Ciało ludzkie. Dwustronne magnesy

 • 115,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Ciało ludzkie – dwustronne magnesy to środek niezbędny w pracowni biologicznej. Przydatny może być również na lekcjach u dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Składa się z 17 dużych elementów, jest łatwy do złożenia. Pomaga uczniom w poznaniu swojego ciała w atrakcyjny sposób. Ciało człowieka jest w nim przedstawione w formie magnetycznych puzzli. Z jednej strony przedstawiony jest układ kostny, a z drugiej główne narządy i grupy mięśni. Dzięki temu dziecko może poznać wygląd i rozmieszczenie kości, mięśni, najważniejszych żył i organów w swoim organizmie.

Dla najmłodszych dzieci może być narzędziem wspomagającym kształtowanie orientacji w schemacie ciała i przestrzeni. Do zestawu dołączony jest wielojęzyczny przewodnik z ćwiczeniami.

 

 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Produkt przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.

87-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa2 Wyposażenie szkół podstawowych

Produkt przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Środek może być wykorzystywany do ćwiczeń z zakresu motoryki małej.

49-od-5-roku-zycia Powyżej 5 roku życia

Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 5 roku życia.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Percepcja wzrokowa

Środek może być wykorzystywany do ćwiczeń z zakresu percepcji wzrokowej.

33-nauka-ksztaltow-geometria Kształtowanie umiejętności matematycznych

Środek jest świetną pomocą do ćwiczeń z zakresu orientacji w schemacie ciała i przestrzeni.

 

Dlaczego warto?

 • Zapoznanie się z budową ciała człowieka oraz porównanie wyglądu układu kostnego i mięśniowego

Dzięki magnetycznym puzzlom dzieci mogą zapoznać się z rodzajami, wyglądem i rozmieszczeniem kości w ciele człowieka, a także poznać ich funkcje. Mogą również gromadzić wiadomości na temat wyglądu, rozmieszczenia i funkcji głównych narządów ludzkiego ciała oraz mięśni. Rozdzielenie na część przedstawiającą kości oraz część przedstawiającą mięśnie umożliwia dzieciom porównanie obu stron, oraz przyswojenie wiedzy w sposób łatwiejszy i bardziej atrakcyjny.

 

Ciało ludzkie model dla dzieci powyżej 5 roku życia

 

 • Kształtowanie orientacji w schemacie ciała

Magnetyczne puzzle to doskonałe narzędzie przydatne do pracy z młodszymi dziećmi podczas kształtowania podstawowych pojęć matematycznych. Bardzo ważnym elementem jest właściwe ukształtowanie orientacji w schemacie ciała. Przy pomocy magnesów dziecko może utrwalić sobie nazwy poszczególnych części ciała, wskazywać je na własnym ciele lub na modelu, rozróżniać stronę lewą i prawą.

 

 • Kształtowanie orientacji przestrzennej

Za pomocą magnetycznych puzzli można również wykonywać ćwiczenia z zakresu orientacji przestrzennej. Mogą one ułatwić dzieciom zrozumienie pojęć takich, jak: „góra”, „dół”, „prawo”, „lewo”, „nad”, „pod”, „obok”, „przy”, „za”, „przód”, „tył”.

Cialo czlowieka dla dzieci układania

 • Rozwijanie słownictwa związanego z ciałem ludzkim

Zarówno młodsze, jak i nieco starsze dzieci mogą z pomocą magnesów rozwinąć i utrwalić słownictwo związane z ciałem człowieka. Najmłodsze dzieci mogą utrwalać słowa typu: „głowa”, „tułów”, „ręka”, „noga”, natomiast starsze wersję bardziej rozwiniętą: „serce”, „płuca”, „mózg”, „wątroba”, „jelita” itp.

 


Pomysły na zabawę


 • Dopasuj organy we właściwe miejsce – utrwalanie nazw organów oraz ich rozmieszczenia w ciele człowieka, ćwiczenia z zakresu percepcji wzrokowej

Zabawa ta może mieć dwie wersje. W wersji łatwiejszej, przeznaczonej dla młodszych dzieci, uczeń dostaje planszę z sylwetką ciała człowieka oraz ilustracje przedstawiające organy. Zadaniem dziecka jest dopasowanie ilustracji do właściwego miejsca na sylwetce. Aby ułatwić dziecku zadanie, ilustracje powinny mieć taki kształt, aby dopasowywały się do konturów sylwetki i nie wychodziły poza nie. Trudniejsza wersja tego zadania polega na tym, żeby zamiast obrazków dopasować karteczki z nazwami.

 

 • Dopasuj nazwę organu do jego funkcji – utrwalanie nazw organów i ich funkcji

Uczeń otrzymuje 2 komplety karteczek. Pierwszy komplet zawiera nazwy organów, natomiast drugi opis funkcji, jakie pełnią one w ciele człowieka. Zadaniem ucznia jest dopasowanie opisu funkcji do właściwej nazwy.

 

Model ciało człowieka dla dzieci doskonale sprawdzi się w szkole

 

 • Dopasuj prawidłowy opis do organu – utrwalanie nazw organów i ich funkcji, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia

Dziecko otrzymuje 2 wersje opisu funkcji danego organu. Jedna z nich jest prawidłowa, druga zaś fałszywa. Zadaniem dziecka jest wskazanie właściwego opisu.

 

 • Nazywanie części ciała oraz wskazywanie ich na modelu oraz własnym ciele – kształtowanie orientacji w schemacie ciała, utrwalanie słownictwa związanego z ciałem

Jest to zadanie przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Może mieć ono dwie wersje. W pierwszej wersji nauczyciel lub rodzic wskazuje część ciała, a dziecko podaje jej nazwę. W drugiej wersji nauczyciel lub rodzic zadaje pytania typu: „gdzie jest głowa?”, a dziecko pokazuje część ciała, o której mowa.

Cialo ludzkie gra dla dzieci

 • Określanie położenia organów – ćwiczenia orientacji przestrzennej, percepcji wzrokowej, utrwalanie słownictwa związanego z budową ciała

Jest to zadanie mające na celu utrwalenie określeń związanych z położeniem przedmiotów względem siebie: „nad”, „pod”, „lewo”, „prawo”, „przed”, „za”, „obok”. Nauczyciel zadaje dziecku pytanie typu: „gdzie znajduje się wątroba”, a dziecko wskazuje jej położenie na modelu.

 

Co zawiera?

 • Ciało ludzkie: dwustronne magnesy (17 elementów)

 • Wielojęzyczny przewodnik z ćwiczeniami

 

Główne informacje

Wielkość: ok. 91,5 cm

Ilość elementów: 17

Produkt przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 5 roku życia.

Układanka ciało człowieka dla dzieci - wymiary

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej