Balansująca deska + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: PLAN TOYS
 • Kod producenta: 8854740051981

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 341,05 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 389,00 zł

  359,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 389,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 30,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 382,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  382,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Balansująca deska dla dzieci 3 lata+

Balansująca deska to doskonałe narzędzie do ćwiczenia dla młodszych i starszych dzieci, a nawet dorosłych, gdyż jej udźwig wynosi aż 200 kg. Wykonana została z wysokiej jakości sklejki, jest trwała i posłuży zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Z uwagi na niewielkie wymiary łatwo ją przechowasz a także spakujesz do bagażu na wycieczkę czy w dalszą podróż.

Ćwiczenia fizyczne odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu człowieka. Już maluszki powinny być odpowiednio stymulowane i zachęcane do ruchu. Dzięki Balansującej desce zyskujesz nieograniczone możliwości treningu dla swojej pociechy. Wspomagasz w ten sposób mięśnie dziecka oraz zachowanie i utrzymanie prawidłowej postawy.

Narzędzia do balansowania mają również charakter rehabilitacyjny, gdyż ich podstawową funkcją jest wzmacnianie zachowania równowagi i koordynacji na linii wzrok - ruch. Dodatkowo ćwiczą motorykę dużą, co ma ogromny wpływ na rozwój psychoruchowy Twojego maluszka.

Balansująca deska jest szczególnie zalecana dla dzieci z pewnymi zaburzeniami rozwojowymi, jak np. ADHD czy problemy z integracją sensoryczną. Wspomaga układ przedsionkowy oraz proprioceptywny odpowiedzialne za czucie własnego ciała i jego ułożenie w przestrzeni.

Dodatkowo ćwiczenia na Balansującej desce to świetny trening sprawności fizycznej, kondycji oraz koncentracji uwagi. Z tego względu jest to narzędzie idealne do zabawy dla wszystkich dzieci.

Balansująca deska Może być wykorzystana do ćwiczeń indywidualnych i w parach. Znajdzie zastosowanie w domu, na placu zabaw oraz w gabinecie specjalisty od zajęć terapeutycznych. Świetnie pasuje do innych sportowych elementów z naszego sklepu. Umożliwia stworzenie ciekawego toru sensorycznego, toru przeszkód, ścieżki zdrowia oraz zestawu do gimnastyki dla różnych grup wiekowych.

 

 

 

26-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa Motoryka duża

W trakcie ćwiczeń z użyciem deski dziecko rozwija motorykę dużą - sprawność ruchową całego ciała.

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Równoważna deska przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

21-kreatywnosc2 Koncentracja

Trening z użyciem deski to doskonały sposób na poprawę koncentracji.

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Deska znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w zabawach indywidualnych, ale i grupowych. Z tego powodu będzie również idealnym wyposażeniem zarówno domu, jak i przedszkola. 

3-balansowanie-rownowaga Balansowanie

Balansować na desce można na wiele sposobów: na siedząco, na stojąco, z liną, bez liny. 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój fizyczny: koordynacja ruchowa, równowaga

Trenując na Balansującej desce, dziecko usprawnia kontrolę nad ciałem. Kształtuje się ona wraz z jego rozwojem i ułatwia radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chroni przed urazami, gdyż dzięki niej dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji. Poprzez ćwiczenia balansowania, najmłodsi doskonałą równowagę i doskonalą utrzymywanie prawidłowej postawy ciała. Są sprawniejsi fizycznie, szybciej uczą się czynności samoobsługowych.

 

Ta deska balansowania to świetny prezent nie tylko dla 3-latka, ale również dla starszego dziecka. Z jej użyciem ćwiczysz równowagę, koncentrację i motorykę dużą.

 

 • Rozwój sensoryczny: integracja sensoryczna

Twoja pociecha ma 3 układy sensoryczne: dotykowy, przedsionkowy i proprioceptywny. Deska balansująca wspomaga je wszystkie, dzięki temu, że stymuluje dotyk, koordynację na linii oko - ruch oraz mózg w zakresie informacji o pozycji ciała.

Układy powinny nie tylko dobrze funkcjonować, ale także współpracować z sobą. By przebiegało to harmonijnie, należy dostarczać im odpowiednich bodźców. Balansująca deska jest jednym z przyrządów gimnastycznych, który na to pozwala.

Dotykając, najlepiej gołą stopą, drewnianej powierzchni, maluszek stymuluje czucie głębokie. Poprzez to potrafi ocenić, czy coś jest ciepłe czy zimne, odczuwać ból i rozpoznawać przedmioty bez patrzenia na nie.

Bawiąc się na Balansującej desce, koordynuje obie strony ciała oraz zespala to z ruchem głowy i gałek ocznych. Po co ta umiejętność? Dzięki niej Twój maluszek potrafi jeździć na rowerze, hulajnodze i łyżwach oraz chronić się przed potknięciem i upadkiem.

Stymulacja układu proprioceptywnego wpływa na sprawniejsze informowanie mózgu o tym, co robią mięśnie i stawy. Poprzez to dziecko jest zwinniejsze, łatwiej korzysta z przyborów plastycznych czy sztućców oraz np. kozłuje piłką.

 

Ta deska balansowania to świetny prezent nie tylko dla 4-latka, ale również dla starszego dziecka. Z jej użyciem ćwiczysz równowagę, koncentrację i motorykę.

 

 • Rozwój osobisty: zabawa dostosowana do wieku i umiejętności dziecka

Drewniana platforma do balansowania pozwala na aktywność nawet mniejszych dzieci. Mogą wykorzystywać ją jako bujaczkę i balansować na siedząco lub posiłkować się uchwytami w utrzymywaniu równowagi.

Starsze dzieci znajdą również wiele sposób na aktywność - zarówno w pojedynkę, jak i w parach, w domu i na świeżym powietrzu. Deska świetnie nadaje się do ćwiczeń koordynacji, równowagi, wytrzymałości i sprawności fizycznej.

Trenujące dziecko uczy się wytrwałości i pokonywania trudności. Motywuje się do dalszego wysiłku, pracując nad swoim charakterem. Sport jest świetną płaszczyzną do oswajania się z drobnymi porażkami, co pozytywnie wpływa na emocje malucha. Wiedząc, że może spotkać się z niepowodzeniem, uczy się sposobów ich pokonywania.

 

 • Właściwości terapeutyczne: właściwa postawa ciała, właściwości uspokajające i relaksujące

Zabawa na Balansującej desce wpływa pozytywnie na utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Wspomaga mięśnie tułowia oraz kończyn dolnych. Może być wykorzystywana w trakcie zajęć z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

Wpływ deski na integrację sensoryczną maluszka jest również bardzo cenny. Pozwala na rozwinięcie czucia głębokiego oraz pozostałych układów, szczególnie w przypadku problemów na tej płaszczyźnie. Poprzez swoją wielofunkcyjność, Balansująca deska to narzędzie pomocne w terapii SI.

Dodatkowym atutem zabaw na platformie jest ich pozytywny wpływ na emocje maluszka. By wykonywać zadane ćwiczenia, dziecko musi się skoncentrować i wysilić. To daje okazję do wyciszenia negatywnych emocji i uspokojenia się, a także pozwala na ujście nadmiaru energii w przypadku dzieci nadpobudliwych.

 


Pomysły na zabawę


 • Balansowanie: równowaga, koordynacja, motoryka

Balansować na desce można na wiele sposobów. Młodsze dziecko posadź na platformie w siadzie skrzyżnym. W trakcie tych ćwiczeń usprawni nie tylko koordynację, ale też mięśnie tułowia.
Starsze dziecko może balansować na stojąco - na początku z liną, później bez niej. Poprzez aktywizację wielu części ciała, uczy się zachowywać równowagę oraz rozwija motorykę dużą.

 

Ta równoważąca deska to świetny prezent nie tylko dla 4-latka, ale również dla starszego dziecka. Z jej użyciem kształtujesz równowagę, koncentrację i motorykę.

 

 • Kołysanie: układ nerwowy, koordynacja, sensoryka

Ustaw deskę wypukłą częścią na podłodze. Włóż mniejsze dziecko do powstałej w ten sposób kołyski i delikatnie nią poruszaj. Starszak może kołysać na siedząco z kolanami podciągniętymi pod brodę. Takie ćwiczenia wpływają pozytywnie na układ nerwowy, wyciszając małych sportowców oraz doskonalą utrzymywanie równowagi.

Innym ćwiczeniem kołysania jest położenie się dziecka wzdłuż deski - na brzuchu z wyprostowanymi rękami i nogami. Przenosząc ciężar z górnych kończyn na dolne, dziecko buja deską i stymuluje układ przedsionkowy. Kołysanie pomaga w wytwarzaniu się nowych połączeń neuronowych a dzięki temu pozytywnie wpływa na inteligencję. Dodatkowo szybsze bujanie wspomaga wyzwalanie się endorfin i poprawia samopoczucie.

 

Ta równoważąca deska to świetna zabawka sensoryczna nie tylko dla 4-latka, ale również dla starszego dziecka. Z jej użyciem kształtujesz równowagę, koncentrację i motorykę dużą.

 

 • Gimnastyka: równowaga, sprawność fizyczna, koncentracja

Dziecko, które potrafi dłużej utrzymać równowagę na desce, może wykonywać jednocześnie podstawowe ćwiczenia gimnastyczne, np. Skłony do przodu, wymachy rąk w bok, przysiady.
Rozłóż deskę, poproś dziecko o zajęcie pozycji w rozkroku i wydawaj polecenia. Najpierw powoli, by dać czas na oswojenie się z dodatkową aktywnością, później zwiększaj tempo i odliczaj, np. naprzemiennie 3 wymachy, 1 przysiad itp.
Możesz zmienić położenie deski. Ustaw ją wypukłością do góry i zamontuj sznurek. Dziecko chwyta jego drugi koniec i wykonuje przysiady.
W ten sposób doskonali ogólną sprawność fizyczną, kondycję oraz koncentrację.

 

Balansująca deska to świetna zabawka sensoryczna nie tylko dla 4-latka, ale również dla starszego dziecka. Z jej użyciem kształtujesz równowagę, koncentrację uwagi i motorykę dużą.

 

 • Sanki: równowaga, zabawa

Wykorzystaj deskę jak sanki. Ułóż ją na dywanie lub na piasku na plaży - wypukłością do dołu. Zamontuj sznurek na jednym końcu. Wsadź dziecko do środka i ciągnij je jak w sankach. Zadaniem dziecka jest utrzymanie się na desce jak najdłużej. To dobry sposób na ćwiczenie równowagi oraz idealna zabawa na poprawę humoru Twojego maluszka.
Starsze dzieci mogą wykonać to zadanie w parach.

 

Co zawiera deska do równowagi?

Zestaw zawiera deskę oraz linę.

 

Ta równoważąca deska to świetna zabawka sensoryczna nie tylko dla 4-latka, ale również dla starszego dziecka. Z jej użyciem kształtujesz równowagę, koncentrację i umiejętności motoryczne.

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

Tylko u nas, kupując produkt, otrzymasz dodatkowe 60 plansz dotyczących zabaw ruchowych.

Plansze przedstawiają różne pozycje. Karty można wykorzystać w formie wzorcowych plansz, gdzie dziecko ma odwzorować najlepiej jak potrafi pozycję. Można także stworzyć z nich ciekawe zabawy ruchowe jak te poniżej:

 1. Memo ruchowe: Wyginam śmiało ciało – wydrukuj  x2 karty. Odkrywaj karty. Wykonuj pozę, gdy znajdziesz parę.
 2. Ciepło zimno – schowaj karty, zapamiętaj gdzie. Pomóż dziecku znaleźć kartę przez podpowiedź ciepło lub zimno. Po odnalezieniu karty wykonaj z dzieckiem pozę.
 3. Zabawa w stop klatkę – prowadzący pokazuje kartę z pozą, odwraca się plecami do dziecka. Dziecko idzie w jego kierunku. Gdy prowadzący odwraca się, dziecko zastyga we wskazanej na początku pozycji.

Ruch to zdrowie, dlatego baw się! Ćwicz! Wyginaj śmiało ciało!

 

 

Główne informacje

 • Wiek: 3 lata+

 • Materiał wykonania: drewno

 • Wymiary: 54 x 30 x 1,2 cm

 • Maksymalne obciążenie: 200 kg

 • Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej