Zakupy bez konieczności rejestrowania się!
Bezpłatna dostawa: Paczkomaty InPost - od 100 zł | Kurier 48 - od 300 zł | UPS - od 700 zł Facebook

Comarch ERP OPTIMA w Chmurze

 • Producent: COMARCH

Dodatkowe informacje na temat produktu:

Posiadamy w ofercie również inne programy firmy Comarch np: Comarch ERP Start Mała Firma czy Comarch ERP Start Firma przeznaczony dla małych i średnich firm. 
Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi programami do zarządzania firmą, w tym programami do prowadzenia sprzedaży i magazynu jaki programami do prowadzenia małej i pełnej księgowości.

Comarch ERP Optima w modelu usługowym jest nowoczesnym podejściem do sposobu prowadzenia firmy. Zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Główne informacje:

 • Wersja językowa: polska
 • Typ licencji: komercyjna
 • Ważność licencji: w zależności od zakupionego czasu

Program przeznaczony jest dla małych i średnich firm o różnych profilach działalności. Uruchamiany jest on w chmurze dzięki czemu do korzystania wystarczy przeglądarka internetowa lub aplikacja dedykowana do korzystania z usługi.
Comarch ERP Optima uruchamiany w chmurze ułatwia i automatyzuje czynności związane z prowadzeniem firmy. Dzięki usłudze abonamentowej użytkownik ma pewność, że posiada zawsze najbardziej aktualną wersję aplikacji, co przekłada się na pełną zgodność z nowymi przepisami.

W modelu usługowym mogą zostać zakupione pakiety jak również pojedyncze moduły. To klient decyduje jakie moduły są dla niego optymalne i płaci tylko za te, z których che korzystać.
W chmurze możliwe jest również prowadzenie sklepu internetowego (e-Handel) dzięki czemu możliwa jest pełna obsługa procesu zamówienia i handlu internetowego.

Dostępne pakiety:

 • START Mała Firma (zawiera moduły: Kasa/Bank Plus, Faktury, Księga Podatkowa)
 • START Firma (zawiera moduły: Kasa/Bank Plus, Handel Plus, CRM Plus)
 • e-Handel (zawiera moduły: Kasa/Bank Plus, Handel Plus, e-Sklep)

Moduły wchodzące w skład poszczególnych pakietów:

Faktury

Moduł Comarch ERP Optima Faktury jest przeznaczony dla firm usługowych, nie prowadzących magazynu. Za jego pomocą możliwa jest ewidencja faktur sprzedaży, zakupu oraz fiskalizacja sprzedaży dla osób fizycznych.
Na dokumentach sprzedaży i zakupu można wykorzystać zdefiniowane formy płatności jak również wykorzystywać własne. Obsługiwane są transakcje w złotówkach oraz w walutach obcych. Dopełnieniem funkcjonalności jest prowadzenie rejestru usług oraz kontrahentów.

Kasa/Bank Plus

Comarch ERP Optima Kasa Bank Plus kontroluje w firmie środki pieniężne wraz z ich przepływem. W dowolnym momencie można sprawdzić m.in. stan należności i zobowiązań, kondycję finansową firmy czy źródła ponoszonych kosztów.

Za pomocą modułu możliwe jest m.in. prowadzenie dowolnej ilości kas i rachunków bankowych, definiowanie dowolnych form płatności, tworzenie dokumentów kompensat, seryjne rozliczanie dokumentów, elektroniczne wymienianie dokumentów z bankiem, wykonanie zbiorczego zestawienia wpływów i wydatków na wybrane dni.

Handel Plus

Comarch ERP Optima Handel Plus umożliwia prowadzenie sprzedaży wraz z obsługą magazynu. Zawiera wszystkie funkcje modułu Faktury, więc oprócz dokumentów związanych z zakupami i sprzedażą wystawia wiele dokumentów magazynowych.
Za pomocą modułu Handel Plus użytkownik może m.in. prowadzić wiele magazynów, określać sposoby rozliczania magazynu, przeprowadzać inwentaryzacje, tworzyć deklaracje Intrastat, współpracować z czytnikami kodów kreskowych, kolektorami danych czy drukarkami etykiet.

Dzięki rozbudowanej funkcjonalności mogą z niego skorzystać również firmy wymagające rozbudowanej gospodarki magazynowej.

Księga Podatkowa

Moduł Księga Podatkowa umożliwia obsługę księgową firmy. Z modułu mogą skorzystać firmy rozliczające się w oparciu o Książkę Przychodów i Rozchodów, ewidencję przychodów objętych zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Za pomocą Księgi Podatkowej możliwe jest prowadzenie m.in rejestrów VAT, ewidencji wynagrodzeń, spisu z natury, rozliczanie ewidencji przebiegu pojazdu, tworzenie deklaracji podatkowych oraz ich wysyłki do systemu e-Deklaracje.

CRM Plus

Comarch ERP Optima CRM Plus usprawni proces zawiązany z kontaktami z klientami. Za jego pomocą można prowadzić skoordynowane działania marketingowe i sprzedażowe. Za pomocą modułu można m.in. ewidencjonować spotkania i rozmowy telefoniczne, przydzielać zadania poszczególnym pracownikom, obsługiwać firmowe skrzynki pocztowe, wystawiać faktury cykliczne i przygotowywać oferty.
Na podstawie działań związanych z kontrahentami można filtrować i analizować dane dzięki czemu można kontrolować postępy związane realizacją poszczególnych zadań.

E-sklep

Moduł ten umożliwia prowadzenie własnego sklepu internetowego. Za jego pomocą można stworzyć sklep o wyglądzie dostosowanym do własnych potrzeb. Wygląd sklepu można zmieniać poprzez "przeciągnij i upuść", za pomocą edytorów CSS oraz poprzez import gotowych szablonów.
Tworzony sklep może zostać również dostosowany do wersji mobilnej (na smartfony i tablety), dzięki czemu korzystanie ze sklepu na tego typu urządzeniach staje się wyjątkowo łatwe i przyjemne.

e-Sklep posiada oczywiście integrację z największymi porównywarkami cen oraz można uruchomić w nim płatności online takie jak Dotpay, PayU, PayPal, Przelewy24, Multi Transfer, mTRANSFER, PayByNet, eCard.

Sklep posiada wbudowane mechanizmy wspierające pozycjonowanie, czyli wpływające na widoczność sklepu w wyszukiwarkach internetowych. W module e-Sklep można m.in. tworzyć przyjazne linki, uzupełniać meta dane, definiować plik robots.txt oraz generować mapy strony.

Jedną z zalet Comarch ERP e-Sklep jest możliwość wystawiania nielimitowanej liczby towarów w e-sklepie.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Wersja elektroniczna

Wersja elektroniczna
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Ciekawe prezenty na dzień dziecka

Ciekawe prezenty na dzień dziecka

14-05-2019
Zobacz propozycje ciekawych prezentów na dzień dziecka. Proponowane produkty rozwijają umiejętności i zapewnią zabawę na długi czas.

więcej