CLASSIC WORLD Drewniane klocki do nawlekania - Kształty geometryczne 21 el. - OUTLET

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Classic World
 • Kod producenta: 6927049053801

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 39,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 45,00 zł

  35,99 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 45,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 9,01 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 51,89 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  51,89 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

 

OSTATNIE SZTUKI 

 

Dla kogo?

CLASSIC WORLD Drewniane Klocki do Nawlekania Kształty Geometryczne 21 elementów dla dzieci 18 miesięcy+

Wielofunkcyjne klocki CLASSIC WORLD to zabawka dla małych architektów, konstruktorów oraz artystów. Dzięki możliwości budowania i nawlekania, każde dziecko znajdzie swój ulubiony sposób wykorzystania drewnianych elementów. Może z nich tworzyć miasta, mosty i mury oraz nawlekać klocki jak koraliki, komponując oryginalne naszyjniki, węże czy geometryczne dżdżownice. Zabawa klockami CLASSIC WORLD to doskonałe ćwiczenie wyobraźni i kreatywności.

Zestaw 21 drewnianych elementów to świetna pomoc dydaktyczna w trakcie nauki matematyki oraz barw. Dzięki kolorowym klockom w kształcie figur geometrycznych, dziecko zdobywa nowe umiejętności: rozróżniania i nazywania kształtów oraz kolorów. Rozwija funkcje poznawcze oraz doskonali kompetencje językowe w zakresie nowych słów.

Drewniane kształty geometryczne to zabawka wielopokoleniowa, znajdująca się niemal w każdym domu. Zestaw CLASSIC WORLD wyróżnia się na tle tradycyjnych drewnianych klocków możliwością nawlekania elementów. Poprzez to w różnorodny sposób stymuluje motorykę małą oraz koordynację ręka-oko. Dzięki układaniu i nawlekaniu, dziecko doskonali ruchy nadgarstka, zwinność palców i zręczność, na skutek czego łatwiej wdraża się do czynności samoobsługowych.

Zabawa klockami CLASSIC WORLD może oddziaływać terapeutycznie na małych architektów, gdyż daje im możliwość wyciszenia się i opanowania emocji. Posłuży zarówno w zabawie indywidualnej, jak i grupowej.

Zestaw CLASSIC WORLD do nawlekania został wykonany z naturalnych materiałów: lakierowanego drewna pomalowanego nietoksycznymi farbami. Jest w 100% biodegradowalny, więc zabawa nim stanowi świetny pretekst do poruszenia kwestii ekologicznych z nieco starszymi dziećmi.

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój funkcji poznawczych: poznanie kształtów i kolorów

Drewniane klocki CLASSIC WORLD umożliwiają przyswojenie zagadnień matematycznych w zakresie geometrii. Bawiąc się z dzieckiem, wymieniaj nazwy figur: trójkąta, koła, kwadratu, prostokąta i trapezu. Dzięki temu najmłodsi utrwalą nowe wiadomości i nauczą się rozpoznawać kształty, segregować je i nazywać. Mogą tworzyć nowe figury, dzięki czemu rozwiną wyobraźnię i kreatywność.

Dodatkowo nawlekane elementy występują w różnych kolorach, poprzez co możesz wprowadzić małych konstruktorów w świat barw i ich odcieni.

Połączenie nauki i zabawy to najlepszy sposób na rozwój funkcji poznawczych i wzbudzenie ciekawości u dzieci.

 

Klocki dla dzieci do nawlekania będą niezastąpione podczas nauki brył geometrycznych

 

 • Rozwój fizyczny dziecka: motoryka, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Rozwój motoryki małej to jeden z podstawowych obszarów w trakcie pierwszych lat życia. Dzięki sprawności palców i dłoni, najmłodsi zdobywają szereg umiejętności związanych z samoobsługą oraz nauką. Należą do nich m.in.: samodzielne posługiwanie się sztućcami, mycie zębów, wkładanie ubrań i butów, zawiązywanie sznurowadeł. To motoryka mała odpowiada za poprawny uchwyt przyborów plastycznych i operowanie nimi, za prowadzenie ręki w trakcie pisania. Sprawne manualnie dziecko wolniej się męczy przy tych czynnościach i wykonywanie ich nie sprawia mu kłopotu. 

Zabawki w formie przewlekanek są jednym z lepszych sposobów na stymulowanie motoryki małej. Dzięki temu, że najmłodsi użytkownicy muszą precyzyjnie wycelować sznurek w otwór klocka, trenują chwyt pęsetowy (palec wskazujący-kciuk) oraz zręczność i uwagę. Takie ćwiczenia doskonali ruchy nadgarstka, rozwija mięśnie i uczy dziecko prowadzić rękę w trakcie pisania. 

Dodatkowym atutem przewlekanek jest nieustanna stymulacja koordynacji wzrokowo-ruchowej. Polega ona na zsynchronizowaniu ruchu rąk z okiem. Dzięki temu dziecko łatwiej się uczy pisać i czytać. Ponadto jest sprawniejsze fizycznie, nie ma problemów z ćwiczeniami gimnastycznymi, grą w piłkę czy jazdą na rowerze. Jego ruchy są skoordynowane i pewniejsze, co wpływa na całościowy rozwój psychomotoryczny. 

Właściwa stymulacja motoryki przyczynia się do szybszego rozwoju mowy, gdyż części mózgu odpowiadające za artykulację i ruch dłoni, znajdują się blisko siebie. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko sprawnie opanowało mówienie, pisanie i czytanie - trenuj jego rączkę oraz koordynację m.in. poprzez zabawę w nawlekanie. 

Klocki do nawlekania CLASSIC WORLD umożliwiają ćwiczenie motoryki nie tylko poprzez czynność nawlekania, ale również układania ich w tradycyjny sposób. Mali architekci mogą tworzyć różnorodne budowle a poprzez dopasowywanie kształtów do siebie, manipulowanie poszczególnymi elementami, również doskonalą prawidłowy chwyt, precyzję i uważność. Dzięki tej zmiennej aktywności, zabawa klockami CLASSIC WORLD nie ma końca!

Drewniana nawlekanka dla dzieci powyżej 2 roku życia

 • Rozwój osobisty - kształtowanie charakteru

Zabawa klockami umożliwia trenowanie cierpliwości, mierzenie się z porażką i celebrowanie zwycięstw. Dzięki temu dziecko uczy się w odpowiedni sposób wyrażać swoje uczucia. To przygotowuje je do życia w społeczeństwie, przyzwyczaja do norm i respektowania ich. 

Mały architekt, konstruując swoje budowle, trenuje również determinację i przekonuje się, że do osiągnięcia sukcesu potrzebne jest samozaparcie oraz uważna praca. Poprzez to uczy się odpowiedzialności. 

Klocki CLASSIC WORLD do budowania i nawlekania to świetna zabawka do wspomagania rozwoju osobistego dziecka, kształtowania jego charakteru oraz ćwiczenia wytrwałości.

 

Klocki drewniane rozwiną nie tylko kreatywność, ale także nauczą cierpliowści

 

 • Świadomość ekologiczna - ochrona i bezpieczeństwo

Drewniane klocki CLASSIC WORLD to ekozabawki skierowane nawet dla najmłodszych dzieci. Są całkowicie biodegradowalne, a poprzez to przyjazne dla środowiska. Ponadto CLASSIC WORLD to gwarancja naturalnych i hipoalergicznych materiałów. Dzięki temu klocki są bezpieczne i nieszkodliwe również dla wrażliwej skóry dziecka. 

Przekazując swoim podopiecznym wartości ekologiczne, uczysz je dbania o środowisko naturalne. 

 

Przeplatanka wykonana z wysokiej jakości drewna

 

Nawlekanie klocków i tworzenie z nich wzorów oraz tradycyjne zabawy konstruowania budowli to bardzo dobry sposób na wyciszenie dziecka. Czasami po trudnym dniu w żłobku, przedszkolu lub szkole albo po dużej aktywności fizycznej, najmłodsi potrzebują chwili wytchnienia. Mogą wtedy zregenerować się i nabrać sił. Klocki umożliwiają zabawę w ciszy i skupieniu, dzięki czemu relaksują i odprężają. Jest to również pomocne w trakcie pracy terapeutycznej z dzieckiem nadpobudliwym lub mającym problem z opanowaniem emocji. Budowanie i nawlekanie, które proponuje CLASSIC WORLD, to czynności pozwalające skupić się na konkretnym zadaniu i wyłączyć na bodźce zewnętrzne. Dziecko ma szansę przemyśleć trudną dla niego sytuację, zrozumieć swoje uczucia lub przygotować się do bardziej aktywnych ćwiczeń. 

Nawlekane klocki CLASSIC WORLD to świetny sposób na wyciszenie dziecka przed snem.

 

Drewniane zabawki edukacyjne sprawdzą się także podczas zabaw grupowych

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 20 klocków i sznurek.

Nawlekanie wpłynie pozytywnie na rozwój motoryki małej

Główne informacje

Wiek: 18 miesięcy+

Materiał wykonania: drewno

Wymiary produktu: 57,5 x 3 x 3 cm

Waga: 0,47 kg

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej