Cognitomniac Postrzeganie

 • 1 999,00 zł

  1 935,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 1 999,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 64,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 1 935,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 935,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  1 935,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  1 935,00 zł Kurier - DPD (bezpłatnie)
  1 935,00 zł Kurier - InPost (bezpłatnie)
  1 935,00 zł Kurier - DHL24 (bezpłatnie)
 • Kod: HARPO_COGNITO_POS

Dla kogo ?

Cognitomniac Postrzeganie to komputerowa forma terapii – narzędzie przeznaczone dla osób  w każdym wieku, które mają problem z narządem wzroku, skupieniem uwagi oraz przetwarzaniem elementów przestrzeni. Gry wchodzące w skład programu łączy wspólna zasada:  rozpoznanie i zaklasyfikowanie przedmiotu w ograniczonym czasie  . Pakiet może być wykorzystywany przez terapeutów, psychologów, pedagogów, lekarzy, którzy poszukują atrakcyjnych form pomocniczych do wykorzystania w swoich terapiach. Atrakcyjna szata graficzna oraz przyjazny głos lektora zamieniają zwykłą terapię w wesołą przygodę oraz ciekawe uzupełnienie codziennej nauki. System powstał w konsultacji z psychologami i pedagogami. Producent współpracuje także z ośrodkami terapeutycznymi, a wszystko po to, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb użytkowników.

 

 

 

Cognitomniac Postrzeganie- inforgrafika

 

 

Jak działa ?

W systemie istnieją 3 role: Terapeuta, Opiekun oraz Gracz. Terapeuta dysponuje profilem zarządzającym, dzięki czemu może regulować wszystkie opcje dostępne w systemie oraz dostosować grę do dysfunkcji poznawczych Gracza, jedocześnie monitorując proces terapeutyczny. Opiekun to panel pośredni między Terapeutą, a Graczem, który zawiera najważniejsze opcje, jednak bez możliwości ustalania ich szczegółów.  Z kolei Gracz, czyli najprostszy panel opcji, może regulować jedynie poziom trudności oraz stymulacji sensorycznej swojej gry.

Poziom trudności gry jest dostosowywany automatycznie do wyników osiąganych przez Gracza. Zdobyte punkty są zapisywane w archiwum, dzięki czemu efekt pracy może być poddany ocenie Terapeuty.

Gry w pakiecie Cognitomniac są zaprogramowane w taki sposób, by mogły z nich korzystać osoby z ograniczeniami motorycznymi. Do obsługi programu można śmiało skorzystać z alternatywnych urządzeń sterujących komputerem, takich jak mysz nagłowna, mysz sterowana ustami, urządzenia typu „eye-tracker”, powiększone trackballe, przyciski. Sterowanie klawiaturowe jest przystosowane do osób niepełnosprawnych dzięki ograniczonej liczbie klawiszy sterujących.

System pozwala na dowolną konfigurację gier za pomocą wielu dostępnych opcji. Dzięki nim możliwe są takie działania jak:

 • Zmiana procedur rozgrywki tak, by ułatwić/ urozmaicić grę,
 • Kontrola stymulacji sensorycznej,
 • Modyfikacja poziomu trudności (np. poprzez kontrolowanie czasu reakcji, liczbę odpowiedzi do wyboru),
 • Kontrolowanie liczby komunikatów tekstowych i werbalnych podczas rozgrywki,
 • Sposób prezentowania wyników gracza oraz dopasowywanie gratyfikacji w czasie gry.

 

Co zawiera pakiet Cognitomniac Postrzeganie?

Pakiet Cognitomniac Postrzeganie zawiera 4 gry: Kuchnia, Łąka, Fabryka oraz Sklep.

 

 • Kuchnia - gra polega na umieszczaniu przedmiotów kuchennych w przynależnych dla nich miejscach (np. schowanie naczyń do szafki, włożenie jedzenia do lodówki). Rozwija takie kompetencje jak uwaga (podzielność, selektywność, trwałość), pamięć wzrokowa, przestrzenna oraz praktyczna, myślenie (kategoryzowanie). Dodatkowo, nabyte umiejętności przydają się również w codziennych czynnościach domowych.  Poziom trudności gry rośnie wraz z liczbą szafek do zapamiętania, ograniczonym czasem ekspozycji przedmiotów oraz czasem reakcji i decyzji gracza.

Cognitomniac Kuchnia

 

 • Łąka - zadaniem gracza jest szybkie zarejestrowanie dwóch znikających obrazków, a następnie kliknięcie obrazka pasującego do tła łąki (np. obrazek pasujący – zwierzę, obrazek niepasujący – telewizor). Gra ćwiczy przede wszystkim uwagę selektywną, w tym takie aspekty jak czujność (poprzez oczekiwanie na bodźce i ignorowanie szumów) oraz przerzutność (poprzez zmianę kierunku kanału uwagowego z jednego bodźca na drugi).

Cognitomniac Łąka

 

 • Fabryka – zadaniem gracza jest wciskanie przycisków sterujących ‘w prawo’ lub ‘w lewo’ (w zależności, z której strony ekranu spada przedmiot). Gra ćwiczy percepcję na coraz szerszym polu widzenia. Rozwija takie kompetencje jak: uwaga, pole widzenia, myślenie operacyjne, pamięć, przerzutność uwagi, koordynacja oko-ręka. W miarę awansu gracza zmienia się poziom trudności gry – przedmioty spadają coraz szybciej, a odległości między nimi powiększają się. Wymaga to szybkiego przerzucania uwagi z jednej strony ekranu na drugą.

Cognitomniac Fabryka

 

 • Sklep – to kolejna gra która znajdzie zastosowanie w codziennych czynnościach praktycznych. Gracz ma za zadanie zrobić „wirtualne zakupy” wybierając ze sklepowych półek produkty, które znalazły się na zapamiętanej wcześniej liście zakupów. Gra rozwija kompetencje takie jak pamięć, przeszukiwanie, percepcję wzrokową oraz wiedzę o produktach. Trudność rozgrywki rośnie wraz z liczbą produktów, które gracz musi zapamiętać. Dodatkowe opcje umożliwiają m.in. wybranie produktów mniej lub bardziej popularnych, a także określenie wielkości sklepu.

Cognitomniac Sklep

 

 

Czym wyróżnia się nasza oferta?

U nas transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży dla szkół i placówek edukacyjnych więc, staramy się spełniać indywidualne potrzeby.

 

Dlaczego warto ?

Cognitomniac Postrzeganie to ciekawa alternatywa dla zwykłej terapii oraz codziennej nauki. Pakiet gier dostępnych w systemie daje szerokie spektrum zastosowań zarówno dla Terapeuty, jak i Gracza. Przed Terapeutą otwiera się szereg opcji oraz modyfikacji, które może dopasować indywidualnie do każdego z pacjentów. Zastosowanie pakietu wpływa na poprawę funkcji szybkiego postrzegania oraz dopasowywania przedmiotów do odpowiadającej im przestrzeni. Gry zawarte w zestawie doskonale sprawdzą się w poprawie szybkości rozpoznawania, reakcji na bodźce zewnętrzne oraz podzielności uwagi.  Program znajdzie swoje zastosowanie w ośrodku terapeutycznym, szkole, a nawet w domowym zaciszu. Sprawdzi się zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

 

 • Terapia za pomocą specjalistycznych gier komputerowych jest atrakcyjna dla pacjenta

 • W rękach świadomego terapeuty jest bardzo efektywnym narzędziem terapeutycznym

 • Wpływa na poprawę funkcji szybkiego postrzegania oraz dopasowywania przedmiotów do odpowiadającej im przestrzeni

 • Przeznaczone dla osób w każdym wieku, które mają problem z narządem wzroku, skupieniem uwagi oraz przetwarzaniem elementów przestrzeni

 • Podział na role pozwala przenieść terapię poza gabinet terapeuty, dzięki czemu pacjent może pracować sam pod nadzorem opiekuna

 • Szeroka elastyczność ustawienia parametrów pozwala na optymalne dostosowanie do potrzeb pacjenta i indywidualizację terapii

 • Ze wzrostem kompetencji pacjenta wzrasta poziom trudności aby stale podnosić jego umiejętności

 • Analiza wyników w formie graficznej ułatwia terapeucie podejmowanie decyzji w kwestii dostosowania terapii

 • Forma gier dostosowana jest do wymagań osób wymagających terapii – nie występuje przestymulowanie

 • W każdej grze występują dystraktory – dodatkowe elementy graficzne i dźwiękowe, które mają rozpraszać graczy i odwracać uwagę od rozwiązywanego zadania. Takie rozwiązanie uczy skupienia uwagi na celu

 • Gry uczą praktycznych czynności życia codziennego

 • Program można wykorzystać zarówno w gabinecie jak i w szkole oraz domu

 • Wspólna zasada wszystkich gier to rozpoznanie i zaklasyfikowanie przedmiotu w ograniczonym czasie

 

Informacje o programie

Licencja Wieczysta
Typ licencji Komercyjna
Ilość stanowisk

1

Wersja językowa polska

 

Wymagania sprzętowe:

 • Windows:
  • Procesor: 2,33 GHz lub szybszy
  • System operacyjny: Windows XP, Windows Server 2008, Windows Vista SP2, 7, 8/8.1
  • Pamięć RAM: 1 GB
 • Mac OS:
  • Procesor: Intel Core Duo 1,83 GHz lub szybszy
  • System operacyjny: Mac OS X 10.6, 10.7 lub 10.8
  • Pamięć RAM: 1 GB
 • Inne:
 • rozdzielczość minimalna 1024×768
 • karta dźwiękowa do odtwarzania lektora i dźwięków z gier (niektóre gry wymagają dźwięku)

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Kupując ten produkt otrzymujesz dodatkowy gratis. Szczegóły w opisie

Kupując ten produkt otrzymujesz dodatkowy gratis. Szczegóły w opisie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej