CUTS Junior, mały zestaw - logiczna zabawka

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TOYPEX
 • Kod producenta: 8594160043417

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 335,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 335,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  335,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

CUTS Junior to zestaw, który odwołuje się do nieograniczonej wyobraźni dzieci i umożliwia rozwijanie wielu umiejętności. Każda układanka logiczna znajdująca się w komplecie przygotowana została z myślą o maluchach od 3 roku życia. Ten wciągający i pobudzający do myślenia pakiet dla piątki dzieci i pedagoga jest przydatnym narzędziem do edukacyjnych zajęć przedszkolnych czy wczesnoszkolnych.

Zestaw składa się z 5 plansz (do każdej planszy dołączona jest karta zawierająca 12 zadań) oraz z 1 planszy i kartą ze wzorami dla nauczyciela. W opakowaniu znajduje się także dodatkowa karta z 12 zadaniami gratis

Każda deska wraz z szablonami do ułożenia zaprojektowana jest w taki sposób, że pozwala ćwiczyć pamięć, koncentrację, logiczne i matematyczne myślenie, a także umiejętność orientacji przestrzennej. Każdy dzień z CUTS Junior to nowa przygoda pełna poznawczych wyzwań!

 

106-kreatywnosc2 Doskonalenie logicznego myślenia

CUTS Junior pomaga rozwijać logiczne myślenie poprzez różne układy i wzory do odtworzenia.

67-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie2 Rozwój umiejętności matematycznych

Zestaw stymuluje umiejętności matematyczne, takie jak sekwencjonowanie i dopasowywanie.

33-nauka-ksztaltow-geometria Poprawa orientacji przestrzennej

CUTS Junior pomaga rozwijać umiejętność manipulacji obiektami w przestrzeni.

24-logiczne-myslenie Doskonalenie pamięci i koncentracji

Dzieci ćwiczą pamięć i koncentrację, odtwarzając różne układy i wzory na desce.

28-motoryka-mala-terapia-reki Rozwijanie zdolności motorycznych

Praca z zestawem pomaga rozwijać motorykę małą, co jest kluczowe dla rozwoju umiejętności pisania i rysowania.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Deska magnetyczna CUTS Junior jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

Zestaw CUTS Junior jest narzędziem do zastosowania w przedszkolach, umożliwiając dzieciom rozwijanie umiejętności poznawczych.

87-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa2 Klasy 1 – 3 szkół podstawowych

Układanka CUTS Junior dobrze sprawdzi się w klasach 1-3 szkół podstawowych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój logicznego i matematycznego myślenia

Korzystanie z zestawu CUTS Junior pozwala na rozwijanie logicznego i matematycznego myślenia w sposób zabawowy i kreatywny. Odtworzenie wzoru wymaga planowania, analizy i przewidywania, co stymuluje myślenie strategiczne i umiejętność rozwiązywania problemów.


CUTS Junior, mały zestaw - logiczna zabawka

 

 • Poprawa orientacji przestrzennej

Zestaw zaprojektowany jest w taki sposób, aby pomóc dzieciom rozwijać umiejętności przestrzenne i zrozumieć, jak obiekty mogą być przestawiane względem siebie.

 

Zabawa z CUTS Junior rozwija percepcję wzrokową, a nawet pomaga w nauce rozpoznawania kolorów. Umożliwia to lepsze zrozumienie otaczającego świata poprzez dokładniejsze dostrzeganie i rozróżnianie kształtów, barw oraz układów przestrzennych.

 

CUTS Junior, mały zestaw - logiczna zabawka

 

 • Ćwiczenia pamięci i koncentracji

Przy użyciu tej deski logicznej dzieci ćwiczą pamięć i koncentrację uwagi. Zabawa wymaga zapamiętania wzorów i sekwencji, co przyczynia się do rozwoju pamięci krótkotrwałej i długotrwałej.

 

 • Doskonalenie zdolności motorycznych

Manipulowanie elementami zestawu pomaga dzieciom usprawniać motorykę małą, co jest kluczowe dla rozwoju umiejętności pisania i rysowania.

 

 • Magnetyczne elementy

Właściwości magnetyczne w elementach zestawu CUTS Junior zapewniają stabilność układu niezależnie od warunków zabawy. Dzieci mogą swobodnie rozwiązywać zadania, bez obaw o przesuwające się części. Jest to przydatne w dynamicznych sytuacjach, takich jak np. zabawa na świeżym powietrzu.

 

 • Zestaw do zajęć grupowych

CUTS Junior, mały zestaw – logiczna zabawka dobrze sprawdza się podczas prowadzenia zabaw w grupie 5-osobowej pod nadzorem pedagoga. W ramach tych zajęć dzieci mają okazję nie tylko rozwiązywać zadania indywidualnie, ale także wspólnie pracować nad tworzeniem różnorodnych wzorów i rozwiązywać wyzwania jako zespół.

 

CUTS Junior, mały zestaw - logiczna zabawka

 


Pomysły na zabawę


 • „Układanka logiczna” – rozwijanie myślenia przestrzennego, doskonalenie umiejętności analizy i syntezy, usprawnianie motoryki małej

Nauczyciel pokazuje dzieciom jeden z układów, korzystając z karty ze wzorami. Następnie uczniowie mają za zadanie odtworzyć go (każde z dzieci na swojej planszy). Trzeba dokładnie analizować wzór, porównywać go z własnymi elementami i precyzyjnie umieszczać je na planszy, tak aby zbudować identyczną układankę.

 

 • „Pamięciowy wyścig” – doskonalenie pamięci krótkotrwałej, rozwijanie koncentracji, usprawnianie zdolności reakcji i decyzji

Na początek zabawy pedagog wybiera jeden z układów i pokazuje go dzieciom na kilka sekund. Następnie układ znika i zadaniem każdego dziecka jest jak najszybsze odtworzenie go na desce. W tej dynamicznej i ekscytującej grze dzieci rywalizują ze sobą, starając się być najszybsze, a zarazem dokładne w odtwarzaniu układanki. Ta zabawa nie tylko angażuje umysł, ale również uczy prawidłowego podejścia do rywalizacji, co przekłada się na rozwój wielu ważnych umiejętności poznawczych i społecznych.

 

Co zawiera?

 • 5 magnetycznych desek wraz z elementami do układania wzorów dla dzieci i 1 magnetyczna deska dla nauczyciela wraz z zadaniami

 • Do każdej z desek dołączona jest karta zawierająca 12 różnorodnych zadań logicznych

 • W prezencie dodana jest dodatkowa karta z 12 zadaniami

 

CUTS Junior, mały zestaw - logiczna zabawka

 

Główne informacje

 • Wiek: od 3 roku życia

 • Rozmiar jednej deski: 32,5 cm x 15,5 cm

 • Grubość każdej deski: 2 cm

 • Wymiary zestawu: 35 cm x 17 cm x 3 cm

 • Waga zestawu: 1715 g

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej