BOX Wielofunkcyjny

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BUU
 • Kod producenta: 5907688779424

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 223,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 223,00 zł

  203,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 223,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 20,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 203,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  203,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Box wielofunkcyjny to zestaw składający się z kilku elementów, m.in. z planszy, żetonów, patyczków, szczypiec oraz kulek w poręcznym i wygodnym worku do ich przechowywania. Wszystko znajduje się w drewnianym pudełku, które również służy do zabawy.

Gra poszczególnymi akcesoriami Boxu wielofunkcyjnego to najlepsze połączenie nauki i zabawy. Daje możliwość wykorzystania całości lub poszczególnych elementów w różnoraki sposób. Dzięki temu zapewnia stymulującą zmysły rozrywkę zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.

Box wielofunkcyjny to doskonałe narzędzie to stymulowania motoryki małej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wykonując zadania ze wszystkich planszy, dziecko usprawnia rękę piszącą, ćwiczy nadgarstek oraz siłę nacisku, przez co Box ułatwia i uatrakcyjnia terapię ręki. Może być wykorzystywany do poprawy jakości pisma dziecka lub wdrażania go do wykonywania ruchów pisarskich i ćwiczeń grafomotorycznych.

Elementy Boxu wielofunkcyjnego świetnie nadają się do nauki liczenia oraz wprowadzenia najmłodszych w świat pojęć matematycznych, takich jak liczba parzysta i nieparzysta, rachunek, ilość, większy - mniejszy.

Dzięki swoim dydaktycznym właściwościom, Box wielofunkcyjny wzbogaci salę lekcyjną w przedszkolu oraz edukacji wczesnoszkolnej. Będzie też świetną pomocą w gabinecie  terapeuty.

Zestaw wykonano z wysokiej jakości drewna, dzięki czemu jest bezpieczny dla dzieci, przyjemny w dotyku, łatwo utrzymać go w czystości i posłuży wielu pokoleniom.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój fizyczny: motoryka mała, zręczność, precyzja ruchów, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Gra w sortowanie z jedną z planszy Boxu wielofunkcyjnego pozwala na trenowanie zręczności dziecka. Znajdujące się w zestawie szczypce są dopasowane do rozmiaru kulek, dzięki czemu można je z ich pomocą przenosić. Podobnie jak krążki o różnej wielkości.

Zachęcaj młodszych graczy do chwytania kulek lub krążków a później przenoszenia ich w wybrane miejsca na planszy. Starszym dzieciom zaproponuj zabawę szczypcami, by z ich pomocą manipulowały wybranymi kulkami oraz krążkami i przenosiły je do otworów.

Również sam proces liczenia i wkładania patyczków w otwory pomaga ćwiczyć sprawność ręki oraz dokładność ruchów.

Czynności te usprawniają motorykę małą i stymulują mięśnie ręki piszącej. Doskonalą precyzyjny chwyt i zręczność. Wpływają na zdolności manualne dziecka, m.in. w zakresie posługiwania się nożyczkami czy czynności samoobsługowych takich jak zapinanie guzików, zawiązywanie sznurowadeł, wkładanie ubrań. Dodatkowo usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową. Polega ona na zsynchronizowaniu ruchu rąk z okiem. Dzięki temu dziecko łatwiej się uczy pisać i czytać. Ponadto jest sprawniejsze fizycznie, nie ma problemów z ćwiczeniami gimnastycznymi, grą w piłkę czy jazdą na rowerze. Jego ruchy są skoordynowane i pewniejsze, co wpływa na całościowy rozwój psychomotoryczny. 

Znajdujące się w Boksie wielofunkcyjnym plansze ze szlaczkami pozwalają na ćwiczenie ruchów pisarskich i łuków dłoni. Świetnie zastąpią tradycyjne ćwiczenia i uatrakcyjnią zdobywanie nowych umiejętności przez dzieci uczące się pisania.

Świadomie stymulowana motoryka mała odpowiada za równowagę całego organizmu i ma znaczący wpływ na edukację dziecka. Przygotowuje je do pisania i zmniejsza męczliwość ręki. To z kolei obniża ryzyko problemów grafomotorycznych i poprawia estetykę pisma.

Właściwa stymulacja motoryki przyczynia się do szybszego rozwoju mowy, gdyż części mózgu odpowiadające za artykulację i ruch dłoni, znajdują się blisko siebie. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko sprawnie opanowało mówienie, pisanie i czytanie - trenuj jego rączkę oraz koordynację od najwcześniejszych miesięcy m.in. poprzez zabawę w sortowanie lub manipulowanie. Wykorzystasz do tego patyczki i krążki z Boxu wielofunkcyjnego.

Wieczko pudełka również można wykorzytać do zabawy. Zawiera ono otwory i wygrawerowaną kratownicę. Okrągłe otwory wykorzystasz do ćwiczeń na 2 ręcę - wkładaj jednocześnie kulki od środka na zewnątrz i odwrotnie. Otwory w rogach wieczka wykorzystasz z kolei do ćwiczenia orientacji przestrzennej. Kratę, która znajduje się na płycie możesz użyć do układania z klocków odbicia lustrzanego.

 

 • Terapia ręki: prawidłowy chwyt, siła nacisku, płynność ruchów

Box wielofunkcyjny to idealne narzędzie do prowadzenia terapii ręki ze starszym dzieckiem, które ma problemy z pisaniem. Dzięki szczypcom, kulkom i krążkom użytkownik trenuje różne rodzaje chwytów i dysocjację palców. Doskonali opozycję kciuka w stosunku do innych palców i uczy się prawidłowego trzymania narzędzia pisarskiego.

Zabawa poszczególnymi planszami pozwala na ćwiczenie siły nacisku i wyeliminowanie męczliwości ręki spowodowanej zbyt mocnym przyciskaniem długopisu.

Wodzenie palcem lub szczypcami za kulką upłynnia ruchy nadgarstka i łuk dłoni oraz doskonali koordynację ręka-oko. Dzięki temu pismo jest wyraźniejsze a dziecko łatwiej trzyma się liniatury.

 

 

 • Wiedza: nauka liczenia, rozróżnianie liczb parzystych i nieparzystych, dodawanie i odejmowanie, większy - mniejszy

Znajdujące się w Boksie wielofunkcyjnym krążki oraz patyczki doskonale zastąpią liczydło i wspomogą starsze oraz młodsze dzieci w nauce matematyki.

Dopasowując krążki do otworów w planszy, licz je i zachęcaj dziecko do powtarzania. Zachęć do posługiwania się patyczkami i planszą z cyframi oraz otworami, by dziecko mogło samodzielnie doskonalić umiejętności matematyczne w trakcie zabawy.

Poprzez takie ćwiczenia nauczysz je liczyć w wybranym przez siebie zakresie i zobrazujesz pojęcie liczby. Dzięki planszy z otworami na patyczki w przyjazny sposób uzmysłowisz dziecku różnicę między liczbami parzystymi i nieparzystymi. Maluch ją po prostu zobaczy, przez co szybciej zrozumie i zapamięta.

Możesz pokazać dziecku, jak dodawać patyczki i odejmować je. Zachęcając swoją pociechę do obserwacji Twoich działań, pomożesz zrozumieć istotę tych rachunków i szybciej uczyć się ich w przyszłości.

Za pomocą krążków wytłumaczysz najmłodszym również inne pojęcia matematyczne, takie jak zbiór, wielkość, proporcje.

Dzięki takiej zabawie w przystępny sposób przekażesz dziecku wiedzę na temat ilości i pozwolisz szybciej zrozumieć to zagadnienie, niż w trakcie tradycyjnej nauki z liczbami.

 

 • Funkcje poznawcze: kolory

W zestawie z planszami w Boksie wielofunkcyjnym znajdują się kulki w 4 podstawowych kolorach: żółtym, czerwonym, niebieskim i zielonym. To dobry sposób na wprowadzenie młodszych dzieci w świat barw oraz przypominanie ich nazw i utrwalanie słownictwa w zabawie ze starszymi pociechami.

Wykorzystaj kulki do nauki podstawowych kolorów. Dawaj dziecku wybrane z nich, powtarzaj ich nazwy i zachęcaj je do tego samego, by doskonalić aparat mowy, zdolności komunikacyjne i ćwiczyć pamięć roboczą odpowiedzialną za późniejszy proces uczenia się.

Nauka kolorów w ciekawej formie rozbudza chęci poznawcze dziecka. Uczy je poznawania i doświadczania świata i wzbogaca jego wiedzę o nim.

 

Zabawa Boxem wielofunkcyjnym angażuje uwagę dziecka i ułatwia jego skupienie się na dłużej. Jest to niezwykle istotne w prawidłowym rozwoju najmłodszych i pomaga im w edukacji.

Gra z planszami pozwala na wyciszenie emocji, daje chwilę odpoczynku, więc można ją wykorzystać jako ćwiczenie wprowadzające do lekcji lub sesji terapeutycznej, zamykające je oraz jako relaksującą zabawę przed snem po wyczerpującym dniu.

Możesz zachęcać dziecko do manipulowania patyczkami a potem układania ich w otworach lub poza planszą według własnego pomysłu. Motywuj do posługiwania się szczypcami, by angażować uwagę dziecka oraz jego zręczność. Poprzez takie ćwiczenia pozwolisz mu się zrelaksować i wyciszyć, co pozytywnie wpłynie na jego emocje. Da mu szansę uporządkowania ich i przygotuje do aktywniejszej części lekcji lub do wieczornego wypoczynku i snu.

Plansze z Boxu wielofunkcyjnego pozwalają stymulować lewą półkulę mózgu. Jest ona odpowiedzialna za odbieranie wszelkich bodźców zmysłowych z prawej strony oraz umiejętność analitycznego myślenia, wnioskowania i planowania. Wpływa na sprawny przebieg nauki pisania oraz funkcje intelektualne. Z tych względów jej stymulacja jest niezwykle istotna w prawidłowym rozwoju człowieka.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera:

 • pudełko do przechowywania elementów, które służy również do wykonywania ćwiczeń

 • specjalne wieczko z otworami i wygrawerowaną kratownicą

 • 4 zróżnicowane plansze do wykonywania zadań

 • szczypce

 • 8 kolorowych kulek (po 2 w 4 kolorach)

 • 8 żetonów i „kartę”

 • 45 patyczków

 • woreczek do przechowywania

 • broszurę informacyjną

 

 

Główne informacje

Materiał wykonania: drewno

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej