Blokady i Obroty - Tablica aktywności motorycznej

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972123923

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 205,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 155,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 170,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  170,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Blokady i Obroty – Tablica aktywności motorycznej to zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Kształt i wielkość zabawki sprawiają, że dziecko może bawić się, trzymając ją wygodnie na kolanach lub położyć przed sobą. Znajdujące się na tablicy kłódki, zatrzaski, zamki i koła zębate umożliwiają dziecku rozwijanie umiejętności motorycznych w przyjemny sposób. Bawiąc się tablicą, dziecko wykonuje ćwiczenia z zakresu motoryki małej oraz percepcji wzrokowej. Kontrolując za pomocą wzroku ruchy ręki, maluch rozwija jednocześnie koordynację wzrokowo-ruchową. Z pomocą tablicy dziecko ćwiczy palce, nadgarstki oraz prawidłowy chwyt. Chwytanie palcami drobnych rzeczy jest ćwiczeniem przygotowującym do nauki pisania, która wiąże się m.in. z opanowaniem prawidłowego chwytu pisarskiego. Zabawkę można wykorzystać zarówno jako środek wspierający ogólny rozwój dziecka, jak i element terapii. Tablica sprawdzi się także na zajęciach dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, u dzieci z zaburzoną lateralizacją oraz niskim napięciem mięśniowym, podczas terapii ręki, a także podczas ćwiczeń orientacji przestrzennej. Tablica wykonana jest w dużej części z drewna. Może więc stanowić ciekawy element wyposażenia przedszkoli kierujących się pedagogiką Marii Montessori. Zabawka oddziałuje na zmysł dotyku, można ją więc wykorzystać w terapii SI lub na zajęciach dla dzieci słabowidzących. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Tablica aktywności motorycznej przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja, skupienie

Otwieranie i zamykanie zamków oraz manipulowanie elementami rozwija u dziecka skupienie i koncentrację.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała, terapia ręki

Poprzez manipulowanie elementami znajdującymi się na tablicy dziecko ćwiczy palce, nadgarstek oraz prawidłowy chwyt.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Tablica przeznaczona jest dla dziecka powyżej 3 roku życia.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Percepcja wzrokowa

Zabawa z małymi elementami, np. wkładanie kluczyka do zamka rozwija u dziecka zmysł wzroku

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Drewniany

Zabawka wykonana jest m.in. z drewna.

77-zmysl-dotyku Dotyk

Posługiwanie się elementami znajdującymi się na tablicy rozwija u dziecka zmysł dotyku.

 

Dlaczego warto?

 • Wychowanie z wykorzystaniem pedagogiki Marii Montessori

Drewniane zabawki, układanki i łamigłówki to elementy wyposażenia charakterystyczne dla pedagogiki Marii Montessori. Nauczycielka ta przedkładała tego typu zabawki nad zabawki tradycyjnie wykorzystywane, takie jak lalki czy samochodziki. W założeniu tej pedagogiki dzieci same miały wybierać sobie aktywności, nauczyciel zaś miał za zadanie być doradcą i przewodnikiem. Aktualnie wciąż funkcjonują przedszkola posługujące się modelem edukacji zapoczątkowanym przez Marię Montessori. Tablica aktywności motorycznej znakomicie sprawdzi się więc jako element wyposażenia w tego typu placówkach.

 

Zabawa z tablicą aktywności motorycznej rozwija samodzielność dziecka.

 

 • Rozwój umiejętności motorycznych

Na tablicy znajdują się haczyki, kłódki, zamki, zapadki, koła zębate. Manipulowanie nimi, otwieranie, zamykanie, zaczepianie, przesuwanie rozwija motorykę małą dziecka. Podczas zabawy z wykorzystaniem tablicy dziecko ćwiczy palce, nadgarstki oraz prawidłowy chwyt. Prawidłowy rozwój motoryki małej jest niezbędny do swobodnego wykonywania różnego rodzaju czynności manualnych, samoobsługi oraz podczas nauki pisania. Z tablicą aktywności motorycznej dziecko może ćwiczyć rękę w atrakcyjny sposób.

 

Manipulowanie elementami na tablicy rozwija motorykę małą, a jednocześnie oddziałuje na zmysł dotyku. Zabawka może być więc wykorzystywana na zajęciach z integracji sensorycznej u osób mających nadmierną lub zbyt małą wrażliwość na dotyk. Zmysł dotyku jest też zmysłem kompensującym uszkodzony zmysł wzroku i szczególny nacisk kładzie się na rozwijanie tego zmysłu u osób niewidomych i słabowidzących. Zabawkę tą można wykorzystać także do pobudzania zmysłu dotyku u osób z wadą wzroku.

 

Bawiąc się tablicą, dziecko wykonuje ćwiczenia z zakresu motoryki małej oraz percepcji wzrokowej.

 

 • Rozwijanie samodzielności

Zabawa z tablicą aktywności motorycznej rozwija samodzielność dziecka. Manipulując drobnymi elementami znajdującymi się na tablicy, dziecko rozwija zdolności manualne, co jednocześnie wspiera jego samodzielność. Opanowując posługiwanie się drobnymi elementami, dziecko lepiej radzi sobie z samoobsługą. Potrafiąc chwycić drobne przedmioty w palce i nimi manipulować, dziecko nie ma trudności z zapinaniem zamków, guzików czy butów.

 

 • Ćwiczenie cierpliwości oraz skupienia

Opanowanie umiejętności posługiwania się drobnymi przedmiotami może początkowo sprawiać dzieciom trudność i potrzebują czasu, żeby ją wyćwiczyć. Ćwiczenia takie jednocześnie rozwijają u dziecka cierpliwość i umiejętność skupienia się przez dłuższy czas na wykonywanej czynności. Zabawa z tablicą aktywności motorycznej zawierającą elementy do blokowania i obracania znakomicie rozwija u dzieci tego typu umiejętności.

 

Z pomocą tablicy dziecko ćwiczy palce, nadgarstki oraz prawidłowy chwyt.

 

 


Pomysły na zabawę


 • Dzień według Marii Montessori - kształtowanie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, percepcji wzrokowej, spostrzegawczości, logicznego myślenia

W tradycyjnych przedszkolach ciekawym pomysłem może być zorganizowania dnia lub tygodnia według Marii Montessori. Z sali muszą wtedy zostać uprzątnięte standardowe zabawki, a na ich miejsce powinny się pojawić zabawki zgodne z pedagogiką Montessori: drewniane zabawki, układanki, łamigłówki, zabawki logiczne itp. Sala powinna zostać podzielona na kąciki aktywności. Dzieci mogą swobodnie się bawić według swoich zainteresowań. Ze względu na to, że na co dzień dzieci nie posługują się takim modelem nauczania, warto by wprowadzić też zabawy poprowadzone przez nauczyciela.

 

Drewniane zabawki, układanki i łamigłówki to elementy wyposażenia charakterystyczne dla pedagogiki Marii Montessori.

 

 • Gdzie jest…? - ćwiczenia orientacji przestrzennej, motoryki małej, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości

Nauczyciel zadaje dziecku pytania typu: „gdzie jest koło zębate?”, „co jest pomiędzy zamkiem zapadkowym a ryglem?”. Przed rozpoczęciem zabawy konieczne jest utrwalenie nazewnictwa związanego z elementami znajdującymi się na tablicy. Zabawę tą można połączyć także z ćwiczeniem motoryki małej, percepcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Nauczyciel wydaje wtedy polecenia typu: „użyj elementu, który znajduje się pod kołami zębatymi”, „otwórz zamek, który znajduje się po prawej stronie pręta”, „przesuń nakrętki na pręcie w górę”.

 

 • Co to jest? – rozwijanie zmysłu dotyku

Dziecko ma zawiązane oczy. Za pomocą dotyku próbuje odgadnąć, którego elementu znajdującego się na tablicy dotyka.

 

Blokady i Obroty - Tablica aktywności motorycznej

 

Główne informacje

 • Wymiary: ok. 25 cm x 30 cm x 2,5 cm.
 • Materiał: drewno, metal syntetyczny.
 • Elementy tablicy: haczyk z pętelką, łańcuszek do drzwi, zatrzask kłódki, zamek zapadkowy, zamek ryglowy, zamek bębenkowy z kluczem, koła zębate.
 • Tablica posiada uchwyt do zawieszenia na ścianie.
 • Wiek: zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 lat.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej