4 puzzle - tabliczki kredowe

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ANDREU TOYS
 • Kod producenta: 8416040161199

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 79,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 79,00 zł

  65,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 79,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 14,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 80,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  80,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

4 puzzle – tabliczki kredowe to zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym. Produkt oddziałuje na wielostronny rozwój dziecka. Układanie puzzli rozwija percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową malucha oraz jego zmysł dotyku. Puzzle nie mają nadruku – są pomalowane farbą tablicową, po której można rysować i stworzyć własny obrazek. Dzięki temu zabawka rozwija motorykę małą i grafomotorykę oraz kreatywność i wyobraźnię dziecka. Produkt można wykorzystać także do ćwiczeń orientacji przestrzennej i utrwalania pojęć z nią związanych, do wykonywania działań matematycznych oraz do tworzenia dyktand graficznych. Do zestawu dołączone są kolorowe kredy, dzięki czemu najmłodsze dzieci mogą nauczyć się nazywania i rozróżniania kolorów. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

4 puzzle - tabliczki kredowe

 

 

 

12-grafomotoryka-szlaczki-nauka-pisania Grafomotoryka

Tworzenie ilustracji oraz szlaczków na puzzlach przygotowuje dziecko do nauki pisania.

107-kreatywnosc Kreatywność

Możliwość stworzenia własnych obrazków na puzzlach przy pomocy kolorowych kred rozwija kreatywność dziecka.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Dopasowywanie elementów do siebie oraz tworzenie ilustracji na puzzlach rozwija motorykę małą dziecka.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 lat.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Dopasowywanie do siebie elementów według kształtu puzzli rozwija zmysł wzroku dziecka.

91-ekologiczny3 Drewniany i ekologiczny

Puzzle wykonane są z drewna, są więc trwałe i ekologiczne. Produkt posiada Certyfikat FSC.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka kolorów

Rysowanie kolorowymi kredami pomaga najmłodszym dzieciom przyswojenie nazw kolorów oraz rozwija umiejętność rozróżniania barw.

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Zestaw może stanowić ciekawy element wyposażenia przedszkoli, przydatny do nauki i zabawy.

 

Dlaczego warto?

W przeciwieństwie do standardowych puzzli, te nie mają nadrukowanego obrazka, a jedynie czarne tło, po którym można rysować. Sprawia to, że dzieci podczas łączenia elementów nie kierują się elementami podobnymi do siebie np. kolorystycznie, lecz samym kształtem puzzli. Wymaga to dokładnego przyjrzenia się elementom i spostrzegawczości. Tworzenie na puzzlach obrazka również oddziałuje na zmysł wzroku – dziecko kontroluje wzrokowo ruch swojej ręki.

 

4 puzzle - tabliczki kredowe

 

 • Rozwój grafomotoryki

Produkt będzie pomocny podczas wykonywania ćwiczeń z zakresu grafomotoryki. Dołączona do zestawu kreda łatwo się ściera, co daje możliwość wielokrotnego tworzenia ilustracji, wzorów i szlaczków. Trzymając w rękach kredę, dziecko wyrobi sobie prawidłowy chwyt pisarski, a tworząc rysunki lub szlaczki rozwinie percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową, które są bardzo ważne podczas nauki pisania. Zabawka rozwija także sprawność rąk, co również ma wpływ na późniejszą naukę pisania oraz prawidłowe posługiwanie się kredkami, ołówkiem i piórem.

 

4 puzzle - tabliczki kredowe

 

 • Rozwój orientacji przestrzennej

Puzzle mogą posłużyć do ćwiczeń z zakresu orientacji przestrzennej oraz do utrwalania określeń z nią związanych. Może się to odbywać np. przy pomocy dyktand graficznych, podczas których dziecko tworzy ilustrację według instrukcji nauczyciela lub poprzez określanie położenia elementów znajdujących się na narysowanym wcześniej obrazku.

 

4 puzzle - tabliczki kredowe

 


Pomysły na zabawę


 • Dyktando graficzne – rozwój motoryki małej, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, ćwiczenia orientacji przestrzennej oraz utrwalanie określeń z nią związanych, rozróżnianie kolorów, rozwój grafomotoryki

Dziecko układa puzzle. W zależności od wieku i możliwości dziecka można wykorzystać jedną lub cały komplet układanek. Po ułożeniu puzzli dziecko tworzy ilustrację według instrukcji nauczyciela. Podczas rysowania należy wziąć pod uwagę zarówno położenie przedmiotu, jak i jego kolor, np. „narysuj żółte słońce w lewym górnym rogu”, „narysuj niebieski kwiatek pomiędzy fioletowym i czerwonym”.

 

 • Dopasuj rysunek do opisu – rozwój percepcji wzrokowej i spostrzegawczości, stosowanie się do instrukcji, ćwiczenia orientacji przestrzennej, rozróżnianie kolorów

Dziecko ma przed sobą ułożone puzzle z narysowaną na nich ilustracją. Nauczyciel czyta na głos opis obrazka. Zadaniem dziecka jest sprawdzenie, czy elementy obrazka pasują do opisu. Jeśli elementy są prawidłowe, to je zatwierdza. Natomiast jeśli opis nie zgadza się z ilustracją, dziecko wskazuje błąd (np. kolor jest inny niż w opisie lub element powinien znajdować się w innym miejscu). Następnie zmazuje ono błędny element na ilustracji i rysuje nowy we właściwym miejscu i kolorze.

 

Co zawiera?

 • 4 komplety puzzli,

 • zestaw kolorowych kred,

 • ściereczkę.

 

4 puzzle - tabliczki kredowe

 

Główne informacje

 • Materiał: drewno.

 • Liczba układanek: 4.

 • Wymiary układanki: 18 x 12 x 0,5 cm.

 • Wymiary całego produktu: 72 x 12 x 0,5 cm.

 • Wymiary opakowania: 20,6 x 19 x 4,5 cm.

 • Zestaw posiada Certyfikat CE i FSC.

 • Wiek: 3+.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej