Alfabet z systemem Braille'a

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Milin
 • Kod producenta: 59087946

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 389,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 389,00 zł

  372,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 389,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 17,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 372,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  372,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Alfabet z systemem Braille’a dla dzieci 3+

Alfabet z systemem Braille’a to pomoc edukacyjna dla wszystkich dzieci, w szczególności niewidomych. Dzięki nim nauczysz małych odkrywców liter alfabetu łacińskiego oraz rozwiniesz ich kompetencje językowe.

Zestaw składa się z 35 klocków z literami i 24 kulek. Został wykonany z certyfikacyjnej sklejki, kilkukrotnie ręcznie oszlifowany i pokryty bezpiecznym dla dzieci lakierem. Każdy element zawiera starannie wyrzeźbione litery i małe oczka oznaczające ich zapis systemem Braille’a. Klocki i kulki są przyjemne w dotyku, lekkie i trwałe. Można ich używać zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Zestaw drewnianych elementów dostarcza dzieciom wielu bodźców, gdyż angażuje różne zmysły. Poprzez to wspomaga harmonijny rozwój sensoryczny, angażuje uwagę i działa stymulująco na obie półkule mózgu. Dodatkowo w trakcie nauki i zabawy najmłodsi rozwijają motorykę małą oraz koordynację ruchową.

Podstawowym przeznaczeniem Alfabetu od Milin jest ułatwienie nauki dzieciom niewidomym. Dzięki dotykowi najmłodsi poznają zapis literek systemem Braille’a, mogą w ciekawy sposób go utrwalać oraz samodzielnie układać wyrazy i je odczytywać.

Zestaw stanowi również doskonałe narzędzie edukacyjne dla wszystkich maluchów. Wygrawerowane literki łatwo zapadają w pamięć i są świetną pomocą do nauki alfabetu, zapisywania go, składania liter w całe wyrazy. W pracy ze starszymi dziećmi pomaga w nauce fonetyki, np. we wprowadzaniu pojęcia głoski i nauce rozróżniania ich rodzajów oraz dzieleniu wyrazów na sylaby.

Dzięki swoim wszechstronnym właściwościom Alfabet z systemem Braille’a świetnie nadaje się do indywidualnej pracy z dzieckiem i do zabaw grupowych. Doskonale sprawdzi się w placówkach dla osób niewidomych oraz przedszkolach i szkołach z oddziałami integracyjnymi. Będzie świetną pomocą w edukacji wczesnoszkolnej, urozmaici kącik malucha w hotelu, restauracji czy klubie dziecięcym. Może być wykorzystywany przez terapeutę SI lub w trakcie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych ze starszym uczniem.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Nauka: litery, zapis alfabetem Braille’a

Zestaw od Milin do nauki literek, to narzędzie pomagające zrozumieć zapis alfabetu łacińskiego w tradycyjny sposób oraz systemem Braille’a.

Dzięki wygrawerowanym znakom oraz ich odpowiednikom z Braille’a, najmłodsi utrwalają litery alfabetu, co pomaga im w nauce pisania i czytania.

Możliwość układania wyrazów usprawnia procesy myślowe, poszerza zasób słownictwa oraz rozwija kompetencje językowe Twojej pociechy.

Możesz zaproponować zabawę w układanie alfabetu według kolejności literek, by ją utrwalić. Przełóż klocki na inne miejsca, by dziecko mogło odnaleźć błąd w ich ułożeniu i przywrócić prawidłową kolejność. Dzięki takim zabawom w przyjemny sposób będzie się uczyło oraz ćwiczyło refleks i logiczne myślenie.

 

Edukacyjna pomoc dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Drewniana zabawka - trwała i w pełni bezpieczna.

 

 • Rozwój sensoryczny: dotyk

Używanie klocków z alfabetem Braille’a angażuje zmysł dotyku i wspomaga jego harmonijny rozwój.

Gdy maluszek wodzi po wygrawerowanych wgłębieniach palcami, wkłada kulki w otwory i jednocześnie nazywa literki, to uaktywnia zmysły oraz integruje je.

Zestaw od Milin służy głównie jako pomoc dydaktyczna lub terapeutyczna dla dzieci niewidomych i z głębokimi wadami wzroku. Angażuje w zabawę dotyk, kompensując nim zaburzone funkcje i pozwalając poznać alfabet Braille’a.

Dodatkowo klocki i kulki posłużą jako typowa pomoc sensoryczna. Twój maluszek może wkładać do drewnianych oczek ziarenka, wsypywać piasek lub wypełniać je koralikami czy guzikami. Dzięki temu klocki staną się małymi panelami sensorycznymi i wspomogą stymulację czucia powierzchownego. To właśnie ono odpowiada za prawidłowe reagowanie na ciepło, zimno i ból.

 

Zabawka marki Milin ułatwiająca naukę dzieciom niewidomym. Jest ona bezpieczna dla dziecka oraz solidnie wykonana.

 

Wskutek zabawy klockami, manipulowania kulkami i ich przekładania, rozwija się również motoryka i koordynacja ruchowa. Te funkcje są istotne w kształtowaniu się zdolności psychoruchowych i stanowią przygotowanie do samego procesu pisania. Pozwalają na trenowanie prawidłowego chwytu pęsetowego (palec wskazujący - kciuk) i ruchów po łuku. Usprawniają mięśnie ręki dominującej, niwelując w przyszłości jej męczliwość. Poprawiają zręczność i precyzję ruchów oraz koordynują je, co wpływa na postawę całego ciała i codzienne czynności dziecka.

Dobrze stymulowana motoryka i koordynacja ruchowa wpływają na lepsze zdolności manualne przedszkolaka, np. w posługiwaniu się sztućcami czy szczoteczką do zębów. Maluszek szybciej uczy się samoobsługi w zakresie wkładania ubrań. Jest sprawniejszy fizycznie a przez to pewniejszy siebie.

 

To doskonała zabawka dla każdego niewidomego oraz niedowidzącego dziecka. Produkt wykonany z materiałów w pełni bezpiecznych dla maluchów.

 

 • Rozwój osobisty: zabawa. Sprawdź, jak jeszcze wykorzystasz Alfabet od Milin!

Zestaw klocków i kulek to nie tylko nauka alfabetu czy stymulacja sensoryczna i manualna. To także świetna zabawa dla każdego dziecka.

Możesz zaproponować grę w układanie słówek. Nadaje się ona zarówno dla jednego uczestnika w ramach indywidualnych ćwiczeń językowych w domu czy na zajęciach specjalistycznych oraz dla 2-3 graczy: rodzica z dzieckiem czy mniejszej grupy rówieśniczej.

Reguły gry: na oddzielne stosy rozdziel spółgłoski i samogłoski. Możesz to zrobić razem z dzieckiem, by jednocześnie trenować umiejętność ich rozpoznawania.

Wariant I dla 2-3 graczy: zawartość stosów podziel równo między uczestników (pozostałe niepodzielne klocki odłóż na bok). Następnie w tym samym czasie (2-3 minuty) gracze układają ze swoich literek wyrazy. Każda literka może być wykorzystana tylko raz. Wygrywa ten, kto pozbędzie się jak najwięcej klocków ze swoich zasobów.

Wariant II dla 1 gracza: zaproponuj dziecku wybór 10 spółgłosek i 5 samogłosek. Wyznacz mu 3 minuty na ułożenie jak największej liczby wyrazów. Każdą literkę może wykorzystać tylko raz. Bawcie się ułożonymi słowami, tworząc historyjki na ich temat. 

Dzięki takim ćwiczeniom wzbogacisz zasób słownictwa dzieci i pobudzisz ich kreatywność.

Ćwiczenia motoryczne mogą być ciekawsze, jeśli wykorzystasz do nich szczypce do sałatki, klamerkę lub łyżeczkę. Zaproponuj zabawę zręcznościową swojemu maluszkowi. Poproś, by wkładało kulki do oczek za pomocą wymienionych narzędzi. Jeśli ćwiczenia wykonuje grupa, podzielcie kulki między wszystkich uczestników. Każdy wybiera sobie 5 klocków i musi w jak najszybszym czasie włożyć kulki do otworów za pomocą szczypiec lub klamerki. W ten sposób mali gracze będą trenować zręczność i koncentrację uwagi.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 35 klocków z literami oraz 24 kulki

 

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Jest to zabawka ekologiczna, w pełni bezpieczna dla dzieci.

 

Główne informacje

 • Wiek: 3+

 • Materiał wykonania: drewno - certyfikowana sklejka

 • Wymiary: 11 x 6 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej