Balansujący dysk do ćwiczenia równowagi z labiryntem + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972119537

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 159,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 159,00 zł

  142,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 159,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 17,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 157,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  157,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Balansujący dysk do ćwiczenia równowagi z labiryntem dla dzieci 3 lata+
Firma Small Foot kolejny raz udowadnia, że jednym z jej głównych celów jest wspomaganie rozwoju fizycznego maluszków. To niezwykle cenne założenie zaowocowało świetnym urządzeniem - Balansującym dyskiem do ćwiczenia równowagi z labiryntem.


Zabawka jest nieoceniona w doskonaleniu zdolności utrzymania równowagi, balansowania ciałem i trenowania koordynacji. Wspiera motorykę dużą malucha, rozwija jego mięśnie i pozwala zachować ich prawidłowe napięcie. Dzięki odpowiedniej stymulacji zmysłów wspomaga integrację sensoryczną i dostarcza bodźców układowi proprioceptywnemu. Te czynniki w pozytywny sposób wpływają na prawidłową postawę ciała i mają właściwości terapeutyczne.


Na dodatek Balasujący dysk z labiryntem od Small Foot to źródło zabawy dla każdego malucha. Dzieci lubią podejmować wyzwania a do takich z pewnością należy utrzymanie kulek w labiryncie i trafienie nimi do środka planszy. Do tego dochodzi dawka adrenaliny i niepewności - jak długo można utrzymać się na desce, nie gubiąc kulek? To proste: dzięki produktowi Small Foot nuda nie istnieje!


Balansujący dysk świetnie pasuje do innych sportowych elementów z naszego sklepu. Umożliwia stworzenie ciekawego toru sensorycznego, toru przeszkód, ścieżki zdrowia oraz zestawu do gimnastyki dla różnych grup wiekowych. Można go używać w domu i na zewnątrz. Świetnie sprawdzi się w placówkach oświatowych, gabinetach specjalistów oraz jako wyposażenie kącika zabaw w hotelu czy restauracji.


Urządzenie wykonane jest z drewna, a przez to trwałe i solidne. Z pewnością posłuży wielu pokoleniom. Ponadto dasz radę wykorzystać je naprawdę na wiele sposobów.
Nie warto spędzać tyle czasu przed telewizorem czy smartfonem. Z zestawem do balansowania od Small Foot nie sposób usiedzieć w miejscu!

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Zabawka od 3 lat

Z uwagi na mniejsze elementy, dysk do balansowania nadaje się dla dzieci od 3. roku.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Produkt z drewna

Deska została wykonana z drewna. Jest zatem trwała i bezpieczna dla każdego dziecka.

26-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa Wspomaga rozwój motoryki dużej

Trenując na desce, dziecko rozwija motorykę dużą oraz koordynację ruchową. Jest zwinniejsze i sprawniejsze.

4-balansowanie-rownowaga2 Pozytywnie wpływa na utrzymanie równowagi

Balansowanie na desce oraz zabawa labiryntem, to świetne ćwiczenia na wspomaganie zmysłu równowagi.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Stymuluje percepcję wzrokową

Śledząc tor piłki, dziecko stymuluje percepcję wzrokową i usprawnia ją.

65-system-motywacji Motywuje do doskonalenia się

Zabawa na desce do balansowania to świetna okazja do doskonalenia się i motywowania do pokonywania trudności.

 

Dlaczego warto?

 • Usprawnia rozwój fizyczny: motorykę dużą, koordynację ruchową, równowagę

Trenując na Balansującym dysku Small Foot, dziecko usprawnia kontrolę nad ciałem. Kształtuje się ona wraz z jego rozwojem i ułatwia radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chroni przed urazami, gdyż dzięki niej dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji. Poprzez ćwiczenia balansowania, najmłodsi doskonałą równowagę i doskonalą utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.
Aktywność ruchowa na desce poprawia ogólną sprawność motoryczną malucha. Dziecko jest po prostu zwinniejsze i lepiej radzi sobie we wszelkich zabawach sportowych.

 

 • Pozytywnie wpływa na integrację sensoryczną

Twoja pociecha ma 3 układy sensoryczne: dotykowy, przedsionkowy i proprioceptywny. Dysk balansujący z labiryntem wspomaga je wszystkie dzięki temu, że stymuluje dotyk, koordynację na linii oko - ruch oraz mózg w zakresie informacji o pozycji ciała.
Dotykając stopami drewnianej powierzchni, maluszek stymuluje czucie głębokie. Poprzez to potrafi ocenić, czy coś jest ciepłe czy zimne, odczuwać ból i rozpoznawać przedmioty bez patrzenia na nie.
Bawiąc się na Dysku Small Foot z labiryntem, balansując i trafiając piłką do środka tarczy, koordynuje obie strony ciała oraz zespala te czynności z ruchem głowy i gałek ocznych. Po co mu ta umiejętność? Dzięki niej Twój maluszek potrafi jeździć na rowerze, hulajnodze i łyżwach oraz chronić się przed potknięciem i upadkiem.
Stymulacja układu proprioceptywnego wpływa na sprawniejsze informowanie mózgu o tym, co robią mięśnie i stawy. Poprzez to dziecko jest zwinniejsze, łatwiej korzysta z przyborów plastycznych czy sztućców oraz np. kozłuje piłką.

 

Zestaw zawiera deskę, 3 piłki

 

 • Wzbogaca zasoby terapeutyczne: świetne urządzenie do ćwiczeń gimnastycznych w gabinecie specjalisty oraz w domu

Zabawa na Balansującym dysku z labiryntem wpływa pozytywnie na sprawność ruchową. Aktywizuje tułów oraz kończyny dolne. Wpływa na zachowanie prawidłowej pozycji oraz odpowiednie napięcie mięśniowe w obrębie całego ciała. Może być wykorzystywana w trakcie zajęć z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.
Wpływ dysku Small Foot na integrację sensoryczną maluszka jest również bardzo cenny. Pozwala na rozwinięcie czucia głębokiego oraz pozostałych układów, szczególnie w przypadku problemów z odbieraniem bodźców. Poprzez swoją wielofunkcyjność, Balansujący dysk to narzędzie pomocne w terapii SI.
Głównym atutem dysku jest fakt, że można używać go zarówno w gabinecie specjalisty, jak i warunkach domowych. A na dodatek dziecko się świetnie przy tym bawi!

 

Aktywność ruchowa na desce poprawia ogólną sprawność motoryczną malucha.

 

 • Właściwości motywacyjne

Dużą zaletą zabaw na platformie balansującej Small Foot jest ich pozytywny wpływ na motywację maluszka. Dziecko może rozpocząć trening od prób utrzymania równowagi, po czym dołączyć do ćwiczeń zadania z przemieszczaniem kulek.
Dzięki różnicowaniu poziomów deska „rośnie” razem z dzieckiem i pozwala mu na doskonalenie swoich umiejętności. To zdecydowanie pozytywnie wpływa na jego motywację i chęć pokonywania trudności. Maluch rozumie, że tylko poprzez ćwiczenia osiąga wprawę w danych czynnościach, co w przyszłości umacnia go w dążeniach do wyznaczanych celów.

 

 


Pomysły na zabawę


 • Balansowanie: równowaga, koordynacja, motoryka

Balansować na desce można na wiele sposobów. Młodsze dziecko posadź na platformie w siadzie skrzyżnym. W trakcie tych ćwiczeń usprawni nie tylko koordynację, ale też mięśnie tułowia.
Starsze dziecko może balansować na stojąco. Poprzez aktywizację wielu części ciała, maluch uczy się zachowywać równowagę oraz rozwija motorykę dużą.

 

Dostarcza bodźców układowi proprioceptywnemu.

 

 • Gimnastyka: równowaga, sprawność fizyczna, koncentracja

Dziecko, które potrafi dłużej utrzymać równowagę na desce, może wykonywać jednocześnie podstawowe ćwiczenia gimnastyczne, np. wymachy rąk w bok, podrzucać piłkę lub trafiać woreczkami do pudełka.
Rozłóż deskę, poproś dziecko o zajęcie pozycji w rozkroku i wydawaj polecenia. Najpierw powoli, by dać czas na oswojenie się z dodatkową aktywnością, później zwiększaj tempo i odliczaj, np. naprzemiennie 3 wymachy prawą ręką, 3 lewą itp. W ten sposób mały sportowiec doskonali ogólną sprawność fizyczną, kondycję oraz koncentrację.

Dotykając stopami drewnianej powierzchni, maluszek stymuluje czucie głębokie.

 

 • Labirynt: równowaga, koordynacja ciała, koncentracja uwagi, zręczność

Wykorzystaj labirynt do ćwiczeń sprawnościowych. Zadaniem dziecka jest stać na desce i tak nią manewrować deską, żeby kulka pokonała tor i trafiła do środka.
Na początku zacznij trening z jedną piłką, potem dodawaj kolejne. Dziecko nie może dopuścić do wypadnięcia kulek z torów. To dobry sposób na ćwiczenie równowagi oraz idealna zabawa na poprawę humoru Twojego maluszka.

 Poprzez ćwiczenia balansowania, najmłodsi doskonałą równowagę i doskonalą utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

 

 

 • Kto szybciej: równowaga, koordynacja ciała, koncentracja uwagi, zręczność

Do tego ćwiczenia potrzebujesz minimum dwóch uczestników, minimum dwie deski lub stoper do mierzenia czasu.
Uczestnicy stają na deskach. Zadanie polega na jak najszybszym przeturlaniu piłki do środka toru. Jeśli nie masz kilku desek, możesz mierzyć czas każdemu uczestnikowi.
Zabawa zmotywuje dzieci do doskonalenia się i pokonywania trudności. Ponadto pozytywnie wpłynie na ich rozwój fizyczny.
• Kto dłużej: równowaga, koordynacja ciała, koncentracja uwagi, zręczność
Do tego ćwiczenia potrzebujesz minimum dwóch uczestników, minimum dwie deski lub stoper do mierzenia czasu.
Zadanie polega na jak najdłuższym utrzymaniu się na desce. Możesz urozmaicić zawody, dokładając piłki do labiryntów lub dodatkowe zadania, np. podrzucanie woreczków, wymachy rąk itp.
Dzięki takim ćwiczeniom dziecko ma szansę doskonalić swój wynik, pokonywać trudności oraz trenować motorykę dużą.

 

Co zawiera?

 • Zestaw zawiera deskę, 3 piłki

 

Urządzenie wykonane jest z drewna, a przez to trwałe i solidne.

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

Tylko u nas, kupując produkt, otrzymasz dodatkowe 60 plansz dotyczących zabaw ruchowych.

Plansze przedstawiają różne pozycje. Karty można wykorzystać w formie wzorcowych plansz, gdzie dziecko ma odwzorować najlepiej jak potrafi pozycję. Można także stworzyć z nich ciekawe zabawy ruchowe jak te poniżej:

 1. Memo ruchowe: Wyginam śmiało ciało – wydrukuj  x2 karty. Odkrywaj karty. Wykonuj pozę, gdy znajdziesz parę.
 2. Ciepło zimno – schowaj karty, zapamiętaj gdzie. Pomóż dziecku znaleźć kartę przez podpowiedź ciepło lub zimno. Po odnalezieniu karty wykonaj z dzieckiem pozę.
 3. Zabawa w stop klatkę – prowadzący pokazuje kartę z pozą, odwraca się plecami do dziecka. Dziecko idzie w jego kierunku. Gdy prowadzący odwraca się, dziecko zastyga we wskazanej na początku pozycji.

Ruch to zdrowie, dlatego baw się! Ćwicz! Wyginaj śmiało ciało!

 

 

Główne informacje

Wiek: 3 lata+
Materiał wykonania: drewno
Waga opakowania: 1,04 kg
Wymiary deski: 45 x 30 x 6 cm
Średnica piłki: 2 cm

Maksymalne obciążenie: 50 kg

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej