Zakupy bez konieczności rejestrowania się!
Bezpłatna dostawa: Paczkomaty InPost - od 100 zł | Kurier 48 - od 300 zł | UPS - od 700 zł Facebook

BoardMaker

 • Producent: MAYER-JOHNSON
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 1 449,00 zł

  1 359,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 90,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od:
  1 359,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  1 359,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  1 359,00 zł Poczta Polska Kurier 48 (bezpłatnie)
  1 359,00 zł Firma kurierska (bezpłatnie)
  1 384,00 zł Firma kurierska - Pobranie (+25,00 zł)
 • Dodaj recenzję:

Podobne produkty:
Mówik Pro jest programem przeznaczonym na urządzenia z systemem Android (smartfony, tablety). Za jego pomocą można tworzyć tablice komunikacyjne.
Kliknij by poznać szczegóły
Eyefeel to program przeznaczony dla dzieci i dorosłych z barierami komunikacyjnymi. Posiada ćwiczenia, animacje oraz gry wspomagające terapię.
Kliknij by poznać szczegóły

BoardMaker to program, który ma na celu niesienie pomocy w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, nawiązywaniu komunikacji z osobami niemówiącymi oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się symbolami, czytania, pisania osób w, tak naprawdę, każdym wieku. Narzędzie to służy np. do tworzenia książek komunikacyjnych, czy opracowywania planów dnia, tablic, kart pracy i wszystkiego, co służyć ma budowaniu relacji tzw. komunikacji alternatywnej.


Program ten jest polecany jest nauczycielom i wychowawcom uczniów wymagających specjalnego rodzaju pomocy w edukacji, rozwoju osobowości i budowaniu więzi społecznych, by pomogli im jak najlepiej odnaleźć się w dzisiejszym świecie i zbudować z nimi trwałą relację komunikacyjną.

 

Możliwość dofinansowania ze środków PFRON:
Kliknij by zobaczyć jak i gdzie złożyć wniosek

 

BoardMaker

Boardmaker oferuje min. bogaty zbiór ponad 4500 symboli PCS (Picture Communication Symbols) (zarówno czarno-białych, jak i kolorowych) oraz możliwość tworzenia i dodawania do bazy własnych symboli. Co ważne, symbole dostępne w ramach programu są już sklasyfikowane w bibliotekach zawierających te specyficzne dla konkretnego kraju i kręgu kulturowego. Na Boardmaker składają się też graficzne komórki, które można ze sobą zestawiać i całe, gotowe już plansze. Do plansz można dodawać tekst, podczas wpisywania którego, dzięki opcji symbolizowania, od razu ukaże się odpowiedni symbol nad wpisywanym słowem.

Symbole, komórki i całe plansze programu można dostosować do preferencji konkretnego ucznia, czy wymogów zajęć, zmieniając ich kolory, tło oraz stopień przezroczystości. Wygląd i wielkość symboli można modyfikować, co pozwoli na dostosowanie oprogramowania do możliwości (np. percepcyjnych, czy ruchowych) konkretnego użytkownika. Przydatna jest też opcja eksportu plansz programu.

Przygotowane w Boardmaker materiały są od razu gotowe do wydruku; nie ma więc żadnych arbitralnych ograniczeń, co do ilości uczniów, z którymi można nad nimi pracować.

Program Boardmaker umożliwia min.:

 • Przygotowywanie czytelnych planów dnia przy pomocy wizualnych symboli, co przydatne jest np. podczas pracy z dziećmi cierpiącymi na autyzm
 • Opracowywanie historii z życia codziennego opowiadających o relacjach międzyludzkich oraz wszelkich innych materiałów rozwijających zachowania prospołeczne i umiejętności komunikacji, które uczniowie ze specjalnymi potrzebami zrozumieją i zapamiętają dzięki ich przystępnej i atrakcyjnej formie wizualnej
 • Pomoc w nauce czytania dla małych dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze słowem pisanym
 • Budowanie tablic komunikacyjnych dla osób, z którymi nie można porozumiewać się werbalnie
 • Korzystanie i opracowywanie własnych tablic oraz kart pracy, które pomogą w nauce np. języka angielskiego
 • Nauczanie piosenek i przedstawiania prostych opowiadań dla dzieci w wieku przedszkolnym w celu rozwijania ich zdolności komunikacyjnych oraz zrozumienie funkcjonowania relacji interpersonalnych

Szeroka gama dostępnych w Boardmaker narzędzi, takich jak:

 • Szybkie przerabianie wierszy, czy opowiadań na ich wersje wizualne, symboliczne
 • Dodawanie do bibliotek własnych grafik i zdjęć
 • Narzędzie rysowania
 • Opcja zmiany rozmiaru grafiki odnalezionej w Internecie, czy zdjęcia z cyfrowego aparatu fotograficznego
 • Tworzenie plansz do gry w bingo
 • Konstruowanie, od samych podstaw, własnych plansz

oraz wiele innych, pozwala na lepszą komunikację z uczniami ze specyficznymi dla siebie potrzebami, którym nie może sprostać klasyczny model edukacji, czy gdy niemożliwy jest z nimi kontakt werbalny. Nieskończona ilość możliwości programu gwarantuje, że zawsze dostosuje się go do wymogów pracy z konkretnym uczniem. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od partykularnej sytuacji, w której się znajdujemy i potrzeb z niej wynikających.

Boardmaker to najlepszy sposób na szybkie przygotowanie materiałów na zajęcia z Twoimi uczniami, by były one efektywne i przyjemne dla obu stron.
Jeśli chcesz przygotowywać wartościowe pomoce dydaktyczne i robić to w sposób szybki i sprawny, nie narażając się na duże straty czasu i energii, które lepiej jest spożytkować na faktycznej pracy z potrzebującymi twojej uwagi dziećmi, koniecznie wybierz Boardmaker, a przekonasz się, że zastosowanie nowoczesnych technologii może być niesamowicie inspirujące dla każdego z Twoich podopiecznych oraz, co ważne, efektywne. Szybko zauważysz różnice w nastawieniu i umiejętnościach wychowanków, ponieważ Boardmaker jest narzędziem w stu procentach profesjonalnym.

 • Nośnik danych: pendrive

Wymagania systemowe programu Boardmaker:

 • Windows 7, 8, 10  - wersje 32/64-bit
 • Pamięć RAM: 512 MB
 • Dysk twardy: 1 GB wolnej przestrzeni

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Produkt objęty czasową promocją cenową. Okazja-wyprzedaż

Produkt objęty czasową promocją cenową. Okazja-wyprzedaż
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

NOWOCZESNE PROGRAMY DO WSPIERANIA KOMUNIKACJI. SPRAWDŹ CZY ZNASZ!

NOWOCZESNE PROGRAMY DO WSPIERANIA KOMUNIKACJI. SPRAWDŹ CZY ZNASZ!

05-07-2019
Normalne funkcjonowanie wiążę się z komunikacją z innym osobami, bo dzięki niej możemy się z każdym porozumieć, realizując swoje plany, spełniając potrzeby. To niby oczywiste, ale nie dla wszystkich łatwe do zrealizowania, bo są osoby, które z racji swoich niepełnosprawności –...

więcej

Zamówienie z dofinansowaniem w Arante – to nie problem !

Zamówienie z dofinansowaniem w Arante – to nie problem !

26-06-2019
Jeżeli ubiegasz się o dofinansowanie produktu, to z pewnością będziesz potrzebował fakturę proforma, aby przedstawić ją w odpowiedniej instytucji. W naszym sklepie to żaden problem i w bardzo szybki sposób można taką fakturę pozyskać.

więcej

8 rozwijających gier dla Twojego Dziecka na wakacje

8 rozwijających gier dla Twojego Dziecka na wakacje

12-06-2019
Już niebawem rozpoczynają się wakacje, a więc czas, w którym dzieci mają więcej czasu na zabawę.Przedstawiamy Wam ciekawe produkty uatrakcyjniające spędzanie wolnego czasu, zarówno w domu jak i podróży, czy na wakacjach.

więcej