10 dźwiękowych kostek

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ANDREU TOYS
 • Kod producenta: 8416040161120

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 99,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Dźwiękowe kostki sensoryczne to niezwykłe narzędzie terapeutyczne stworzone z myślą o dzieciach w różnym wieku. Wypełnione są odmiennymi materiałami i wydają różnorodne dźwięki, które stymulują percepcję słuchową. Zabawa w rozpoznawanie odgłosów i dobieranie ich w pary to świetny sposób na wzmacnianie układu sensorycznego dziecka.

Ponadto Kostki dźwiękowe, to grające drewniane klocki, z których można układać wymyślone sekwencje. Taka aktywność w połączeniu z potrząsaniem elementów i wydobywanie z nich dźwięków doskonali zdolności motoryczne małego użytkownika.

Z kolei zabawa w manipulowanie Kostkami i konstruowanie z nich wymyślonych budowli wpływa na zdolność myślenia przestrzennego oraz rozumowanie. Wzmacnia także inne funkcje poznawcze, głównie koncentrację uwagi oraz pamięć.

Kostki dźwiękowe to świetny pomysł na prezent dla każdego maluszka. Mają wszechstronne zastosowanie, a ze względu na posiadane certyfikaty są ekologiczne i bezpieczne.

 

10 dźwiękowych kostek

 

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka z drewna

Kostki dźwiękowe zostały wykonane z trwałe i ponadczasowe

91-ekologiczny3 Zabawka ekologiczna

Gra została wykonana z certyfikowanego drewna, jest więc ekologiczna i bezpieczna

51-percepcja-sluchowa-zmysl-sluchu2 Percepcja słuchowa

W kostkach znajdują się różne rodzaje wypełnienia wydające dźwięki, co pozwala na stymulowanie słuchu dziecka

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Dopasowywanie kostek i zabawa nimi stymuluje rozwój zręczności i precyzji ruchów

106-kreatywnosc2 Koncentracja, pamięć

Dobieranie identycznych dźwięków doskonali zdolność skupiania się na konkretnej czynności

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Usprawniają odbiór bodźców sensorycznych

Zabawa Dźwiękowymi kostkami odbywa się na różne sposoby. Możesz wykorzystać klocki do dźwiękowego memory i odgadywać identyczne pary bez patrzenia na nie. Możesz pojedynczo lub w parach potrząsać klockami i przyglądać się im, a możesz także budować z kostek wszelkie konstrukcje.

Obojętnie, który wariant wybierzesz, masz pewność, że Twoja pociecha usprawnia odbiór bodźców sensorycznych. Delikatne dźwięki stymulują percepcję słuchową i wpływają na rozróżnianie dźwięków. Jest to niezwykle ważna umiejętność dla maluszka, gdyż wpływa na kształtowanie się słuchu fonematycznego oraz naukę mówienia i pisania.

Dużym atutem zestawu jest możliwość intensyfikowaniu bodźców według potrzeb. Wydobywanie dźwięków stanie się głośniejsze przy szybkim potrząsaniu klockami, delikatniejsze dzięki powolnym ruchom dziecka, dokładnie tak samo, jak w przypadku grzechotki. Dzięki temu unikniemy przestymulowania dziecka, uspokoimy je i zaspokoimy jego ciekawość.

 

10 dźwiękowych kostek

 

 • Wspomagają rozwój motoryczny dziecka

Manipulowanie Dźwiękowymi kostkami z drewna, dopasowywanie ich do siebie zgodnie z wydawanymi odgłosami, potrząsanie czy układanie to doskonałe ćwiczenia wspomagające motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Ponadto układanie budowli przestrzennych czy innych kompozycji usprawnia rękę piszącą, doskonali prawidłowy chwyt, poprawia zręczność i precyzję ruchów. Dzięki temu zabawa Dźwiękowymi kostkami podnosi zdolności manualne dziecka i wdraża je do samoobsługi, np. zawiązywania sznurowadeł czy zapinania guzików w ubraniu.

Co więcej, w trakcie zabawy możesz wygrywać kostkami rytm i zachęcać maluszka do poruszania się zgodnie ze słyszaną melodią. W ten sposób wpłyniesz na ogólny rozwój fizyczny dziecka i wzmocnisz motorykę dużą, która jest podstawą większości czynności wykonywanych w ciągu dnia.

 

 • Rozwijają funkcje poznawcze

Dźwiękowe kostki dostarczają użytkownikom wiele możliwości zabawy. Można układać je na jedną na drugiej, budować konstrukcje, np. Wieże czy mosty, dobierać w pary lub według wybranego klucza. Mały użytkownik wzmacnia przy tym zdolności logicznego myślenia i planowania.

Ponadto budowanie kompozycji lub układanie kostek według własnego pomysłu pozwala na trenowanie inteligencji przestrzennej. Z kolei w trakcie rozpoznawania dźwięków i dobierania ich w pary maluszek ma okazję ćwiczyć skupianie się. Są to niezwykle ważne umiejętności, które pomagają w dalszym uczeniu się.

 


Pomysły na zabawę


 • Rytmika: motoryka duża, percepcja dźwiękowa

Jeden użytkownik wygrywa kostkami melodie, a drugi porusza się w ich rytmie.

 • Memory dźwiękowe: słuch, koncentracja uwagi

Zadanie polega na dobieraniu kostek w pary bez patrzenia na nie. Możesz włożyć drewniane elementy do worka.

 

Co zawiera?

10 sztuk (5 par), bawełniany worek do przechowywania

 

Główne informacje

 • Wiek: 18 miesięcy +

 • Materiał wykonania: drewno

 • Wymiary kostek: 5 x 5 x 5 cm

 • Wymiary opakowania: 21 x 16,8 x 7,2 cm

 • Produkt zawiera certyfikaty CE, FSC

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej