Cyfry z kulkami do nauki liczenia + KARTY PRACY

 • Producent: Milin
 • Kod producenta: 59087953

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 175,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 190,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  190,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Cyfry z kulkami do nauki liczenia dla dzieci 3+

Jeśli szukasz zabawki wspomagającej stymulację intelektualną dziecka np. zgodnie z zasadami Montessori, Cyfry z kulkami od Milin są dla Ciebie idealną propozycją. Nadają się nie tylko do rozwijania funkcji poznawczych dziecka, lecz pomagają w integracji sensorycznej i całościowym rozwoju malucha.

Zestaw Cyfr z kulkami do nauki liczenia od firmy Milin zawiera 10 klocków z liczbami w zakresie 1-10 i 14 kulek. Został wykonany z certyfikacyjnej sklejki, kilkukrotnie ręcznie oszlifowany i pokryty bezpiecznym dla dzieci lakierem. Każdy element zawiera starannie wyrzeźbione liczby i małe oczka oznaczające ich wartość. Dzięki temu klocki i kulki są przyjemne w dotyku, lekkie i trwałe. Można ich używać zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Cyfry z kulkami to niezastąpiona pomoc dydaktyczna w nauce matematyki. Ze względu na swój wygląd i wielofunkcyjność, klocki z zestawu mogą także urozmaicić zabawę grami planszowymi i służyć zamiast kości.

Zestaw drewnianych Cyfr z kulkami od Milin dostarcza dzieciom wielu bodźców, gdyż angażuje różne zmysły. Poprzez to wspomaga harmonijny rozwój sensoryczny, angażuje uwagę i działa relaksacyjnie.

Wykorzystaj liczbowe klocki i kulki do pracy z dzieckiem w domu, na tarasie, balkonie czy w trakcie spaceru, by zachęcić je do nauki liczenia. Dzięki takiej zabawie Twoja pociecha nie zniechęci się i szybciej zdobędzie podstawowe umiejętności matematyczne.

Zestaw Cyfr z kulkami świetnie nadaje się do indywidualnej pracy z dzieckiem i do zabaw grupowych. Doskonale sprawdzi się w przedszkolu i w edukacji wczesnoszkolnej, urozmaici kącik malucha w hotelu, restauracji czy klubie dziecięcym. Może być wykorzystywany przez terapeutę SI lub w trakcie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych ze starszym uczniem.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Nauka: cyfry, liczenie, liczby parzyste i nieparzyste

Zestaw od Milin do nauki liczenia, to narzędzie pomagające zrozumieć podstawowe pojęcia matematyczne i oswoić dziecko ze światem liczb i ich znaczeniem. Kulki możesz wykorzystywać jako liczydło do prostszych rachunków pamięciowych a w połączeniu z klockami do nauki liczenia w zakresie 1-10.

Układając kulki w otworach klocków, pokażesz dziecku kolejność liczb. Łatwiej wytłumaczysz, że ilość oczek oznacza daną wartość i wiąże się z konkretnym zapisem w postaci cyfry. W ten sposób zobrazujesz pojęcia matematyczne i pomożesz dziecku lepiej je zrozumieć.

Zestaw Cyfr i kulek to świetne narzędzie do wytłumaczenia zagadnienia liczb parzystych i nieparzystych. Pomaga w tym układ oczek na klockach. Dziecko od razu widzi, czy kulki mają parę, czy któraś zostaje sama, co zdecydowanie ułatwia mu naukę.

Takie ćwiczenia i zabawy usprawnią kompetencje matematyczne dziecka, rozwiną jego spostrzegawczość i pomogą w zrozumieniu prostszych terminów matematycznych.

 

Znakomita zabawka edukacyjna do nauki liczenia. Jeżeli zastanawiasz się jak nauczyć dziecko liczenia to jest to rozwiązanie dla Ciebie.

 

 • Rozwój sensoryczny: dotyk, wzrok

Używanie liczbowych klocków z kulkami angażuje wiele zmysłów. Dzięki temu, że zabawa nimi dostarcza dziecku bodźców integrujących receptory, to również wpływa pozytywnie na jego rozwój sensoryczny.

Gdy maluszek dotyka wgłębień palcami, wkłada w nie kulki i jednocześnie liczy, to uaktywnia zmysły oraz integruje je. Bez względu na to, który z nich u dziecka dominuje, Cyfry z kulkami są odpowiednie zarówno dla wzrokowców, słuchowców, jak i kinestetyków.

Zestaw od Milin może również posłużyć jako pomoc dydaktyczna lub terapeutyczna dla dzieci z wadami wzroku, gdyż pozwala na liczenie oczek poprzez sam dotyk.

Dodatkowo Cyfry z kulkami mogą być posłużyć jako typowa pomoc sensoryczna. Twój maluszek może wkładać do drewnianych oczek ziarenka, wsypywać piasek lub wypełniać je koralikami czy guzikami. Dzięki temu klocki staną się małymi panelami sensorycznymi i wspomogą stymulację czucia powierzchownego. To właśnie ono odpowiada za prawidłowe reagowanie na ciepło, zimno i ból.

 

Świetna zabawka rozwojowa, która ułatwi naukę liczenia. Nauka liczb wcale nie musi być taka straszna.

 

Wskutek zabawy klockami, manipulowania kulkami i ich przekładania, rozwija się również motoryka dziecka oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa. Te funkcje są istotne w kształtowaniu się zdolności manualnych dziecka i stanowią przygotowanie do samego procesu pisania. Pozwalają na trenowanie prawidłowego chwytu pęsetowego (palec wskazujący - kciuk) i ruchów po łuku. Usprawniają mięśnie ręki dominującej, niwelując w przyszłości jej męczliwość i poprawiając grafomotorykę.

Dobrze stymulowana motoryka i koordynacja ręka-oko wpływają na lepsze zdolności manualne przedszkolaka, np. w zakresie posługiwania się nożyczkami i przyborami plastycznymi. Maluszek szybciej uczy się samoobsługi w zakresie zapinania guzików, mycia zębów i sznurowania butów. Jest sprawniejszy fizycznie a przez to pewniejszy siebie.

 

Naucz swoje dziecko liczyć wraz z produktem marki Milin. Ta pomoc dydaktyczna jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 • Rozwój osobisty: zabawa. Sprawdź, jak jeszcze wykorzystasz Cyfry do nauki liczenia od Milin!

Zestaw klocków i kulek to nie tylko nauka matematyki czy stymulacja sensoryczna i manualna. To także świetna zabawa dla każdego dziecka.

Możesz zaproponować urozmaicenie gier planszowych klockami od Milin. Włóż je do woreczka lub pudełka i losuj razem z dzieckiem w zamian za tradycyjne rzucanie kośćmi. Dzięki temu wzbogacisz zabawę o nowe doświadczenia i pobudzisz kreatywność jej uczestników.

Ćwiczenia ręki mogą być ciekawsze, jeśli wykorzystasz do nich szczypce do sałatki, klamerkę lub łyżeczkę. Zaproponuj zabawę zręcznościową swojemu maluszkowi. Poproś, by wkładało kulki do oczek za pomocą wymienionych narzędzi. W ten sposób pomożesz mu trenować zręczność i koncentrację uwagi.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 10 klocków z cyframi 1-10 oraz 14 kulek.

 

Zestaw wspomoże rozwój matematyczny Twojej pociechy. Nauka liczenia stanie się przyjemnością.

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

Tylko u nas, kupując produkt, otrzymujesz w prezencie 24 karty pracy z ćwiczeniami utrwalającymi cyfry w zakresie od 0-9 oraz liczbę 10. 

Karty pracy zapewniają interaktywny sposób nauki, zachęcając dzieci do aktywnego udziału w procesie poznawania cyfr. Ćwiczenia obejmują różne zadania, takie jak dopasowywanie cyfr do odpowiednich ilości, śledzenie kształtu cyfr za pomocą ołówka, czy też kolorowanie odpowiedniej liczby kształtów.

Te karty pracy nie tylko pomogą w utrwaleniu cyfr i liczb, ale także rozwiną umiejętności grafomotoryczne dziecka, co jest ważne dla jego ogólnego rozwoju. Dodatkowo, karty pracy mogą być wykorzystane jako narzędzie do zabawy i nauki w domu, szkole lub w innych miejscach.

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

 

Główne informacje

 • Wiek: 3+

 • Materiał wykonania: drewno - certyfikowana sklejka

 • Wymiary: 

  • 5 klocków: ok. 11 x 6 cm

  • 5 klocków: ok. 15,5 x 6 cm

 • Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN71-1, EN71-2, EN71-3, certyfikat CE, certyfikat FSC®, PEFC

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Recenzje


Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

25-08-2023
W poprzednim artykule wspominaliśmy o tym, jak istotny jest zmysł dotyku, w prawidłowym rozwoju dziecka. Dziś nadszedł czas na propozycje codziennych czynności i zabaw, stymulujących zmysł dotyku. Mamy dla Ciebie 9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Którą z nich wybierasz?

więcej

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

24-07-2023
Twoje dziecko nie lubi przytulać się, mimo iż nie dzieje mu się żadna krzywda? Nieswojo czuje się w zatłoczonych miejscach, mimo iż jest ze znanymi mu osobami? A może denerwują go niektóre ubrania, a nie ma uczulenia na żadne materiały, lub nie lubi bawić się różnego rodzaju...

więcej

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej