CUTS Junior, pojedyncza deska - logiczna zabawka

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TOYPEX
 • Kod producenta: 8594160043158

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 67,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 82,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  82,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

CUTS Junior to zabawka logiczna, która odwołuje się do nieograniczonej wyobraźni dzieci i umożliwia rozwijanie wielu umiejętności. Deska ta przygotowana została z myślą o maluchach od 3 roku życia. Ten wciągający i pobudzający do myślenia zestaw, jest przydatnym narzędziem zarówno do zabawy domowej, jak i do edukacyjnych zajęć przedszkolnych czy wczesnoszkolnych. Jest również nieocenionym wsparciem dla terapeutów pracujących z seniorami oraz pacjentami po udarze mózgu.

Deska wraz z szablonami do ułożenia zaprojektowana jest w taki sposób, że pozwala ćwiczyć pamięć, koncentrację, logiczne i matematyczne myślenie, a także umiejętność orientacji przestrzennej. Każdy dzień z CUTS Junior to nowa przygoda pełna poznawczych wyzwań!

106-kreatywnosc2 Rozwój logicznego myślenia

CUTS Junior pomaga rozwijać logiczne myślenie poprzez różne układy i wzory do odtworzenia.

40-nauka-rozwiazywania-problemow Rozwój umiejętności matematycznych

Zestaw stymuluje umiejętności matematyczne, takie jak sekwencjonowanie i dopasowywanie.

33-nauka-ksztaltow-geometria Poprawa orientacji przestrzennej

CUTS Junior pomaga rozwijać umiejętność manipulacji obiektami w przestrzeni.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Doskonalenie pamięci i koncentracji

Dzieci i dorośli (w tym seniorzy) ćwiczą pamięć i koncentrację, odtwarzając różne układy i wzory na desce.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Rozwijanie zdolności motorycznych

Praca z zestawem pomaga rozwijać motorykę małą, co jest kluczowe dla rozwoju umiejętności pisania i rysowania.

6-dostosowany-do-osob-niepelnosprawnych Dla pacjentów neurologicznych (osób niepełnosprawnych)

Zestaw CUTS Junior jest szczególnie przydatny w terapii pacjentów neurologicznych, pomagając w rehabilitacji, poprawie koordynacji ruchowej i koncentracji uwagi.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Deska magnetyczna CUTS Junior jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój logicznego i matematycznego myślenia

Korzystanie z zestawu CUTS Junior pozwala na rozwijanie logicznego i matematycznego myślenia w sposób zabawowy i kreatywny. Odtworzenie wzoru wymaga planowania, analizy i przewidywania, co stymuluje myślenie strategiczne i umiejętność rozwiązywania problemów.


CUTS Junior, pojedyncza deska - logiczna zabawka

 

 • Poprawa orientacji przestrzennej

Zestaw zaprojektowany jest w taki sposób, aby pomóc dzieciom rozwijać umiejętności przestrzenne i zrozumieć, jak obiekty mogą być przestawiane względem siebie.

 

Zabawa z CUTS Junior rozwija percepcję wzrokową, a nawet pomaga w nauce rozpoznawania kolorów. Umożliwia to lepsze zrozumienie otaczającego go świata poprzez dokładniejsze dostrzeganie i rozróżnianie kształtów, barw oraz układów przestrzennych.

 

CUTS Junior, pojedyncza deska - logiczna zabawka

 

Przy użyciu tej deski logicznej dzieci ćwiczą pamięć i koncentrację uwagi. Gra wymaga zapamiętania wzorów i sekwencji, co przyczynia się do rozwoju pamięci krótkotrwałej i długotrwałej.

 

 • Doskonalenie zdolności motorycznych

Manipulowanie elementami gry pomaga dzieciom rozwijać motorykę małą, co jest kluczowe dla rozwoju umiejętności pisania i rysowania.

 

 • Magnetyczne elementy

Właściwości magnetyczne w elementach zestawu CUTS Junior zapewniają stabilność układu niezależnie od warunków zabawy. Dzieci mogą swobodnie rozwiązywać zadania, bez obaw o przesuwające się elementy, co jest przydatne w dynamicznych sytuacjach, takich jak podróż samochodem czy zabawa na świeżym powietrzu.

 

 • Zastosowanie w rehabilitacji i utrzymaniu zdolności poznawczych seniorów

Gra CUTS Junior jest przydatna nie tylko dla dzieci. Może być skutecznym narzędziem w rehabilitacji osób po udarach czy innych pacjentów neurologicznych, stymulując ich funkcje poznawcze i motoryczne. Z kolei dla seniorów korzystanie z CUTS Junior może przyczynić się do utrzymania sprawności umysłowej, pomagając w ćwiczeniu pamięci, koncentracji i logicznego myślenia.

 


Pomysły na zabawę


 • „Układanka logiczna” – rozwijanie myślenia przestrzennego, doskonalenie umiejętności analizy i syntezy, usprawnianie motoryki małej

Pokazujemy dziecku jeden z układów do odtworzenia, a następnie ma ono za zadanie odtworzyć go na desce logicznej. Podobnie można ćwiczyć w trakcie terapii pacjentów neurologicznych i seniorów.

 

 • „Pamięciowy wyścig” – doskonalenie pamięci krótkotrwałej, rozwijanie koncentracji, usprawnianie zdolności reakcji i decyzji

Na początek zabawy wybieramy jeden z układów i pokazujemy go dziecku na kilka sekund. Następnie układ znika i zadaniem jest jak najszybsze odtworzenie go na desce.

 

 • „Kreatywne kompozycje podczas zajęć dla seniorów” – doskonalenie koordynacji oko-ręka, rozwijanie zdolności koncentracji, usprawnianie umiejętności rozwiązywania problemów

Podczas zajęć seniorzy odkrywają swój twórczy potencjał, kreując indywidualne wzory za pomocą magnetycznej deski CUTS Junior. Aktywność ta może obejmować tworzenie symetrycznych wzorów lub konstrukcji naśladujących specyficzne kształty. W starszym wieku cykliczne angażowanie funkcji poznawczych jest kluczowe dla zachowania satysfakcjonującej jakości życia. Warto je ćwiczyć każdego dnia!

 

Co zawiera?

W skład zestawu wchodzi:

 • magnetyczna deska wraz z elementami do układania wzorów

 • 12 różnorodnych zadań logicznych – różne układy i wzory do odtworzenia.

 

Główne informacje

 • Wiek: od 3 roku życia

 • Rozmiar jednej deski: 32,5 cm x 15,5 cm

 • Grubość każdej deski: 2 cm

 • Waga zestawu: 320 g

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej