MASZ PYTANIA?
0 801 011 149

Koszyk

Wartość: 0,00 zł

Dostawa: 0,00 zł

Twoje konto

Kupuj z rabatami

Zaloguj się Załóż swoje konto

Left
 

eduSensus Cyfrowy Korektor Mowy

 
CENA KATALOGOWA 1 999,00 zł
OSZCZĘDZASZ 200,00 zł !
1 799,00 zł z VAT
1 462,60 zł netto
Cena produktu z transportem od:
1 799,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
Warunki i koszty dostawy
Cena z transportem:
1 799,00 zł Poczta Polska (bezpłatnie)
1 799,00 zł Poczta Polska - Priorytet (bezpłatnie)
1 799,00 zł Firma kurierska (bezpłatnie)
1 824,00 zł Firma kurierska - Pobranie (+25,00 zł)
Large_ydp_cyforwy_korektor_mowy

 


TWOJE KORZYŚCI
Błyskawiczna dostawa
Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki
Gwarancja wymiany nośnika w przypadku uszkodzenia
Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach
Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Pakiet pomocy technicznej
 

Cyfrowy Korektor Mowy jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie urządzeń służących do poprawy płynności mowy. Z urządzenia mogą korzystać osoby w każdym wieku. Urządzenie może znaleźć zastosowanie również w terapii osób dotkniętych chorobą Parkinsona, cierpiących z powodu zaburzeń płynności mowy.
Urządzenie to przeszło z wynikiem pozytywnym badania w warszawskim Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu. Cyfrowy Korektor Mowy nazywany jest również DSA z języka angielskiego (Digital Speech Aid).

Nagrody Dystrybutora Roku firmy YDP

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firmy YOUNG DIGITAL PLANET. W roku 2008, 2009, 2010 i 2011 zostaliśmy wyróżnieni tytułem dystrybutora roku.
Nikt wcześniej nie był wyróżniony 4 razy z rzędu!

Cyfrowy korektor Mowy został zbudowany w oparciu o dwa cyfrowe procesory sygnałowe, dzięki czemu możliwe było zastosowanie w nim szerokiej gamy algorytmów służących do korekcji jąkania, a dodatkowo jakość przetwarzanych dźwięków jest wysokiej jakości. Poprzez zastosowanie nowoczesnych podzespołów elektronicznych możliwa była duża miniaturyzacja urządzenia. Dzięki niewielkim wymiarom i wadze możliwe jest używanie korektora w warunkach naturalnych i może być noszony przez pacjenta w kieszeni.

Cyfrowy Korektor Mowy wykorzystuje w swoim działaniu metody MAF (maskowania szumem), DAF (opóźnienia - echo) oraz FAF (transpozycja widmowa sygnału mowy). Posiada możliwość płynnej regulacji natężenia dźwięku, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie sygnału słyszanego w słuchawkach do indywidualnych potrzeb.
Aby wybrać odpowiedni algorytm wystarczy tylko ustawić w odpowiedniej pozycji przełączniki znajdujące się w urządzeniu. Urządzenie umożliwia wybranie opóźnień między 30 a 320 ms w przypadku wybrania metody opartej na efekcie echo, dodatkowo można ustawić stopień obniżenia częstotliwości od 0 do 4/5 oktawy w dół skali częstotliwości.

W zestawie z Cyfrowym Korektorem Mowy dostępny jest również program Komputerowy Korektor Mowy. Program ten umożliwia sprawdzanie różnych metod korekcji mowy przy użyciu komputera PC z zainstalowaną kartą muzyczną oraz podłączonymi do niej słuchawkami i mikrofonem. Do poprawnego działania Komputerowego Korektora Mowy wymagany jest system operacyjny: XP lub Vista.

Program posiada zaimplementowane cztery algorytmy korekcji jąkania oparte o:
  • metodę wykorzystującą metronom (mówienie rytmiczne)
  • maskowanie mowy szumem (MAF)
  • opóźnienie sygnału mowy (DAF)
  • przesunięcie sygnału mowy w dziedzinie częstotliwości (FAF)

Żądaną metodę korekcji należy wybrać przed rozpoczęciem ćwiczenia. W czasie odbywania ćwiczenia głos użytkownika jest na bieżąco przetwarzany przez komputer według wybranej metody.
Informacje na temat jąkania i innych wad mowy, jak również aktualne informacje i wskazówki na temat korektora w wersji sprzętowej i programowej można znaleźć w Powszechnym Systemie Badań i Rehabilitacji Mowy "Mówię...", dostępnym pod internetowym adresem http://www.telezdrowie.pl

Jedna z teorii patogenezy jąkania dowodzi, że bezpośrednią jego przyczyną są defekty występujące w jednym z najważniejszych naturalnych sprzężeń zwrotnych towarzyszących procesowi artykulacji mowy, czyli w obwodzie kontroli wewnętrznej.
Jego działanie polega na tym, że osoba mówiąca słyszy swoją własną wypowiedź. Informacja o mowie wyjściowej powraca do mózgu przez sześć kanałów zwrotnych (trzy lewe i trzy prawe) - drogą przewodnictwa powietrznego, przewodnictwa kostnego i przewodnictwa tkankowego. Sygnał mowy wprowadzany jest więc w pętlę sprzężenia zwrotnego łączącą system słuchowy z ośrodkiem sterującym artykulacją mowy.

Idea działania korektora mowy opiera się właśnie na tej teorii. Jeżeli bowiem zakłócenia występujące w jednym lub kilku elementach tej pętli mogą prowadzić do wystąpienia zaburzeń mowy (w tym jąkania), to wprowadzenie dodatkowych modyfikacji może w efekcie doprowadzić do poprawy mowy.
W takim przypadku sygnał mowy osoby poddawanej leczeniu jest zamieniany przez mikrofon na przebiegi elektryczne, następnie odpowiednio przekształcony i w tak zmienionej formie przekazywany za pomocą słuchawek do narządów słuchu. Dzięki temu pacjent nie słyszy swojej naturalnej mowy, lecz dźwięki przekształcone w odpowiedni sposób.

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
WYSZUKIWARKA
Pomoc
Baner-blog17

JESTEŚMY OFICJALNYM DYSTRYBUTOREM FIRM:
Ydp_logo
Comarch_erp1
Bottom3
Bottom4
Bottom5
Bottom6
Bottom7