BoardMaker & Speaking Dynamically Pro - licencja elektroniczna

 • 3 499,00 zł

  3 394,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 105,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 3 394,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  3 394,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

BoardMaker z rozszerzeniem Speaking Dynamically Pro jest programem wspierającym komunikację alternatywną do tworzenia mówiących tablic komunikacyjnych, planów dnia, nakładek, kart pracy. Jest doskonałym narzędziem wspomagającym proces komunikacji osób niemówiących. Program wspomaga doskonale umiejętności posługiwania się symbolami. Przeznaczony jest dla osób wymagających alternatywnych metod komunikacji. Może być wykorzystany przez terapeutów, pracowników ośrodków terapeutycznych oraz nauczycieli pracujących z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

 

 

Podstawowe informacje na temat Boardmaker'a SDP

 

BoardMaker Speaking Dynamically PRO - Pigułka informacyjna

 

Dlaczego warto?

 • Boardmaker oferuje min. bogaty zbiór ponad 4500 symboli PCS (Picture Communication Symbols) (zarówno czarno-białych, jak i kolorowych) oraz możliwość tworzenia i dodawania do bazy własnych symboli. Dzięki tak bogatej bazie symboli w łatwy sposób i szybko zaprojektujesz własne karty i tablice komunikacyjne

Tablice w programie Boardmaker

 

 • Umożliwia łatwe dodawanie własnych symboli. Jeśli brakuje potrzebnego symbolu w łatwy sposób dodasz do programu własny np. pobierając z internetu lub tworząc własną grafikę.
 • Dzięki programowi możesz tworzyć nie tylko symbole ale również gry, ćwiczenia, zabawy

Screen

 • Symbole dostępne w ramach programu są już sklasyfikowane w bibliotekach zawierających te specyficzne dla konkretnego kraju i kręgu kulturowego. Dzięki temu nawigacja pomiędzy symbolami jest szybka i intuicyjna.

Kategorie w Boardmakerze

 

 • Symbole, komórki i całe plansze programu można dostosować do preferencji konkretnego użytkownika czy wymogów zajęć, zmieniając ich kolory, tło oraz stopień przezroczystości. Tylko wyobraźnia ogranicza możliwości projektanta
 • Wygląd i wielkość symboli można modyfikować, co pozwoli na dostosowanie oprogramowania do możliwości (np. percepcyjnych, czy ruchowych) konkretnego użytkownika. Jeśli potrzebujesz symboli o nietypowych kształtach - Boardmaker pomoże Ci zrealizować nawet taką potrzebę
 • Do plansz można dodawać tekst, podczas wpisywania którego od razu ukaże się odpowiedni symbol nad wpisywanym słowem. To dodatkowo zwiększa szybkość tworzenia elementów.

 

Boardmaker tablica

 

 • Program zawiera funkcje wspierające użytkowników słabowidzących (powiększanie, konwersja kolorów, tablice wyskakujące)
 • Przygotowane w Boardmaker materiały są od razu gotowe do wydruku. Nie ma więc żadnych ograniczeń co do ilości uczniów, z którymi można nad nimi pracować.
 • Dzięki dodatkowi Speaking Dynamically Pro dodasz do tablic dźwięk dzięki czemu stworzysz narzędzie do komunikacji dźwiękowej
 • Aplikacja może być obsługiwana za pomocą różnych metod dostępu takich jak : mysz, ekran dotykowy, skanowanie za pomocą jednego lub kilku przycisków itp. Program posiada również różne ustawienia oraz narzędzia umożliwiające dostosowanie sposobu skanowania tablic do potrzeb użytkownika. Nawet osoby o ograniczonej ruchliwości mogą wykorzystywać program
 • Dla wielu użytkowników funkcja predykcji dostępna w Speaking Dynamically Pro jest niezmiernie pomocną podczas pisania. Predykcja polega na wyszukiwaniu i wyświetlaniu najczęściej używanych słów rozpoczynających się na literę lub litery wpisane przez użytkownika.
 • Funkcja "zmienne" pozwala na projektowanie komórek wykonujących akcje zależne od poprzednio wybranych komórek. To znaczące ułatwienie dla pacjenta pozwalające na szybszą komunikację
 • Do komórki można przypisać nie tylko statyczne obrazy ale i filmy, możliwe jest też podejmowanie różnorodnych akcji - np. uruchomienie aplikacji, co dodatkowo polepsza komfort komunikacji i tworzy nowe możliwości

Boardmaker - odtwarzanie filmów

 • BoardMaker w wersji SDP pozwala też tworzyć dynamiczne powiązania pomiędzy tablicami. Dzięki temu można łatwo zapanować nad dużą ilością tablic poprzez powiązania od ogółu do szczegółu

BoardMaker SDP - wiązanie tablic

 

BoardMaker Speaking Dynamically Pro szczegółowy opis

Boardmaker & Speaking Dynamically Pro jest oprogramowaniem służącym do tworzenia dynamicznych tablic komunikacyjnych na ekranie komputera. Umożliwia zatem wykorzystanie komputera jako mówiącej pomocy komunikacyjnej korzystającej z mowy nagranej lub syntezowanej.

 

Oprogramowanie Boardmaker wspiera również naukę czytania, pisania, naukę języka w każdym wieku, a dodatkowo umożliwia tworzenie książek komunikacyjnych. Dostępny w programie zestaw narzędzi, umożliwia szybkie konstruowanie i uzupełnianie tablic oraz dostosowanie tablic do potrzeb użytkownika.
Program współpracuje z syntezatorem mowy, oraz dodatkowo daje możliwość możliwość nagrywania komunikatów za pomocą mikrofonu.

Speaking Dynamically Pro współpracuje z programem Boardmaker, dzięki temu istnieje możliwość wykorzystania wszystkich tablic utworzonych przy pomocy standardowej wersji programu i dodać do nich dynamiczne funkcje Speaking Dynamically Pro. Oprogramowanie to współpracuje również z innymi programami graficznymi, w których tworzone są tablice komunikacyjne.  Opisywany program pozwala zaprojektować kolorowe tablice lub czarno-białe, składające się z białych symboli na czarnym tle lub z czarnych na białym tle. Program daje możliwość dopasowania wielkości symboli oraz tablicy do możliwości ruchowych i percepcyjnych użytkownika.

 

BoardMaker & Speaking Dynamically Pro przykładowy ekran

Dostępne w programie szablony tablic do wszystkich urządzeń komunikacyjnych używanych na świecie pozwalają na szybkie i proste przygotowanie tablic do każdego z takich urządzeń. Biblioteka symboli może zostać wzbogacona o dowolne inne symbole, zdjęcia, obrazki. Konstruowanie tablic pozwala na dowolne zmiany symboli lub tworzenie nowych na podstawie już istniejących, dzięki wykorzystaniu "narzędzi do rysowania".

Poza możliwościami jakie daje standardowa wersja programu, możliwe także jest wykorzystanie oprogramowania Speaking Dynamically Pro.  Zbudowanie sieci tablic dynamicznych przy pomocy tego oprogramowania umożliwi osobie niemówiącej porozumiewanie się oparte na wykorzystaniu szybkiego i równoczesnego dostępu do wielu tablic.


Program zawiera również narzędzia, które umożliwiają naukę zasad konstruowania wypowiedzi i zdań. Osoba niepełnosprawna za pomocą oprogramowania może uzyskać dostęp do wielu funkcji komputera oraz wykorzystywać je samodzielnie. Możliwe jest korzystanie z internetu, drukowania, otwierania innego programu itp.

Boardmaker & Speaking Dynamically Pro zawiera bardzo przydatną wirtualną klawiaturę. Dzięki niej osoby nie mogące obsługiwać rękoma klawiatury mają możliwość samodzielnego pisania. Program umożliwia również dostosowanie metody dostępu do komputera odpowiednio do potrzeb osób niepełnosprawnych (ekran dotykowy, włącznik, klawiatura wirtualna, joystick itp.)

 

Informacje o programie

Licencja komercyjna/wieczysta
Ilość stanowisk 1
Wersja językowa polska
Nośnik brak - licencja elektroniczna - klucz wysyłany na e-mail

 

Wymagania systemowe

 • Windows 7, 8, 10  - wersje 32/64-bit
 • Pamięć RAM: 512 MB
 • Dysk twardy: 1 GB wolnej przestrzeni

 

Możliwość dofinansowania ze środków PFRON: Kliknij by zobaczyć jak i gdzie złożyć wniosek

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Produkt objęty czasową promocją cenową. Okazja-wyprzedaż

Produkt objęty czasową promocją cenową. Okazja-wyprzedaż
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Rysowanie oburącz - karty pracy

Rysowanie oburącz - karty pracy

08-12-2022
Ćwiczenia obiema rękoma jednocześnie pomagają wypracować u dziecka wiele umiejętności. W trakcie takich zabaw pobudzamy do pracy obie półkule mózgowe, ale to nie wszystko... Pobierz nasze darmowe karty pracy i zobacz co jeszcze można z nimi ćwiczyć.

więcej

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej