Zakupy bez konieczności rejestrowania się!
Bezpłatna dostawa: Paczkomaty InPost - od 150 zł | Kurier 48 - od 300 zł | UPS - od 700 zł Facebook

Cognitomniac ADHD + Akademia Umysłu Koncentracja 1

 • 2 599,00 zł

  2 525,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 74,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od:
  2 525,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  2 525,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  2 525,00 zł Poczta Polska Kurier 48 (bezpłatnie)
  2 525,00 zł Firma kurierska (bezpłatnie)
  2 550,00 zł Firma kurierska - Pobranie (+25,00 zł)
 • Kod: harpo_cognito_adhd
Dodaj do mojej listy

Dla kogo ?

Cognitomniac ADHD pakiet stworzony z myślą o dzieciach w wieku szkolnym z zaburzeniem koncentracji i skupienia uwagi, szczególnie z ADHD, ADD. Dzięki zastosowaniu programu użytkownik ćwiczy pamięć, wiedzę o klasyfikacji, abstrahowanie oraz przeszukiwanie tekstu. Przeznaczony jest dla terapeutów, psychologów, pedagogów, nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych którzy poszukują atrakcyjnych form pomocniczych do wykorzystania w swoich terapiach/lekcjach. Pakiet składa się z gotowych zestawów gier. Każda z nich zaczyna się od średniego poziomu trudności. W odróżnieniu od wersji dla autystów, tutaj pojawiają się dodatkowe elementy graficzne i dźwiękowe, które celowo rozpraszają uwagę gracza. Atrakcyjna szata graficzna oraz przyjazny głos lektora zamieniają zwykłe zajęcia w wesołą przygodę oraz ciekawe uzupełnienie codziennej nauki. System powstał w konsultacji z psychologami i pedagogami. Producent współpracuje także z ośrodkami terapeutycznymi, a wszystko po to, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb użytkowników.

 

 

 

Cognitomniac ADHD- inforgrafika

 

 

Jak działa ?

W systemie istnieją 3 role: Terapeuta, Opiekun oraz Gracz. Terapeuta dysponuje profilem zarządzającym, dzięki czemu może regulować wszystkie opcje dostępne w systemie oraz dostosować grę do dysfunkcji poznawczych Gracza, jedocześnie monitorując proces terapeutyczny. Opiekun to panel pośredni między Terapeutą, a Graczem, który zawiera najważniejsze opcje, jednak bez możliwości ustalania ich szczegółów.  Z kolei Gracz, czyli najprostszy panel opcji, może regulować jedynie poziom trudności oraz stymulacji sensorycznej swojej gry.

Poziom trudności gry jest dostosowywany automatycznie do wyników osiąganych przez Gracza. Zdobyte punkty są zapisywane w archiwum, dzięki czemu efekt pracy może być poddany ocenie Terapeuty.

Gry w pakiecie Cognitomniac są zaprogramowane w taki sposób, by mogły z nich korzystać osoby z ograniczeniami motorycznymi. Do obsługi programu można śmiało skorzystać z alternatywnych urządzeń sterujących komputerem, takich jak mysz nagłowna, mysz sterowana ustami, urządzenia typu „eye-tracker”, powiększone trackballe, przyciski. Sterowanie klawiaturowe jest przystosowane do osób niepełnosprawnych dzięki ograniczonej liczbie klawiszy sterujących.

System pozwala na dowolną konfigurację gier za pomocą wielu dostępnych opcji. Dzięki nim możliwe są takie działania jak:

 • Zmiana procedur rozgrywki tak, by ułatwić/ urozmaicić grę,
 • Kontrola stymulacji sensorycznej,
 • Modyfikacja poziomu trudności (np. poprzez kontrolowanie czasu reakcji, liczbę odpowiedzi do wyboru),
 • Kontrolowanie liczby komunikatów tekstowych i werbalnych podczas rozgrywki,
 • Sposób prezentowania wyników gracza oraz dopasowywanie gratyfikacji w czasie gry.

 

Co zawiera pakiet Cognitomniac ADHD?

Pakiet Cognitomniac ADHD zawiera 5 gier: Tablica, Kino, Pranie, Gazeta oraz Neony.

 

 • Tablica – zadanie gracza to zapamiętanie obrazków pojawiających się na ekranie, a następnie znalezienie i zaznaczenie ich w większej grupie. W grze pojawiają się różne kategorie obrazków: dom, zwierzęta, znaki drogowe i flagi, ubrania. Pacjent/ osoba użytkująca rozwija tutaj takie umiejętności jak uwaga i pamięć wzrokowa. Poziom trudności gry reguluje się poprzez określanie czasu ekspozycji lub czasu rozgrywki. Dodatkowym utrudnieniem może być również dodanie dystraktorów.

Cognitomniac Tablica

 

 

 • Kino – gra opiera się na stworzeniu kategorii poznawczej, której można przypisać przedmioty z obrazków.  Zadaniem gracza jest wskazanie przedmiotu pasującego do stworzonej wcześniej kategorii. Gra rozwija myślenie w aspekcie operacyjnym (abstrahowanie, kojarzenie, uogólnianie) oraz uwagę. Poziom trudności polega na wykorzystywaniu przez gracza coraz szerszej wiedzy ogólnej oraz coraz wyższego poziomu abstrakcji.

Cognitomniac Kino

 

 

 • Pranie - przed graczem stoi zadanie polegające na odkryciu zasady porządkującej figury pojawiające się na planszy, a następnie uzupełnienie przyjętego schematu brakującą figurą. Gra rozwija przede wszystkim myślenie operacyjne, w tym abstrahowanie, kojarzenie, uogólniane oraz uwagę  Poziom trudności przejawia się coraz trudniejszymi figurami oraz coraz bardziej skomplikowanymi regułami porządkującymi.

Cognitomniac Pranie

 

 

 • Gazeta – zadaniem gracza jest znalezienie tekstu wzorcowego (litery/ liczby/ znaki) wśród grupy podobnych bodźców. W gazecie pojawiają się bodźce prawidłowe oraz bodźce zakłócające. Gracz znajduje zapamiętane przez siebie znaki przeszukując zawartość tekstu. Gra ćwiczy odszukiwanie odpowiedniego sygnału zakłócanego przez szumy, rozwija percepcję wzorkową, ćwiczy umiejętność przeszukiwania oraz pamięć operacyjną.

Cognitomniac Gazeta

 

 

 • Neony - rozgrywka polega na rozpoznaniu przez gracza koloru lub treści napisu wyświetlanego na planszy. Dodatkowe utrudnienie polega na tym, że nazwy kolorów dla „zmyłki” wyświetlone są w innych barwach niż sugeruje ich nazwa. Gra rozwija elastyczność uwagi, szybkość przetwarzania informacji, czujność, percepcję wzrokową, płynność poznawczą oraz kontrolę wykonawczą. Uczą również znajomości kolorów.

Cognitomniac Neony

 

 

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Kup dziś w Arante a otrzymasz program komputerowy Akademia Umysłu - Koncentracja 1 - doskonałe uzupełnienie produktu Cognitomniac ADHD

Akademia Umysłu - Koncentracja - gratis

 

U nas także transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży dla szkół i placówek edukacyjnych więc, staramy się spełniać indywidualne potrzeby.

 

Dlaczego warto ?

Cognitomniac ADHD to ciekawa alternatywa dla zwykłej terapii oraz codziennej nauki. Pakiet gier dostępnych w systemie daje szerokie spektrum zastosowań zarówno dla Terapeuty, jak i Gracza. Przed Terapeutą otwiera się szereg opcji oraz modyfikacji, które może dopasować indywidualnie do każdego z pacjentów – w tym przypadku do dzieci z zaburzeniem ADHD, ADD itp. Pakiet to doskonała opcja dla dzieci, które mają problemy z koncentracją oraz skupieniem. Dzięki dostępnym grom, użytkownik ma szansę na poprawę tych aspektów. Ćwiczenia z udziałem bodźców zakłócających trenują u użytkownika podzielność uwagi oraz skupienie w rozpraszającym środowisku. Program znajdzie swoje zastosowanie w ośrodku terapeutycznym, szkole, a nawet w domowym zaciszu.

 

 • Terapia za pomocą specjalistycznych gier komputerowych jest atrakcyjna dla pacjenta

 • W rękach świadomego terapeuty jest bardzo efektywnym narzędziem terapeutycznym

 • Podział na role pozwala przenieść terapię poza gabinet terapeuty, dzięki czemu pacjent może pracować sam pod nadzorem opiekuna

 • Szeroka elastyczność ustawienia parametrów pozwala na optymalne dostosowanie do potrzeb pacjenta i indywidualizację terapii

 • Ze wzrostem kompetencji pacjenta wzrasta poziom trudności aby stale podnosić jego umiejętności

 • Analiza wyników w formie graficznej ułatwia terapeucie podejmowanie decyzji w kwestii dostosowania terapii

 • Forma gier dostosowana jest do wymagań osób wymagających terapii – nie występuje przestymulowanie

 • W każdej grze występują dystraktory – dodatkowe elementy graficzne i dźwiękowe, które mają rozpraszać graczy i odwracać uwagę od rozwiązywanego zadania. Takie rozwiązanie uczy skupienia uwagi na celu

 

Wymagania sprzętowe:

 • Windows:
  • Procesor: 2,33 GHz lub szybszy
  • System operacyjny: Windows XP, Windows Server 2008, Windows Vista SP2, 7, 8/8.1
  • Pamięć RAM: 1 GB
 • Mac OS:
  • Procesor: Intel Core Duo 1,83 GHz lub szybszy
  • System operacyjny: Mac OS X 10.6, 10.7 lub 10.8
  • Pamięć RAM: 1 GB
 • Inne:
 • rozdzielczość minimalna 1024×768
 • karta dźwiękowa do odtwarzania lektora i dźwięków z gier (niektóre gry wymagają dźwięku)

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Kupując ten produkt otrzymujesz dodatkowy gratis. Szczegóły w opisie

Kupując ten produkt otrzymujesz dodatkowy gratis. Szczegóły w opisie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Dodatkowe informacje na temat produktu:

W ofercie posiadamy również inne programy z serii Cognitomniac, m.in.: Cognitomniac Myślenie oraz Cognitomniac Autyzm.
Nasza oferta to również inne programy do terapii: eduSensus Obrazkowy Słownik Tematyczny, Multimedialna Rehabilitacja Afazji.
Jeżeli dziecko ma problemy z prawidłowym rozwojem może skorzystać z programu: Wspomaganie rozwoju - pakiet profesjonalny, dla szkół natomiast ciekawy rozwiązaniem będzie program Postawa i Ruch
Możesz przeglądnąć całą ofertę programów logopedycznych lub programów terapeutycznych.

 

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Jak się bawić klockami Cuisenaire’a? Sprawdź 6 zabaw z wykorzystaniem klocków Cuisenaire’a

Jak się bawić klockami Cuisenaire’a? Sprawdź 6 zabaw z wykorzystaniem klocków Cuisenaire’a

15-04-2021
Klocki Cuisenaire’a, zwane także kolorowymi liczbami lub liczbami w kolorach, to zbiór 10 klocków. Jak się nimi bawić? W jakich zabawach można je wykorzystać?

więcej

Jak oduczyć autystyczne dziecko gryzienia?

Jak oduczyć autystyczne dziecko gryzienia?

09-04-2021
Twoje dziecko gryzie siebie i inne dzieci? Zobacz skuteczne rozwiązania problemu z gryzieniem. Poznaj także odpowiedź na pytania: Dlaczego dziecko gryzie? Jak oduczyć autystyczne dziecko gryzienia siebie i innych?

więcej

Czy wiesz dlaczego warto rozwijać umiejętność kategoryzowania?

Czy wiesz dlaczego warto rozwijać umiejętność kategoryzowania?

06-04-2021
Kategoryzacja to proces poznawczy, umiejętność polegająca na dostrzeganiu cech wspólnych i różnych. Co dają ćwiczenia kategoryzacji? Sprawdź!

więcej