Cyfry z kulkami do nauki liczenia

 • Producent: Milin
 • Kod producenta: 59087953
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 175,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 175,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  175,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Cyfry z kulkami do nauki liczenia dla dzieci 3+

Jeśli szukasz zabawki wspomagającej stymulację intelektualną dziecka np. zgodnie z zasadami Montessori, Cyfry z kulkami od Milin są dla Ciebie idealną propozycją. Nadają się nie tylko do rozwijania funkcji poznawczych dziecka, lecz pomagają w integracji sensorycznej i całościowym rozwoju malucha.

Zestaw Cyfr z kulkami do nauki liczenia od firmy Milin zawiera 10 klocków z liczbami w zakresie 1-10 i 14 kulek. Został wykonany z certyfikacyjnej sklejki, kilkukrotnie ręcznie oszlifowany i pokryty bezpiecznym dla dzieci lakierem. Każdy element zawiera starannie wyrzeźbione liczby i małe oczka oznaczające ich wartość. Dzięki temu klocki i kulki są przyjemne w dotyku, lekkie i trwałe. Można ich używać zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Cyfry z kulkami to niezastąpiona pomoc dydaktyczna w nauce matematyki. Ze względu na swój wygląd i wielofunkcyjność, klocki z zestawu mogą także urozmaicić zabawę grami planszowymi i służyć zamiast kości.

Zestaw drewnianych Cyfr z kulkami od Milin dostarcza dzieciom wielu bodźców, gdyż angażuje różne zmysły. Poprzez to wspomaga harmonijny rozwój sensoryczny, angażuje uwagę i działa relaksacyjnie.

Wykorzystaj liczbowe klocki i kulki do pracy z dzieckiem w domu, na tarasie, balkonie czy w trakcie spaceru, by zachęcić je do nauki liczenia. Dzięki takiej zabawie Twoja pociecha nie zniechęci się i szybciej zdobędzie podstawowe umiejętności matematyczne.

Zestaw Cyfr z kulkami świetnie nadaje się do indywidualnej pracy z dzieckiem i do zabaw grupowych. Doskonale sprawdzi się w przedszkolu i w edukacji wczesnoszkolnej, urozmaici kącik malucha w hotelu, restauracji czy klubie dziecięcym. Może być wykorzystywany przez terapeutę SI lub w trakcie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych ze starszym uczniem.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Nauka: cyfry, liczenie, liczby parzyste i nieparzyste

Zestaw od Milin do nauki liczenia, to narzędzie pomagające zrozumieć podstawowe pojęcia matematyczne i oswoić dziecko ze światem liczb i ich znaczeniem. Kulki możesz wykorzystywać jako liczydło do prostszych rachunków pamięciowych a w połączeniu z klockami do nauki liczenia w zakresie 1-10.

Układając kulki w otworach klocków, pokażesz dziecku kolejność liczb. Łatwiej wytłumaczysz, że ilość oczek oznacza daną wartość i wiąże się z konkretnym zapisem w postaci cyfry. W ten sposób zobrazujesz pojęcia matematyczne i pomożesz dziecku lepiej je zrozumieć.

Zestaw Cyfr i kulek to świetne narzędzie do wytłumaczenia zagadnienia liczb parzystych i nieparzystych. Pomaga w tym układ oczek na klockach. Dziecko od razu widzi, czy kulki mają parę, czy któraś zostaje sama, co zdecydowanie ułatwia mu naukę.

Takie ćwiczenia i zabawy usprawnią kompetencje matematyczne dziecka, rozwiną jego spostrzegawczość i pomogą w zrozumieniu prostszych terminów matematycznych.

 

Znakomita zabawka edukacyjna do nauki liczenia. Jeżeli zastanawiasz się jak nauczyć dziecko liczenia to jest to rozwiązanie dla Ciebie.

 

 • Rozwój sensoryczny: dotyk, wzrok

Używanie liczbowych klocków z kulkami angażuje wiele zmysłów. Dzięki temu, że zabawa nimi dostarcza dziecku bodźców integrujących receptory, to również wpływa pozytywnie na jego rozwój sensoryczny.

Gdy maluszek dotyka wgłębień palcami, wkłada w nie kulki i jednocześnie liczy, to uaktywnia zmysły oraz integruje je. Bez względu na to, który z nich u dziecka dominuje, Cyfry z kulkami są odpowiednie zarówno dla wzrokowców, słuchowców, jak i kinestetyków.

Zestaw od Milin może również posłużyć jako pomoc dydaktyczna lub terapeutyczna dla dzieci z wadami wzroku, gdyż pozwala na liczenie oczek poprzez sam dotyk.

Dodatkowo Cyfry z kulkami mogą być posłużyć jako typowa pomoc sensoryczna. Twój maluszek może wkładać do drewnianych oczek ziarenka, wsypywać piasek lub wypełniać je koralikami czy guzikami. Dzięki temu klocki staną się małymi panelami sensorycznymi i wspomogą stymulację czucia powierzchownego. To właśnie ono odpowiada za prawidłowe reagowanie na ciepło, zimno i ból.

 

Świetna zabawka rozwojowa, która ułatwi naukę liczenia. Nauka liczb wcale nie musi być taka straszna.

 

Wskutek zabawy klockami, manipulowania kulkami i ich przekładania, rozwija się również motoryka dziecka oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa. Te funkcje są istotne w kształtowaniu się zdolności manualnych dziecka i stanowią przygotowanie do samego procesu pisania. Pozwalają na trenowanie prawidłowego chwytu pęsetowego (palec wskazujący - kciuk) i ruchów po łuku. Usprawniają mięśnie ręki dominującej, niwelując w przyszłości jej męczliwość i poprawiając grafomotorykę.

Dobrze stymulowana motoryka i koordynacja ręka-oko wpływają na lepsze zdolności manualne przedszkolaka, np. w zakresie posługiwania się nożyczkami i przyborami plastycznymi. Maluszek szybciej uczy się samoobsługi w zakresie zapinania guzików, mycia zębów i sznurowania butów. Jest sprawniejszy fizycznie a przez to pewniejszy siebie.

 

Naucz swoje dziecko liczyć wraz z produktem marki Milin. Ta pomoc dydaktyczna jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 • Rozwój osobisty: zabawa. Sprawdź, jak jeszcze wykorzystasz Cyfry do nauki liczenia od Milin!

Zestaw klocków i kulek to nie tylko nauka matematyki czy stymulacja sensoryczna i manualna. To także świetna zabawa dla każdego dziecka.

Możesz zaproponować urozmaicenie gier planszowych klockami od Milin. Włóż je do woreczka lub pudełka i losuj razem z dzieckiem w zamian za tradycyjne rzucanie kośćmi. Dzięki temu wzbogacisz zabawę o nowe doświadczenia i pobudzisz kreatywność jej uczestników.

Ćwiczenia ręki mogą być ciekawsze, jeśli wykorzystasz do nich szczypce do sałatki, klamerkę lub łyżeczkę. Zaproponuj zabawę zręcznościową swojemu maluszkowi. Poproś, by wkładało kulki do oczek za pomocą wymienionych narzędzi. W ten sposób pomożesz mu trenować zręczność i koncentrację uwagi.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 10 klocków z cyframi 1-10 oraz 14 kulek.

 

Zestaw wspomoże rozwój matematyczny Twojej pociechy. Nauka liczenia stanie się przyjemnością.

 

Główne informacje

 • Wiek: 3+

 • Materiał wykonania: drewno - certyfikowana sklejka

 • Wymiary: 

  • 5 klocków: ok. 11 x 6 cm

  • 5 klocków: ok. 15,5 x 6 cm

 • Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN71-1, EN71-2, EN71-3, certyfikat CE, certyfikat FSC®, PEFC

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej