Chodzik zespołowy (4 pary) (Team Walker)

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: EDUPLAY
 • Kod producenta: 4713597006275

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 269,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 579,00 zł

  509,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 579,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 70,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 509,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  509,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Chodzik zespołowy - 4 pary (Team Walker) dla dzieci 3 lata+

Już od wieku przedszkolnego dziecko odczuwa zwiększoną potrzebę ruchu. Wynika to z jego naturalnego rozwoju i kształtowania się zdolności psychomotorycznych. By dać najmłodszym okazję do aktywności fizycznej o każdej porze roku, warto pomyśleć o Chodziku zespołowym od Eduplay.

Chodzik Team Walker to zabawka składająca się z 4 par nart, które można ze sobą łączyć w dowolnych konfiguracjach lub stosować pojedynczo. Dopasowane zapięcia zapewniają komfort małym i dużym stopom, a długie uchwyty ułatwiają skoordynowanie ruchów całego zespołu. Powierzchnia nart ma właściwości antypoślizgowe, jest trwała i bezpieczna w użytkowaniu. Chodzik od Eduplay to zabawka dla całej rodziny, z niej się po prostu nie wyrasta!

Team Walker Eduplay zapewnia doskonałą stymulację zmysłu równowagi. Pozwala trenować koordynację ciała oraz motorykę dużą. Pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny dziecka i jest świetną alternatywą dla wszelkich zabawek elektronicznych, smartfonów czy gier komputerowych.

Jeśli nie wiesz, jak zorganizować dziecku czas po powrocie z przedszkola lub szkoły, Chodzik Eduplay pomoże Ci dostarczyć mu odpowiednią dawkę ruchu. Świetnie sprawdzi się w większych pomieszczeniach w domu, na tarasie, w ogródku czy na plaży. Urozmaici imprezy plenerowe, przyjęcia urodzinowe Twojej pociechy oraz zajęcia gimnastyczne w placówkach oświatowych. Użyty jako gra zespołowa w pozytywny sposób wpłynie na integrację uczestników i zapewni im sporą dawkę dobrej zabawy!

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój fizyczny: motoryka duża, równowaga, koordynacja, zwinność, zręczność

Zestaw 4 nart używany w grupie lub podczas ćwiczeń indywidualnych w pozytywny sposób wpływa na motorykę dużą dziecka, zmysł równowagi oraz koordynację całego ciała - w tym prawidłową współpracę na linii ręka - oko - noga oraz aktywizację prawej i lewej półkuli mózgu.

Harmonijny rozwój motoryki dużej powinien stanowić priorytet dla każdego rodzica. Dzięki ogólnej sprawności ruchowej dziecko lepiej poradzi sobie z bardziej precyzyjnymi ruchami, jak np. wkładanie butów, jedzenie sztućcami, szczotkowanie zębów, pisanie i rysowanie. Poprzez stymulowanie motoryki dużej wpływa się korzystnie na układ nerwowy dziecka.

Firma Eduplay zadbała o to, by najmłodsi w ciekawy sposób rozwijali zdolności ruchowe. Chodzik zespołowy wpływa na poprawianie ogólnej kondycji fizycznej. W trakcie zabawy najmłodsi wykorzystują mięśnie zapewniające utrzymanie prawidłowej postawy i wykonywanie podstawowych dużych ruchów, jak np. chodzenie i bieganie. 

Dzięki Chodzikowi Eduplay Twoja pociecha może w formie zabawy rozwijać zmysł równowagi znajdujący się w układzie przedsionkowym. To pozwala skoordynować ciało a przez to wpływa na zwinność i zręczność malucha. Oprócz tego w trakcie ćwiczeń fizycznych z zestawem nart Eduplay Twoja pociecha usprawnia orientację przestrzenną, poczucie rytmu, zdolność sprzężenia, czucie mięśniowe i pamięć ruchową. Dodatkowo ćwiczy koordynację ręka - oko - noga. Są to ważne kwestie dla prawidłowego rozwoju dziecka, jego samodzielnego funkcjonowania oraz nauki pisania i czytania.

Gdy maluch ma zaburzoną motorykę, nie potrafi poruszać się w sposób efektywny i kontrolowany. Gorzej radzi sobie z prostymi czynnościami samoobsługowymi jak np. wkładanie ubrań. Jest mniej sprawne od rówieśników, co uwidacznia się w trudnościach z bieganiem, skakaniem, łapaniem piłki oraz jazdą na rowerze. To może prowadzić do zaniżonej samooceny i izolowania się dziecka od grupy.

 

 

 • Rozwój osobisty: wspólna zabawa

Zabawy ruchowe pomagają nie tylko pracować nad kondycją fizyczną, ale również pozwalają na polubienie sportu, czerpanie satysfakcji z jego uprawiania oraz odstresowanie się i poprawę nastroju.

Aktywność z Chodzikiem zespołowym pobudza produkcję endorfin oraz neurotrofin, dostarcza małym sportowcom wiele radości i pozytywnie wpływa na ich samopoczucie. Dodatkowo integruje grupę rówieśniczą i buduje pozytywną więź.

Z Chodzikiem Eduplay Twoja pociecha się nie nudzi! Może aktywnie spędzać czas w domu i na świeżym powietrzu

 

Chodzik zespołowy (4 pary) (Team Walker)

 

 • Rozwój społeczny: komunikacja, współdziałanie, rywalizacja

Bawiąc się w grupie, mali sportowcy rozwijają umiejętności interpersonalne. Uczą się współpracy, wzajemnego szacunku oraz przestrzegania zasad. By pójść do przodu na Chodziku zespołowym Eduplay, muszą znaleźć sposób na dopasowanie do siebie kroku. To daje im szansę na usprawnianie komunikacji i słuchania innych.

Dodatkowo w trakcie zawodów sportowych, mali użytkownicy zestawu nart zespołowych uczą się zdrowej rywalizacji i poznają zasady fair play. Taka praca zespołowa uczy ich kreatywności, daje motywację do pokonywania trudności i pozytywnie wpływa na emocje. Dziecko uczy się przegrywać w przyjaznych dla siebie warunkach i wyciągać z tego wnioski. Jest pewniejsze siebie i rozumie, że nie zawsze musi być na podium. Dzięki temu w przyszłości potrafi pracować na swój sukces i nie zniechęca się drobnymi potknięciami.

 

Chodzik zespołowy (4 pary) (Team Walker)

 


Pomysły na zabawę


 • Marsz czwórkami: równowaga, praca w grupie, integracja

By ćwiczyć zmysł równowagi oraz dać dzieciom okazję do świetnej zabawy, warto zaproponować marsz czwórkami. Trudniej dopasować się do grupy niż tylko do jednej osoby, więc to ćwiczenie wpływa na integrację zawodników i ich umiejętność współpracy. 

Jeśli masz tylko jedną czwórkę dzieci, wyznacz im trasę i kibicuj w jej przejściu. Jeśli więcej - możesz mierzyć czas każdej drużynie, by wyłonić zwycięzcę. 

Ta gra świetnie nadaje się na przyjęcia urodzinowe, pikniki, zabawy integracyjne w przedszkolu lub szkole.

 

 • Wyścigi w parach: rywalizacja, koordynacja, równowaga

Doskonałym sposobem na ćwiczenie koordynacji ruchowej i równowagi jest wyścig w parach. Zaplanuj trasę, możesz urozmaicić ją przeszkodami, np. rozstawić kołki do slalomu. Ścigają się dwie pary małych sportowców. Wygrywa ta, która pierwsza dobiegnie do mety. 

Wyścig w parach jest idealny na przyjęcia urodzinowe na świeżym powietrzu, zabawę grupy przyjaciół w ogrodzie i na plaży lub jako gra zespołowa w przedszkolu i szkole.

 

Chodzik zespołowy (4 pary) (Team Walker)

 

 • Tor przeszkód - zabawa indywidualna: sprawność fizyczna, koordynacja, zręczność i zwinność

Ustaw z dzieckiem tor przeszkód, np. pachołki do omijania slalomem lub okrążania, dodatkowe przeszkody itp. Wyznacz trasę do przejścia. 

Zabawa polega na jak najszybszym pokonaniu toru na nartach - najlepiej bez upadku i naruszenia przeszkód. Mierz dziecku czas, by zmotywować je do wysiłku fizycznego oraz doskonalenia zręczności i zwinności.

Ta forma nadaje się do ćwiczeń ruchowych w domu i na świeżym powietrzu. Może być zabawą dla jednego dziecka lub kilkorga uczestników, przy czym każdy z nich trenuje pojedynczo. 

 

 • Wyścigi sztafetowe: kondycja fizyczna, równowaga, koordynacja

Zasady sztafety: wyznacz trasę biegu i 4 stacje: start, I zmianę, II zmianę i metę. 

Do zabawy potrzebujesz minimum 6 zawodników (dwie drużyny po 3 zawodników) minimum 2 pary nart (uczestnicy mogą je sobie przekazywać, co dodatkowo utrudni wyścig, ale też zapewni im wiele zabawy).

Pierwsi zawodnicy (po jednym z każdej drużyny) ruszają z linii startu i pokonują trasę do I zmiany. Gdy dobiegną do zawodnika ze swojej drużyny, przekazują mu narty. Ten je zakłada i biegnie do II stacji. Tam następuje powtórka: przekazanie i założenie nart oraz bieg do mety. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza przekroczy jej linię.

W zależności od liczby uczestników i posiadanych kompletów nart, możesz modyfikować tę zabawę i dobrać dzieci w pary, trójki lub czwórki.

Jeśli w sztafecie biorą udział mniejsi sportowcy, mogą czekać na stacjach z założonymi nartami. Wtedy zawodnik dobiegający do I i do II stacji dotyka ramienia czekającego zmiennika, by ten mógł ruszyć dalej. 

Zabawa uczy zdrowej rywalizacji, rozwija zdolności ruchowe dziecka i zapewnia przy tym mnóstwo radości. Świetnie nadaje się dla większej grupy rówieśników - na przyjęciach plenerowych, festynach, piknikach oraz zajęciach wychowania fizycznego w szkołach.

Chodzik zespołowy (4 pary) (Team Walker)

Co zawiera?

Zestaw zawiera 4 pary nart, regulowane paski umożliwiające przypięcie do stóp w dowolnym rozmiarze.

Kolor chodziku wysyłany losowo w zależności od dostępności na magazynie.

 • Istnieje możliwość łączenia kilku zestawów.

 

Główne informacje

Wiek: 3 lata+

Materiał wykonania: PE

Wymiary: 39,5 x 12,5 x 2,5 cm

Certyfikat europejski CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej