czapka obciążeniowa (obciążenie wyjmowane)

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: VEST-POL

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 113,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 125,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 140,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  140,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Czapka obciążeniowa to przydatne wsparcie terapii SI. Przeznaczona jest m.in. dla dzieci z zaburzeniami przetwarzania bodźców sensorycznych. Specjalnie zaprojektowane kieszonki wewnętrzne umożliwiają umieszczenie w czapce woreczków z obciążeniem. Jego wartość dobierze terapeuta SI na podstawie indywidualnych potrzeb dziecka, a także jego masy ciała.

Dostępne są obciążenia 0,5 kg, 1 kg oraz 1,5 kg, co pozwoli dopasować odpowiednią liczbę woreczków obciążeniowych dla dzieci w różnym wieku. Czapka obciążeniowa może być stosowana zarówno w gabinecie specjalistycznym podczas zajęć, jak i w wielu codziennych sytuacjach.

Założenie czapki ze specjalnie dobranym obciążeniem pozwoli dziecku wyciszyć się i skoncentrować na wykonywanym zadaniu. Będzie to dużą pomocą dla dzieci przeciążonych sensorycznie, z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej i z deficytami uwagi. Czapka obciążeniowa sprawdza się także w niektórych postaciach autyzmu. Stosowanie akcesoriów obciążeniowych to dobre wsparcie terapii SI, a także innych zajęć specjalistycznych.

 

 

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Certyfikat bezpieczeństwa materiału

Czapka obciążeniowa została wykonana z bezpiecznego materiału z certyfikatem Oeko Tex.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Wsparcie koncentracji uwagi

Akcesoria obciążeniowe ułatwiają skupienie się w czasie zajęć terapeutycznych, a także podczas nauki domowej.

10-dla-autystykow-autyzm Dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Produkty obciążeniowe dobrze sprawdzają się m.in. w terapii SI dzieci z rozpoznaniem autyzmu.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Pomoc w wyciszeniu emocji

Woreczki obciążeniowe umieszczone w kieszonkach czapki pomogą w opanowaniu trudnych emocji. Czapka obciążeniowa będzie przydatna także wtedy, gdy dziecko ma problem z integracją bodźców sensorycznych.

 

Dlaczego warto?

 • Uspokojenie emocji

Kiedy dziecko często doświadcza niepokoju, lęku lub złości terapeuci  zalecają zastosowanie czapki obciążeniowej. Pomoże to opanować trudne emocje, wyciszyć się i zrelaksować. Takie działanie jest przydatne w uzupełnieniu terapii psychologicznej oraz ćwiczeń z integracji sensorycznej.

Czapka obciążeniowa (obciążenie wyjmowane)

 • Wsparcie koncentracji

Czapka obciążeniowa przyda się podczas zadań stolikowych w przedszkolu lub w gabinecie specjalistycznym, a także przy odrabianiu lekcji. Dzięki terapeutycznemu obciążeniu dziecku łatwiej skupić się na nauce. Takie wspomaganie koncentracji jest pomocne zwłaszcza u dzieci z ADHD i ADD.

 

 • Wyciszenie przy nadmiarze bodźców

U dzieci z zaburzoną integracją sensoryczną warto wypróbować czapkę obciążeniową. Można dzięki temu efektywniej pracować nad systemem odbioru bodźców. Czapka obciążeniowa poprawi też komfort dziecka, a także zwiększy poczucie bezpieczeństwa.

 

 • Certyfikowany materiał z możliwością prania w wodzie

Zaletą czapki obciążeniowej jest certyfikat Oeko Tex, świadczący o bezpieczeństwie użytej tkaniny bawełnianej. Materiał ten można prać w wodzie po wyjęciu woreczków z obciążeniem. Wygodę i efektywność noszenia czapki obciążeniowej zapewnia też specjalna gumka ściągająca. Dzięki niej czapka jest dobrze dopasowana do głowy dziecka i zabezpieczona przed zsuwaniem. Jest to ważne zwłaszcza w czasie zajęć ruchowych w sali do SI.

Czapka obciążeniowa (obciążenie wyjmowane)

 • Możliwość łatwej zmiany obciążenia

W wersji z otwieranymi kieszeniami, ciężkość czapki można regulować poprzez ilość włożonych woreczków. W ten szybki sposób da się zmienić obciążenie, według zaleceń specjalisty. Opcja ta będzie przydatna na różnych etapach terapii.

 

Co zawiera?

 • czapkę z otwieranymi kieszonkami

 • woreczki z obciążeniem

Czapka obciążeniowa (obciążenie wyjmowane)

Główne informacje

Kolor: niebieski

Obciążenie:

 • 0,5 kg

 • 1 kg

 • 1,5 kg

Materiał: tkanina bawełniana

Wypełnienie woreczków obciążeniowych: żwirek naturalny

Waga 1 woreczka: 100g

Ceryfikat: Oeko Tex

Gwarancja: 2 lata

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej