Cylindry wagowe

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888236082

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 193,50 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 265,00 zł

  215,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 265,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 50,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 215,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  215,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Odkryj nową odsłonę zabawy w memory, którą polubisz Ty oraz Twoje dziecko. Cylindry wagowe, bo o nich mowa, to zestaw sensoryczny, który wykorzystasz podczas terapii integracji sensorycznej oraz w trakcie nauczania metodą Marii Montessori.

12 cylindrów wykonano z najwyższej jakości litego drewna. Każdy element jest solidny i trwały. Możesz go wykorzystać w przedszkolu, szkole czy gabinecie, nie martwiąc się o bezpieczeństwo dzieci czy trwałość tej pomocy dydaktycznej.

Edukacyjna zabawa z cylindrami wagowymi polega na odnalezieniu dwóch cylindrów o identycznej wadze. Dzieci za pomocą zmysłu dotyku muszą porównać poszczególne elementy i dopasować do siebie identyczne pary wagowe. Cylindrowe pary oznaczono kropką w tym samym kolorze, dzięki czemu dzieci mają możliwość samokontroli i korygowania swoich błędów.

Ta pomoc edukacyjna i terapeutyczna świetnie nada się do zabaw rozwijających koncentrację, umiejętność postrzegania i różnicowania wagi. Możesz ją śmiało wykorzystać do pracy z dziećmi powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wykonane z litego drewna

Do produkcji tej pomocy Montessori wykorzystano najwyższej jakości drewno. Cylindry są estetycznie wykonane, gładkie i pozbawione szorstkich elementów. Praca z nimi to czysta przyjemność i pewność, że zakupiona pomoc dydaktyczna posłuży nam przez wiele lat. Całość zapakowano w drewnianą tackę, dzięki której wszystkie elementy będą zawsze na swoim miejscu.

 

 

 • Pomoc terapeutyczna do zabaw sensorycznych 

Z zestawem 12 drewnianych cylindrów zorganizujesz wiele zabaw sensorycznych, rozwijających zmysł dotyku. Poproś dziecko o wyszukanie cylindrów o tej samej wadze i dobranie ich w pary. Dla ułatwienia każdy cylinder oznaczono kolorową kropką, dzięki czemu sprawdzić czy właściwie dobrano je w pary. Kolorowe kropki możesz też wykorzystać do nauki kolorów i dopierania w kolorowe pary, ćwicząc przy okazji zmysł wzroku i spostrzegawczość dziecka.

Cylindry można również wykorzystać inaczej niż wskazuje ich przeznaczenie. Możesz np. zbudować wysoką wieżę, ćwicząc przy tym motorykę małą oraz rozwijając koncentrację.

 

 • Zabawka edukacyjna rozwijająca umiejętność różnicowania wagi

Wyszukiwanie elementów o takiej samej wadze to niełatwe zadanie. Jednak jak każda umiejętność, również i ta może być ćwiczona. Z wykorzystaniem tej pomocy edukacyjnej przybliżysz dziecku umiejętność postrzegania i różnicowania wagi. Prócz organizowania zabaw typu memory, można także układać cylindry od najlżejszych do najcięższych. Porównujcie między sobą poszczególne elementy, postaraj się wprowadzić pojęcia „lżejszy niż”, „cięższy niż”. Możesz także poprosić dzieci o wskazanie przedmiotów o podobnej wadze. Będzie to świetna zabawa edukacyjna!

 

Główne informacje

Wiek: +3 lata

Wymiary pudełka: 22x17 cm

Rozmiar cylindra: średnica: 4,5 cm; wysokość: 6 cm

Produkt spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa dotyczące zabawek.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej